Je to slušný rozpočet?

linda144
26. máj 2014

Mile maminky, rada by som vedela vas nazor na jednu vec. Tyka sa to mojho brata a vpodstate viacej mojej svagrinej. Hned na zaciatok chcem povedat, ze sa navzajom do sukromnych veci nemiesame, respektujeme sa. Len mi ide neskutocne na nervy neustale stenanie svagrinej ohladom toho, ze maju malo financii. Ale k veci. Obaja zarabaju, maju jedno 5 rocne dieta, chcu dalsie. Brat plati seky, najom, benzin, veci ktore maju na splatky. Ona plati potraviny,drogeriu, dietatu skolku,kruzky. Po odratani vsetkych poloziek jemu zostane cca 200 eur, jej 100-200, cize dokopy maju okolo 300-400 eur, ked uz maju vsetko povyplacane. Svagrina sa neustale stazuje, ze je to malo, ze aj tak to za ten mesiac minu na ,,neocakavane vydavky,, ako oblecenie,vylety, darceky... . Ja som k tomu povedala len tolko, ze myslim, zesa maju este celkom pekne a slusne. Na to mi povedala nieco v style, ze som jednoducha a nenarocna. 🙂 Viac sa nestaram, je toich vec. Len by ma zaujimal vas nestranny nazor, ci je to ozaj malo penazi alebo som ja naozaj "jednoducha"🙂 dakujem a pekny den zelam.

exupery
26. jún 2014

Mne sa to zda ok,sice ,ano malo ,ale da sa,nam ak vyplatime seky zostane cca 400eur-z toho potraviny,nafta,lieky,mlieko ,plienky,drogeria,nebodaj oblecenie ...a zostane nam hola r...a to prevraciam kazdy cent,detom peciem,sladkosti moc nepytaju,hracky tiez nie,raz za cas nejaky ten vyletik,kupalisko..ale je to o drzku...nemozeme si dopriat,co by sme chceli...a teda mam snov habadej!!!A dovolenka?No pri mori som bola este ako bezdetna ...co vam poviem,aspon raz do roka naskriabene na vikend na Orave alebo tak...

fialkadanka
26. jún 2014

@cervenaruza123 presne tak ;)

simca06022011
26. jún 2014

@linda144 takato vec sa tazko riesi a vyriesi a aj diskutuje na koniku, kde je velky pocet mamiciek (aspon podla mna) s minimalnym prijmom (pripadne aj cele rodiny s minimalnym prijmom). Niekomu staci vylet lacny autobusom, jedlo beru so sebou.. ini ide na vylet autom a berie iba nevyhnutne veci a vsetko ostatne sa riesi na mieste. Potom zalezi od toho kto chce ako luxusne jest a byvat... len toto su polozky, ktore dokazu urobit velke rozdiely v mesacnych rozpoctoch (napr. ja chodim na obed za cca 10-15EUR/osoba, kolegovia za 3,50EUR/obed alebo si daju rozky so salatom a ja to beriem ako standard, bez ktoreho proste radsej ostanem doma a navarim si :P co sa teda neda pri praci, cize nie je ina moznost a ked si to zratate tak je to hned ina cifra). O tom ci chce setrit alebo nie tu nikde nie je rec, ak chce sprava sa inak, ak nechce (nemusi) sprava sa inak. K tvojmu vykladu vydavkov domacnosti brata... no neviem... podla mna musia mat nadstandardny prijem, ak im to takto dobre vychadza a teda vedu asi aj iny zivot ako clovek s nizkym prijmom, ako som vyssie pisala a aj naroky rastu. Cize ano z jej pohladu mozes byt jednoduchsia, ale z tvojho pohladu alebo z pohladu niekoho kto je na tom este "horsie" si mozes zit super 🙂) A dalej... ja bez 30EUR v penazenke alebo na karte nevkrocim do potravin ani po chleba.... proste ja potrebujem rezervu, inak som na nervy, sporenie mam nastavene, investovanie tiez ("keby daco"... mozno svagrina by rada vacsiu rezervu.

simca06022011
26. jún 2014

@exupery inak ja sledujem, ze odkedy sa u nas nekupuju plienky a mlieko, tak s mojim rozpoctom to islo super do plusu... pretoze som menej v drogerii aj menej kupujeme. Tymto som ti trochu chcela vyruzoviet buducnost 🙂)) A odkedy je mala pravidelne v skolke a nebyva tolko chora ani na stravu nejak extra neminieme ako, ked sa denno denne u nas varilo 🙂 Vlastne aj do obchodu sa chodi uz len sporadicky pre chlieb a mlieko, na trh, a raz za cas po velky nakup 🙂

exupery
26. jún 2014

@simca06022011 viem,viem,dcera je uz skolkara,a takze presne viem,co dieta obnasa,najhorsie su plienky,mlieko...auto stale nieco pyta,tiez sa u nas nevyvara,ale aj tak,ked v dnesnej dobe za maly nakup nechas 40eur v obchode ...co pred tym stalo 20...boze,boze

simca06022011
26. jún 2014

@exupery no hej auto... s tym si, ale my vieme poradit. Okrem benzinu a servisu si zaobstarame vsetko ;) a s nakupmi nic neurobime... teraz ale dost usetrime lebo nakupujeme iba na trhu vacsinu veci 🙂)

libka1
26. jún 2014

@exupery s tymi snami si asi narazala na mna. No su sny a sny. Aj ja chcem vlastnit pusty ostrov ale to sa mi asi nepodari a tie ostatne si splnim lebo na tom makam aby sa mi to podarilo. A aj sa mi to dari!

Inac by nebolo odveci keby ste si niektore precitali opat uvodny prispevok. Ten je totiz o koze a vy o voze. Tam tych 300-400 eur nie je urcenych aj na stravu ale len na zabavu, osatenie a necakane vydaje. A to je teda sakra rozdiel a setrit sa z toho da, kto chce. Samozrejme narocnejsim je malo... Kazdy sme na tom inak.

exupery
26. jún 2014

@libka1 nenarazala som nateba,necitala som prispevky

libka1
26. jún 2014

@exupery tak sorry, pisala si hned po mne preto som si myslela...

celasapremenim
14. aug 2014

ja nechapem co koho do cudzieho rozpoctu, verejne ho este prat a vobec posudzovat niekoho pocity ohladom financii...
dotycna sa nemoze ani vyjadrit a nejaky takyto nahlad je urcite jednostranny a neverim, ze uplny, ak vobec pravdivy
to je uplne relativne, komu staci kolko penazi
hned niekoho ohodnocovat, ze asi si kupuje nieco znackove
a keby aj, tak co vas kks do toho
starajte sa o svoje a ta, co to sem hodila, tak akoze nechcela by som ju mat teda v rodine, fakt bohovsky sa do seba nestarate a respektujete, ked toto dokazes, mam fakt dost
niektore temy, cista stoka