Hypotéka ČSOB

patressko
7. máj 2021

Ahojte, máte niekto súsenosti s hypo od ČSOB. Čo všetko zoľadňujú pri schvalovaní ? Koľko mesiacov treba zdokladovať príjem ?

nika82
7. máj 2021

chodte do banky a vsetko vam povedia

neera_jm
7. máj 2021

Najdite si financneho sproatredkovatela ("poradcu"). On vam poradi, ktora banka je pre vas pripad najvhodnejsia.

kkovacovak
7. máj 2021

@patressko zohľadňovali vek, príjem, rodinný stav, oblasť v ktorom sme zamestnaní, či už sme mali alebo máme niekde nejakú pôžičku atď. Ako v každej banke 🤷‍♀️ príjem tuším 6 mesiacov. Najlepšie ísť ale cez poradcu a porovnať si čo vám dané banky ponúkajú

rikarika
7. máj 2021

@patressko treba banky obehat, obvolat, mailovat, tam sa pytat. Kazdy klient je jedinecny pripad. Je to kus roboty, ak si schopny, vybav si sam, sk nie zaplat fin.poradcovi. na tskomto fore ti tazko niekto povie len tak z luftu odpoved.

michalka4193
7. máj 2021

@rikarika ako zaplatiť finančného poradcu u nás sa za také neplatí iba ak sa na niečom dohodneme napr na hypotéke ako teraz my že refinancujeme všetko za nás vybavuje a ma províziu z banky takú ako ma aj bankár....

rikarika
7. máj 2021

@michalka4193 financny poradca poskytuje svoje sluzby zadarmo? Ak nieco vybavi, berie peniaze, proviziu, percenta, cash...akokolvek to nazves. Ak nevybavi nic, nic neinkasuje...ako pri kupe/predaji akejkolvek inej sluzby/tovaru.

aduskatt
7. máj 2021

@rikarika ale neberieme peniaze od klienta, platení sme inštitúciou, kde sa zrealizuje obchod🙂 nikdy som od klienta nevzala ani euro

kkovacovak
7. máj 2021

@rikarika my sme nikomu nič neplatili. To sú veci medzi poradcom a bankami alebo inštitúciou pod ktorú spadajú. Seriózny poradca nezoberie ani korunu. Ste sa nechali oklamať ak od vás niekto niečo také pýtal

aduskatt
7. máj 2021

@patressko je to individuálne pri každom klientovi, napríklad aj za vysokoškolský titul môžeš mať lepší rating pre banku, zohľadňuje sa príjem, zamestnanie, rodinné pomery, vzdelanie, lokalita nehnuteľnosti, úverová história, všetko možné.....

rikarika
7. máj 2021

@aduskatt
@kkovacovak ale dievcata....prosim vas....
Naco tu pisete ze ste od klienta nezobrali ani euro...ved samozrejme ze nie z rucky do rucky...ale kto zaplati komplet vsetko? KLIENT...a je jedno v akom obale, poplatky, provizie,uroky....ved nikto nepracuje zadarmo, ani sprostredkovatel ani banka.

rikarika
7. máj 2021

@kkovacovak nikto odo mna nic nepytal, nevyuzivam taketo sluzby.

aduskatt
7. máj 2021

@rikarika a ja píšem, že ma nezaplatí banka? klient platí rovnaké poplatky bez ohľadu na to, či ide do banky sám, alebo cez sprostredkovateľa. Samozrejme, že nikto nerobí zadarmo, ani ja, ani Ty, ani klient. Všetci pracujeme a chceme mať za prácu zaplatené🙂

kkovacovak
7. máj 2021

@rikarika čo máte za problém 😄 Normálne vám tu hovoríme že za to neplatíte. Ja nie som poradca ale využívam jeho služieb. To máte to isté ako keď kupujete cez net oblečenie bez dopravy. Jasné že si tam obchod zahrnie náklady ale za dopravu neplatíte. Ale čo s tým akože?

michalka4193
7. máj 2021

@rikarika áno inkasuje ale ma to s bankou ale nie ze ja mu platím z vlastného vrecka

ivkazba
7. máj 2021

@rikarika prečo trepeš tuposti? Finančného sprostredkovateľa platí banka ak sa obchod zrealizuje. Na cenu hypotéky pre klienta to nemá ABSOLÚTNE ŽIADNY vplyv. Banka zaplatí províziu sprostredkovateľovi alebo odmeny pobočkám. A ak klient do určitého obdobia hypotéku prenesie do inej banky, tak tu províziu musí sprostredkovateľ vrátiť. Ale reálne klienta stojí hypotéka úplne rovnako či je cez sprostredkovateľa alebo priamo cez pobočku banky. A že to nie je zadarmo? Že banka nerobí nič zadarmo? Ty chodíš do práce zadarmo? Kaderníčka ťa ostrihá a zafarbí zadarmo? Asi si chcela byť veľmi múdra, ale vypálilo to úplne naopak. Alebo to je možno len závisť či komplex tento štýl komunikácie.

rikarika
7. máj 2021

@ivkazba co sa rozculujes? Ved si aj tak napisala to iste co ja, nikto nepracuje zadarmo - taktak. A kto zaplati poradcu, sprostredkovatela, bankara, banku a neviem koho este v celom procese? Jasne ze KLIENT. Preto tieto sluzby nevyuzivam.

kkovacovak
7. máj 2021

@rikarika dobre evidentne máte osobný problém s finančnými poradcami takže je to zbytočné vysvetľovať že osoba ktorá využíva jeho služby nič naviac neplatí. Máte svoju pravdu a myslíte že to viete najlepšie....aj keď nie. Takže zbytočná strata času

aduskatt
7. máj 2021

@rikarika kaderníčku, elektrikára a podobne tiež nevyužívaš, lebo to v konečnom dôsledku platíš Ty? (pokojne to ber ako rečnícku otázku, nemusíš odpovedať.-))

sophieft
19. máj 2021

@patressko Dobry den, venujeme sa financnym poradenstvom, ak mate nadalej zaujem o najlepsie Hypoteku kludne sa mi obratom ozvite a podam Vam blizsie info.
Pekny deň🙂