Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Flexipôžička a účet na manželovo meno

yuuki
28. júl 2014

ahoj, idete o to, že by sme chceli s manželom požiadať o túto pôžičku ale on je teraz pracovne preč a účet a vlastne všetko je písané na jeho meno. a teraz je ten problém, že dajú to aj mne? 😀 ja som momentálne bez práce, doma so synčekom na "neplatenej materskej" do 6. rokov. nechcem tam nabehnúť s tým, že ma pošlú preč 😀 dosť iných vecí mám ešte zajtra na pláne ako cestovať 11km kvôli tomu aby som aj tak nič nevybavila.. ak niektorá pracujete v tejto brandži, alebo ste podobným spôsobom žiadali o pôžičku tak prosím o odpovede a skúsenosti , Ďakujeem 😉

jankastubka
28. júl 2014

Zavolajte na ich kontaktne centrum 0850123000, cena ako hovor na pevnu linku. Podla popisu situacie vyzera, ze skor nedaju. Ale zase tam by ti mali vediet fundovane poradit, dnes sa uz niektore produkty robit aj online, tak mozno sa bude dat poziadat o pozicku aj muzovi zo zahranicia.

saurian
28. júl 2014

@yuuki podla mna ked tam len "nabehnes" tak ti to nedaju, lebo on musi podpisovat zmluvy, kedze predpokladam ze dlznik by bol on. ak ste manzelia, tak pozicky od urcitej sumy musite brat, ateda aj podpisovat spolocne.
ako vhodne riesenie by som zistila, ci jeho banka neponuka nasledovnu moznost: cez internet banking k uctu si zaziada o tuto pozicku (casto aj same banky ponukaju ze posielaju info ze "dame/schvalili" sme vam pozicku...), banka posle zmluvu a vsetky papiere k vam postou, on to podpise (ci uz mu to budes posielat alebo ci pride... ako viete ) a zasle naspat do banky.
idealne je vopred si to prezistit na callcentre.

yuuki
autor
28. júl 2014

🙂 ďakujem krásne za odpovede!!

eeffka
28. júl 2014

@yuuki ja mám vubku a mám predschvaleny úver 18000 lebo som dobrý klient,žiadna milionarka bežné zamestnaná, 10000 z toho si viem vybaviť cez portál nemusím ísť do banky,nech sa manžel pozrie koľko má on a možno vybavíte od stola

yuuki
autor
28. júl 2014

ďakujem vám všetkým... už sa to rieši 🙂 pekný deň

svetluska82
28. júl 2014

@eeffka fuuu, tak to si ozaj asi VIP klient. To ako sa da dostat na taky uver? Ja som tiez zamestnana a zarabam celkom slusne.,ale az takyto mi nepredschvalili

pink_lady
28. júl 2014

@yuuki nie nedaju ti, pretoze ak je ucet na muzovo meno, tak aj ked je pozicka predschvalena, telefonovat budu jemu a overovatu udaje...

eeffka
28. júl 2014

@svetluska82 som dlhoročný klient,príjem mám slušný avšak žiaden extrém,pravidelný... každý polrok mi volajú a núkajú,zato viem akurát pred 2t volali a má instruovali že môžem aj cez portál ale menej,pozri do ibanky možno to tam mas aj ty

svetluska82
28. júl 2014

@eeffka nie ja to nemam, asi mas fakt vacsi prijem ako ja ......

andreah25
29. júl 2014

@yuuki Ty osobne na pobočke, pokiaľ je účet na manžela - nevybavíš nič. A dupľom ak si na materskej, tak samú ako žiadateľku Ťa nebudú už vôbec akceptovať. Keby aj bol účet na Teba, a ideš osobne do banky a v žiadosti sa uvedie, že si vlastne nezamestnaná, tak je žiadosť obratom zamietnutá - tieto predschválené pôžičky nadstavuje systém, len podľa obratov na účte, ten už ale nevie rozoznať ostatné podmienky.
Máš možnosť o danú pôžičku požiadať cez IB, pokiaľ máš manželove prístupy k jeho IB a manžel bude požiadaná po úplnom schválení o to, aby na pobočku prišiel už len podpísať úverovú zmluvu a peniaze budú obratom na účte. Ale vždy jednoducho treba manžela.

yuuki
autor
29. júl 2014

@andreah25 ďakujem za odpoveď 🙂 o pár dní je doma, tak počkám pekne naňho 🙂

magali
29. júl 2014

@eeffka
@svetluska82 tiez nezarabam miliony, ale nieje to ani zle a mala som predschvaleny uver na bankingu 22600€ a to som bola pred rokom na materskej a po par mesiacoch mi to tam naskakalo

mima4
29. júl 2014

@eeffka
@svetluska82

nedalo mi to, otvorila som si internet banking, tam mam predschv. uver 19 780,00 EUR.
ale mne to moze byt trt makovy 😉 ... ako VIP klient by osm sa citila kebyze mi ho davaju s urokom do 2 %... takto si ho mozu vymaslickovat a nechat na vanoce pre zufalcov, čo budu nakupovat domace kina ci co 😀

svetluska82
29. júl 2014

@magali
@mima4 no dievacata tak super.....Ja mam zatial rpedschvaleny len na 2 000 euro. Akurat dnes som sa rozculila, lebo som chela hypo na 7 tisic zobrat a manzel zyskocil v uverovom, lebo uz davno bol rucit( vtedy sme sa este nepoznali) a doteraz uver nie je splateny a je na exekucii. TAk mi to zamietli, co ja som v tom nevinne. MAm nervy, v zivote nedostanem ziadnu pozicku, kvoli muzovi 😠

eeffka
29. júl 2014

@mima4 nj super úrok 6% ;) no neber to
Ale na druhej strane je dobré vediet že má človek možnosť," keby niečo"

zabka88
12. aug 2014

@svetluska82 ahoj, to mi príde divné toto.. dobre rozumiem, že tvoj muž ešte za slobodna bol ručiť tretej osobe pri kúpe nehnuteľnosti, ktorá úver v súčasnosti nespláca a došlo to až do štádia exekúcie? ale prečo by si potom mala byť ty v úverovom registri? 😲 tá exekúcia začala voči tvojmu manželovi, či voči dlžníkovi?

svetluska82
12. aug 2014

@zabka88 ja nie som v uverovom registri, ale pri hypo posudzuju oboch manzelov. Exekucia bola voci dlznikovi.... nie voci manzelovi. A ten uver sme dostali, banka nam dala vynimku

zabka88
12. aug 2014

@svetluska82 oki, takto to dáva skôr zmysel.. priznám sa že som sa zľakla, že to môže mať dopad aj na teba ako samostatnú žiadateľku.. Som rada, že ste úver dostali .-)

svetluska82
12. aug 2014

@zabka88 no pri hypo posudzuju oboch manzelov, pri spotrebaku nie......Ale aj tak je to na figu, treba si obcas preklepnut aj partnera, to keby som tusila pred svadbou tak porozmyslam nad sobasom...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli