Je možné znovu vstúpiť do druhého piliera?

janulap
1. mar 2009

Babenky,mam jednu otazku.Moze ten,kto v r.2008,ked sa 2 pilier otvoril z neho vystupil,opat don teraz vstupit?je to mozne,alebo nie?Dakujem

deborah1
25. jún 2009

Ahojte.Neviete mi povedať,keby si manžel zrušil 2.pilier,do toho 30.6.2009,tak dostane tie peniaze alebo aspoň niečo z nich? 🙄

nika2007
25. jún 2009

no to by zaujimalo aj mna.... 😒

julka
25. jún 2009

deborah1 nika2007 nasetrene peniaze v druhom pilieri skončia v sociálnej poisťovni 😠

nika2007
25. jún 2009

ved ako inak ? nase spravodlive slovensko,ved nech si zoberu,maju tak maaaaalo 😠

tin007
25. jún 2009

deborah1, vsetky jeho nasetrene prostriedky budu presunute do "ciernej diery" dochodkoveho fondu v soc. poistovni a hned rozdelene na dochodky. takze nic nedostane

simona55
25. jún 2009

minuli tyzden dostal manzel zo soc.poistovne papier aby prestupil z jeneho do druheho piliera co si otom myslite co ma robit.?

tin007
25. jún 2009

simona, pravdpodobne dostal letak o tom, aby vystupil z 2. piliera a ostal iba v 1. je to na kazdeho osobnom rozhodnuti co urobi. uz je tu tema mamiciek, co dostali letaky ako vystupit, pozri sa tam. ja osobne ostavam, pretoze si myslim, ze ak sa ja sama nepostaram o svoj dochodok (aj prostrednictvom ucasti v 2. pilieri), tak sa stat o mna o 30 rokov nepostara, lebo nebude mat z coho 😢

jaduska
25. jún 2009

tu je tá téma, ktorú spomína tin007:

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

deborah1
26. jún 2009

To je teda prefíkané,hňupi 😠 ,veď to majú asi dobre premyslené,aby z toho aj oni vyťažili čo najviac 😠 😠 😠

tin007
25. júl 2009

ahoj gapa, v inej teme pises aj o 2. pilieri tieto vety: Ale potom, ked končí poberanie materksého u zamestnaných mamičiek alebo mamičiek SZčo s povinným poistením v SP (u tých v prípade, ak splnajú podmienku riadnej starostlivosti o dieťa, t.j. nevykonávajú zárobkovú činnosť), treba najneskôr v den po ukončení poberania materského zájsť na SP s tou prihláškou na RLFO s rodným listom dieťaťa + vyhlásenie o riadnej starostlivosti + oznámením o sporitelovi (vyplnič časť B!!!)
ostala som z toho zmatena, pretoze vyhlasenie o tom, ze chcem byt ucastnikom 2. piliera (aleb ako sa to tlacivo vola, som davala do SP asi 2 tyzdne po porode), znamena to, ze musim vlastne davat tu prihlasku a vyhlasenie este raz, teraz ked mi skoncila MD a nastupila som na RD? mimochodom, prispevok za posledny mesiac MD (boli to dva tyzdne) je zo SP na mojom dochodkovom ucte krateny (hrubym odhadom je to za tie 2 tyzdne).
vies mi teda poradit, ci teraz som alebo nie som v 2. pilieri. ja si, logicky, myslim, ze som, akurat uz za mna stat (cez SP) nebude do konca RD posielat prispevky. dakujem za radu, myslim, ze to zaujme aj ine maminy

gapa
25. júl 2009

tin007,
neviem aké tlačivá presne si podávala. No ak si podávala už aj prihlášku na RLFO ako osoba riadne sa starajúca o dieťa do 6rokov a dala si aj oznámenie sporitela o účasti na starobnom dôch.sporení a podpísala si aj časť A aj časť B (časť B je dôležitá od uknčenia poberania materského), tak už predpokladám nič robiť nemusíš. Oni začiatkom roka same pracovníčky v SP nevedeli, čo majú od mamičiek brať, akú prihlášku a aké tlačivá. No snád si radšej over účasť na dôch.poistení a ten II.pilier.