Je možné zrušiť Allianz sporenie?

vendula13
10. júl 2020

Ahojte, prosím Vás chcela by som zrušiť alebo vybrať časť koruniek z Allianz z investičného životného sporenia. Pani za okienkom mi povedala, že sa to nedá a keď to zruším nedostanem nič 😞Šetrím 2r. po 25€ Máte s tým niekto skúsenosti?

simca06022011
10. júl 2020

setris kratko, je dost mozne ze naozaj nedostanes z toho nic.. prve roky su vlastne stratove a potom to tiez ide pomalicky hore... a este je to aj dost nizka suma, podla mna si to dobre rozmysli(neviem aky je to produkt atd), ci sa ti oplati taketo "sporenie". To si radsej zaloz k svojmu uctu sporiaci ucet...

balaskovae
10. júl 2020

mas doma zmluvu z toho sporenia? ake su tam podmienky pre vyber tych penazi?

dada0902
10. júl 2020

Ked to ta pani povedala tak s tym nic nenarobis setri dalej sama musis vediet podmienky za akych ti toto setrenie spravili

vendula13
autor
10. júl 2020

@balaskovae zaujímavé, že tú zmluvu doma nemám, mám tam všetko od Allianz ale táto tam neni. A z emailu sa mi nedá otvoriť.

vendula13
autor
10. júl 2020

@dada0902 700€ v pi..vnici dik. Ja som sa pýtala, či je to také sporenie ktoré keď potrebujem peniaze či si môžem kedykoľvek vybrať. Áno môžte mi povedala. Zmluvy nemám čas čítať.

veronikaszabova
10. júl 2020

@vendula13 tak ta oklamali

marci77
10. júl 2020

nemam v allianzi ale v axe, raz za rok mi chodi vypis (to su zo zakona povinny poslat) a tam vidite hodnotu tych fondov, kde to investovali, ak to chcete vybrat treba pisomne poziadat o odkupnu hodnotu a tam vam povedia kolko
dajte do gugla: odkupna hodnota investicneho zivotneho poistenia

simca06022011
10. júl 2020

nemas cas citat zmluvy a posielas peniaze len tak.. Takze si sa poucila 🙂
A pozrela som si ten Allianz a je to investicne zivotne POISTENIE. Cize to je nieco ine ako sporenie, kde ked potrebujes vies za istych podmienok vybrat nejake peniaze. Dam ti radu, chces sporit.. chod do banky. Nie do poistovne. Mne taketo "poistenie" ponukli k uveru, dala som si a len som cakala kym preslo nejake cele obdobie (podla zmluvy), aby bola aspon trosku vyssia ta odkupna hodnota a vypovedala som to. Strata/nestrata.

nikiki29
10. júl 2020

@vendula13 keď neni čas čítať zmluvy tak 700€ je dobré ponaučenie dobudúcna. Odporúčam sporiť ďalej alebo to rýchlo zrušiť... ale teda peniaze nečakaj

vendula13
autor
10. júl 2020

@nikiki29 vieš najkrajšie na tom všetkom je, že mi to robila známa.

nikiki29
10. júl 2020

@vendula13 nikdy never... tiež mám skúsenosť ako nám žena z rodiny strašne “dobre” uzatvorila zmluvy. Rodina! A nie len jednu zmluvu. Už nikdy viac...

deti95060810
10. júl 2020

@nikiki29 mne tak kolegovia z práce....jeden na stav. a druhý životnú...Jeden väčší k.... ako druhý... 😈

deti95060810
10. júl 2020

@vendula13 tak to rozober so známou...

simca06022011
10. júl 2020

@vendula13 no vies, za tie provizie... tie poistovacky su stastne ako blchy, ked najdu klientov co radi prestupia, prejdu k nim, uzavria nove zmluvy... najlepsie ulovky su rodina, znamy...

mogaa
10. júl 2020

@vendula13 nuž známa z toho mala províziu a životky sú najlepšie platené😉sporenie nikdy cez poisťovňu - tam konkrétne v tomto produkte prvé roky pokrývajú hlavne poistenie života a až potom tam idú prachy na sporenie...je to presne ako ti pani za prepážkou povedala, buď oželieš prachy čo si tam vložila a zrušíš to alebo to budeš platiť do kedy máš uvedené v zmluve - predpokladám že zmluva je minimálne na 10-20rokov😉a potom dostaneš aj niečo vyplatené....je to od-b....ak si chcela sporenie - tak sporiaci účet alebo fondy(cez banku)...známej sa pekne poďakuj a nabudúce treba čítať čo podpíšeš....

onats
Odpoveď bola odstránená
Zobraz