Hypotéka - podmienky schválenia

8. dec 2022

Zdravim, chcem sa spytat je mozne že by mi schválili hypotéku ako slobodnej mamičke keď nemam našetrené takmer nic okrem jednej tisícky? Keby mi rodicia ručili ich domom ktorý je bez hypotéky, je mozne že by mi schválili hypo? Viem že bude treba príjem a výdavky to by problem nebol. Ale ide mi o to že nemam nic nasporené

zuzkaa1991
8. dec 2022

Nejde o nasporenie (tie ma sporene penaze myslia tak ze ak ma hodnotu novostavba 100tis tak vam naju len 80tis (80%z hodnoty zvysok nasporen3 alebo spotrebný uver tl bolo kedysi neviem ci je to aj teraz)
Ale ak rodiny dom rodicov .a vyssiu hodnotu ako uver ktorý beriete nepotrebujete mat nic nasetren skratka vam poskytnú uver max 80%z hodnoty. Takze vyska úveru au zalezi mesacne splatky ake vyjdu a a aky prijem mate vy plus ci dieti su atd

andreatytler
8. dec 2022

Ak zalozia hypoteku rodicia domom, nebude problem ju dostat.

petamich
8. dec 2022

@andreatytler no to predsa nevies 🙂 ak nema dostatocny prijem, tak jej ani tri zalozene nehnutelnosti nepomozu

petamich
8. dec 2022

prilis malo informacii si poskytla, aby sa niekto relevantne vyjadril, ci ti ju daju alebo nie - hodnota nehnutelnosti je jeden rozmer (ak je vyssia ako je predajna cena nehnutelnosti, ktoru chces kupit mohlo by to vyriesit problem s usporami v hodnote min. 20%, kedze aktualne dostanes hypo max. 80% hodnoty nehnutelnosti) ALE stale je tu druha rovina a to je dostatocna vyska prijmu po odpocitani vsetkych vydavkov, zivotneho minima na teba a dieta...takze tazko povedat

andreatytler
9. dec 2022

@petamich Ano jasne, mas pravdu. Nikto z nas to nevie,ale ja som vychdzala z toho co povedala autorka ze prijem a vydavky nie su problem.