Išla som do povoleného prečerpania

1. jan 2024

Ahojte len pre upresnenie. Dnes 1.12 som musela využiť povolené prečerpanie na ucte mám nastavené 500€ . Nejakú čiastku som z toho minula výplata mi príde 9.1 .. vtedy sa teda povolené prečerpanie vyrovná.. a úroky sa stiahnu až na konci januára? Dobre tomu rozumiem ? Vtedy mi odchádza aj poplatok za vedeníe účtu . Ďakujem za objasnenie a prajem pekný večer

autor
1. jan 2024

Pardon 1.1 🤣🤣🤣

gabriela2952
1. jan 2024

Ano

autor
1. jan 2024

@gabriela2952 teda takto to mám aspoň v aplikácii keď si kliknem info o ucte.. je to prosím povolené prečerpanie ktoré môžem vlastne míňať a potom sa to vyrovná keď pride výplata? Nie je to niečo čo by mi neskôr ovplyvnilo keby chcem brat pôžičku ako negatívny zaznam že som išla do -. Moc tomu nerozumiem.. ďakujem za objasnenie

gabriela2952
1. jan 2024

Áno, akonáhle ti prídu peniaze, tak sa to dorovna a na konci mesiaca ti zauctuju úroku z tých dní kým tam chýbali. Takto to nebude problém, pretože máš povolené. Problém by bol keby si nemala povolené prečerpanie

jana005
1. jan 2024

Ak by si chcela brať neskôr pôžičku, tak ti to ovplyvní.
Prečerpanie sa ráta kvázi ako pôžička

gabriela2952
1. jan 2024

@jana005 nebude mat negatívny záznam v registri.

jana005
1. jan 2024

@gabriela2952 to áno, záznam mať nebude, ale nemusia jej dať ďalšiu pôžičku, keď nebude mať dobrý príjem

autor
1. jan 2024

Ja vlastne ani neviem ako mi tam to povolené prečerpanie vzniklo.. asi mi to samé schválili keď som začala zarábať po škole… a teraz sa mi aj dobre zišlo keďže som potrebovala .. rozmýšľam teda aj tak nad zrušením do budúcna @jana005 - tým pádom keď zruším tak nebude problém pri pôžičke nie?

gabriela2952
1. jan 2024

@jana005 nebude ani vtedy , sama mam povolené do výšky 300e a každý mesiac ho využívam. Hypo dom brala pred 3 rokmi, ani zmienka o tom nepadla

lusyyy36
1. jan 2024

Ja mam povolene precerpanie 3500e a nebol problem si vziat pozicku

autor
1. jan 2024

@gabriela2952 to znamená že každý mesiac ideš kvázi do - a potom sa to dorovna a na konci mesiaca ti odídu úroky? Môžem sa spýtať koľko to asi býva tie úroky? To odíde vždy posledného či?

jana005
1. jan 2024

@gabriela2952
@lusyyy36
Asi máte dobrý príjem.
My sme chceli navýšiť hypotéku, pýtali sa aj na povolené prečerpanie.
Jasné, keď máš dobrý príjem a dajme tomu iba prečerpanie, tak ti pôžička výjde.
Ale ak má malý príjem, deti, ešte iné pôžičky, prečerpanie, tak jej nevyjde.
Ja neviem ako na tom je.
Len som napísala, že prečerpanie sa berie ako forma pôžičky

lusyyy36
1. jan 2024

@jana005 neviem, no ale zas dávajú to automaticky, je len na človeku ci to využije alebo nie, podľa mňa by sa to ako pôžička nemalo brat.
Mne keď sa zvýši príjem tak automaticky mi aj p.precerpanie zvýšia. Keď som nerobila tak mi ho hneď znížili.

gabriela2952
1. jan 2024
gabriela2952
1. jan 2024

Mne to ale automaticky nedali, žiadala som o to

jana005
1. jan 2024

@lusyyy36 ja nemám povolené prečerpanie.
Len hovorím, že keď sme chceli navýšiť hypotéku, tak sa nás pýtali, či máme niekde inde úvery a povolené prečerpanie. Že je to tiež úver

ninusa221
1. jan 2024

Keď som nechtiac bola v mínuse 80 centov jeden deň to tiež budem musieť platiť o mesiac niečo keď mám študentský účet?

autor
1. jan 2024

@ninusa221 a bolo to povolené či nepovolené prečerpanie?

zic
2. jan 2024

Urcite to bude vediet nejaky financny sprostredkovatel, ale mal som dojem, ze to povolene precerpanie vadi v inej banke ako v "domacej" ... teda ak beries hypo v tej, kde mas to povolene precerpanie, tam im to nevadi (hlavne ak ho nevyuzivas, len ho mas schvalene)... v inej banke to je ale problem, lebo na to nemaju dosah (ci vyuzivas alebo nie)...

autor
2. jan 2024

@zic to je blbosť priateľ si bral pôžičku a bola som tam s ním bral to v inej banke ako svojej a pýtali sa ho na to lebo že oni tam vidia celý úverový register tým pádom že povolené prečerpanie používal dookola ale to len spomenuli úver mu dali.

zic
2. jan 2024

tak nevravim, ze je to stopka na uver, len ze to beru do uvahy viac ako v "domacej banke"... lebo tam ti na to vedia siahnut, v cudzej banke na to nemaju dosah, tak to musia viac riesit... detto s kreditkou... Asi ked mas dostatocnu bonitu, tak je im vsetko jedno 🙂

daniela1911
2. jan 2024

@ninusa221 prepokladam, že si v mínuse lebo ti odišiel bankový poplatok tých 0,5€ alebo koľko to je teraz (keďže povolené prečerpanie na študentskom účte SLSP neponúka). Z toho by si nemala nič platiť.

autor
2. jan 2024

@daniela1911 ale za toto je zaznam do úverového registra nie? Keďže je to vlastne nepovolené prečerpanie

daniela1911
2. jan 2024

Kvôli pár centom v mínuse, ktoré vznikli v dosledku bankového poplatku nebude mať nič.
Každý druhý človek má štedrú kartu a každomesačne ju prečerpáva. Pokiaľ sa splatí a je dostatočný príjem, banke je jedno koľko máš “úverov” - veď z toho žije

ekira1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
stanka_k
2. jan 2024

Musíš mať dostatočnú výšku príjmu.... Prečerpanie sa ráta, ako by si mala teoreticky úver. Ale v prípade, že nemáš dostatočný príjem, dala by som nejakú dobu pred zrušiť. No každopádne sa nauč šetriť, tvoriť rezervy...až nemusíš siahať na takéto riešenia, ktoré sa ti pri úvere a ďalších záväzkoch môžu vymknúť z kontroly 😉

bluehorsee
3. jan 2024

Lebo mu to vychádzalo z príjmu. Robila som s úvermi a baby majú pravdu. Prečerpanie sa berie ako úver.. Laicky povedané, do koľko máš schválené prečerpanie, toľko berú, že máš úver. Čo je logické, kedže len ty sama ovplyvníš, či si tie peniaze prečerpáš, alebo nie. Máš k tomu prístup, tak sa to berie, že si to môžeš vziať kedykoľvek a teda sa to musí zohľadniť pri skúmaní tvojej bonity. Ja osobne som to tiež mala pri braní hypo a v tej dobe som takisto netušila, že sa to tak zohľadňuje. Iba keď mi v banke vravia, že mám úver 5000. Skoro som sa rozrevala, keď mi to povedali😅bála som sa, že ex zobral nejaký úver bez môjho vedomia a mne kvôli tomu nedajú hypo. Jednou návštevou banky sa to dá zrušiť keď budeš riešit hypotéku

bluehorsee
3. jan 2024

Keby to nejakým zázrakom aj bol záznam( čo nie je, pretože to splatiš riadne, v lehote na to určenej) tak tých pár eur by určite nevadil. Oni pri skúmaní bonity vidia z čoho sú tie mínusy. Inak by sa ale pozerali na to, keby si mala nejaký úver, a ten pravidelne nesplácala.

sinusoida
6. jan 2024

Všetko sa prehodnocuje na konci mesiaca, čiže, ak ti príde výplata, už účet nebudeš mať prečerpaný a ani za prečwrpanie nebudeš platiť.