Ja už ani neviem, kde sme ešte dlžní

Čo som vedela som postupne platila no čo nevychádzalo to nie. Potom si to tie spoločnosti popredali a ja už ani neviem či vôbec majú nárok. Lebo ozývajú sa aj také kde viem že to máme ok. Kde to zistím lebo teraz nám poštou nič nechodí. Ako vybaviť to premlčanie? Venuje sa tomu nejaký právnik?

lauriema
2. aug 2020

@pohodickasrandicka napíš na súd podľa toho z akého mesta okresu si. Ja menovaná za a ta žiadam o výpis exekúcii vedených voči mne. Zaplatíš kolok myslím 2,50 a máš

ivkazba
3. aug 2020

Venuje sa tomu právnik, ktorého si zaplatíš. Premlčanie sa nedá nijak vybaviť. Dá sa vybaviť osobný bankrot. Stačí zadať do googlu osobný bankrot.

queen_mary
3. aug 2020

Ved a nemas poodkladane vsetky dokumenty, platby, atd?

kitycat
3. aug 2020

Podla nicku si si asi nabrala aj pozicky, ze nemas prehlad? Treba odkladat seky ked vypisy neposielaju... A dokladovat, ze to a to bolo splatene

maca1984
3. aug 2020

tomuto sa povie "zodpovednost na hovado"🙈

emiliamilka
3. aug 2020

Ak sú to exekúcie (nie iba dlhý) tak tu sa to dá vyhľadať podľa mena a myslím dátumu narodenia, je to za poplatok ale nič hrozné a je to hneď

https://www.cre.sk/CRE-portal/default.aspx?Retu...

mon2523
3. aug 2020

chcelo by to podla mna trocha viac konkretnosti, lebo nevieme ci su to len dlhy, alebo teda uz aj zacate exekucie. nechapem, ze nemas nejake vypisy alebo doklady o zaplateni

cuvienka
3. aug 2020

nechapem ako to nemozes vediet. ja mam doma zalozeny zosit kde si normalne pisem co sa kedy platilo, lebo clovek ked nebude mat prehlad, tak to este len potom bude pruser

janapeterjana
3. aug 2020

@pohodickasrandicka skus sa obrátiť na nejakú neziskovku, ktorá sa venuje spotrebiteľom. Napadlo mi Spotrebiteľské centrum, nájdeš to na nete. Sú vo viacerých mestách a pomáhajú ľuďom riešiť aj takéto problémy. Opíšeš im, o čo ide a oni ti aspoň vysvetlia, aké máš možnosti.

berny800
3. aug 2020

@emiliamilka v cre nie sú všetky exekúcie, na to by som sa nespoliehala. Treba si žiadať výpis zo súdu v mieste trvalého bydliska aj na exekucnom súde v banskej bystrici. Ale treba žiadať výpis!!! Nie potvrdenie. Výpis je zadarmo, potvrdenie sa platí.
@pohodickasrandicka

sunny8
3. aug 2020

Neviem či by to bolo možné a či to vôbec niečo rieši ale osobný bankrot ? Skús si naštudovať či ti to niečo pomôže. Nemám skúsenosti

pohodickasrandicka
autor
3. aug 2020

Ďakujem