Hypotéka a nové manželstvo

mia018
6. jún 2013

Ahojte baby poraďte prosím tie, ktoré majú s týmto skúsenosti nejaké. S mojím ex máme hypotéku, brala sa na prerobenie domu jeho rodičov s tým že polka domu mala byť naša, boli sme mladý a sprostý a nedal sme si to prepísať na seba predtým ale hypotéka je písaná na nás, ručili jeho rodičia polkou tohto domu. Zadĺžený sme ešte na najbližších 25 rokov. Momentálne sme rozvedený tak sa chcem spýtať viem že keby to neplatil že by exekútor šiel po mne ale čo v prípade ak by som sa znovu vydala. Môžu siahnuť na manželov majetok hoci by nič z toho nebolo písané na mňa alebo dá sa to nejako ošetriť aby sme o to neprišli? Viem že hypotéka sa dá nejako zrušiť súdom ale vraj to moc nechcú a musela by som nájsť iného dlžníka za seba. Prosím poraďte. V banke mi moc o tom povedať nechceli, vraj iba môj ex mal právo byť informovaný ohľadom tej hypotéky a mne nič bližšie nemôžu povedať ani či to platí a v akej sume či sa mu to zvýšilo alebo znížilo ďakujem moc ste zlaté ak odpoviete

macamac
6. jún 2013

@mia018 a ty si na tej hypo ako spoludlžník? hypo je písaná na neho?teda on je dlžník?
inak mala si právo vedieť o jeho splácaní
v novom manželstve predídeš siahnutiu na váš majetok, ak nebude váš-ale len na muža....ale to je zase dvojsečná zbraň a o dôvere...na ktorú by som sa moc nespoliehala..teda,ak pôjde o majetok, ktorý nadobudnete zo spoločných financií

mia018
autor
6. jún 2013

no tak keď sme si to brali ako manželia tuším som spoludlžník lebo upozornenia že to neplatí chodia aj mne. Neviem on tam má nejaký podpis čosi podpísal takže ani jeho rodičia hoci ručili domom že nemajú právo byť informovaný ohľadom tej hypotéky. Hm tak to sa ja zatiaľ báť nemusím zatiaľ sa vydávať nechystám a peňazí tiež veľa nemám ale tak hádam aj to príde a chcela som byť informovaná ale musím znova zajsť do tej banky a trvať na tom nech mi viac povedia však tu nejde o pár korún

mia018
autor
6. jún 2013

a teraz ma napadla ďalšia vec, čo v prípade jeho smrti ako to bude potom. Alebo keby zomreli jeho rodičia /čo do splatenia dlho zomrú/ tá časť domu zrejme nemôže ísť do dedičského keď je založená bože toľko otázok nevypovedaných zničený život jedným blbým nepremysleným podpisom

ariesi
6. jún 2013

@mia018 do dedicského konania ide kazdy majetok, ci je zalozeny alebo nie. a kazdy dalsi vlastnik tohto majetku bud pristupi k zavazku alebo sa to potom moze riesit uspokojenim banky z tohto zalozeneho majetku- ale to iba v priprade, ze povodny dlznik svoj zavazok nesplaca. ak ty si spoludlznik a ex by prestal platit, tak banka automaticky pozaduje po tebe, resp. aj zrealizovanim zalozneho prava. a ste uz majetkovo vyporiadany? lebo aj nie, tak hypo rieste s bankou. aj keby vy ste sa dohodli ohladne tej hypo, tak tato dohoda nie je ucinna voci tretim osobam, cize banka vasu dohodu ohladne hypo nemusi brat do uvahy. este by sa to dalo aj tak, ze tu druhu polu domu by ex svokrovci prepisali na ex a tak by ste sa dohodli s bankou, ze zalozi dalsi majetok a bude iba on sam dlznikom. ale to chce stale dohodu s bankou.

mia018
autor
6. jún 2013

no ďalšia polka domu je zas založená na hypotéku jeho segry aspoň tak som sa dozvedela neviem čo je na tom pravdy. Hm a tým zrealizovaním založného práva odo mňa to čo akože môj majetok? Lebo s prepáčením vlastným veľké kulové o všetko ma pripravil môj drahý ex s jeho podarenou mamičkou. Majetok sme súdom neriešili momentálne nemám peniaze na advokáta a viem že by som nič nevysúdila

mia018
autor
6. jún 2013

no a s nimi sa to riešiť nedá komunikácia nulová z ich strany oni by boli práveže ešte schopný vysmiať sa mi do tváre však teraz sa smejú ako krásne ma ošklbali o peniaze

janka2501
7. jún 2013

ak ste rozvedeny, mate uz vysporiadane BSM? tam by sa to vsetko vyriesilo, bud dohodou,alebo sudom...skuste sa dohodnut medzi sebou, a potom v banke...ide to tazko, ja som svojho ex dotlacila po 3 mesiacoch na dohodu ...vsetky dlhy co sme mali som prevzala na seba a pomaly splatila...

mia018
autor
7. jún 2013

už sme rozvedený dva roky, BSM som dala zrušiť ešte pred rozvodom len tak sa vtedy neriešilo vysporiadanie majetku. S bývalým sa nedá vôbec komunikovať, či už ohľadom syna alebo hypotéky. Už len tým aby mi spravil napriek nesúhlasil by s ničím ten bol aj teraz rád keby ma ošklbal. Na syna platí 80 eur výživného a aj to chcel iba 25. S jeho rodičmi sa tiež nedá porozprávať tatku má kdesi v Čechách a mater sa mi začne smiať do tváre keď spomeniem čosi s peniazmi a vraj mám byť ticho diablovo plemeno tá rodina

susangha
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
domca2009
12. aug 2013

Ahoj.Ak potrebuješ poradiť ohladom tohto kludne sa my ozvi myslim si že by som ti vedela alebo skusila pomocť alebo poradit 😉