Kde máte poistku na dom?

12. nov 2022

Ahojte chcem sa opýtať kde mate poistku na dom ?
A v ktorej pzp na auto ? A ako ste spokojný?
Všetko mame v generali ale zdá sa mi že je zbytočne predražené a čítala som veľa zlých skusenosti s generali.

patka06
12. nov 2022

Allianz - všetky poistky - maximálna spokojnosť

sissy27
12. nov 2022

Tiež mám všetko v allianz - nie sú najlacnejší, ale poistné plnenia boli bez problémov.

pepek11
13. nov 2022

Allianz

dadka128
13. nov 2022

Z môjho pohladu allianz je najhoršia... Ja mam vsetko v unione

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kristiii
13. nov 2022

Jeden byt Kooperativa, druhý bývalá Axa (teraz Uniqa tuším) a PZP mi vyšlo najlacnejšie v Kooperative, takže tam. Čerpala som zatiaľ len z Kooperativy na byt a to bolo rýchlo a bez problémov

domiklik
13. nov 2022

Pzp som vybrala najlacnejšiu a to Kooperativu, ale mam aj havarijnu csob (tu by som si do Kooperativy nedala), nehnuteľnosti uniqa, životka metlife.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
banasovak
13. nov 2022

Ide aj o to čo a v akej sume chcete mať poistené. Allianz má nízke poistné sumy na sklá. Dnes to nie je lacný špás.

banasovak
13. nov 2022

@domiklik tiež to mám rozdelené, PZP lacnejšie a havarijná nech je lepšia.

martina_martinka
13. nov 2022

Dobrý deň ,môžem vám preratat všetky poisťovne a možnosti aké sú ..napíšte mi správu a všetko vám vysvetlím 🙂

selwadza22
14. nov 2022

Ja tiež nemám dobrú skúsenosť s Allianz ani osobnú ani ako finančný poradca. Mám auto poistené v Union poisťovni a byt v Premium poisťovni. Pzp je jedno kde máš. Keď spôsobíš škodu plnia protistrane, len niekde majú vyššie krytie a aj rôzne pripoistenia. Pri poistení nehnuteľnosti treba dať pozor na krytie a zmluvné podmienky. Ale ak je raz poistený živel, atmosférické zrážky, úder blesku, prepätie a poisťovňa nechce plniť keď krúpy poškodia strechu (ako taký Allianz a vyhovára sa, že také krúpy nepadali a klient si musí na vlastné náklady zháňať správu a potvrdenie z meteorologického ústavu a aj tak to zamietnu tak pardón... A ešte si počas poistného obdobia znenia poistné podmienky. To žiadna poisťovňa nerobí, okrem Allianzu. Raz sa dohodli na začiatku podmienky tak sa nemajú čo meniť.)

barrilla
14. nov 2022

muž robí pre všetky poistovne, podla neho je najlepšie Generalli a Alianz. Ale obidva majú zčasti rôzne priority v rozsahu poistenia. Treba porovnať nielen cenu ale aj obsah. Sú rôzne, treba vybrať podla vlastných potrieb. Napr. (už neviem ktorá z nich) má v cene poistenie aj ďalších budov na pozemku ako napr. garáž, plot. a zas druhá má iné navyše. Ja už neviem presne, jedine, žeby som od muža zistila.

autor
14. nov 2022

@barrilla ďakujem ja mam všetko v generali, názory sú rôzne a k nehnuteľnosti mame poistenú aj prístavbu aj plot takže asi to co píšete bude sa týkať generali 🙂
Asi ostanem pri tej generali, raz bol silný vietor a na plastových dverách sa rozbilo sklo, do cca 10 dní sme mali peniaze na účte, bolo to u nich všetko rýchle. Ja len som chcela vedieť ako sú spokojný ľudia v druhých poisťovniach nakoľko som čítala zle recenzie na generali. Ale v podstate ci už Allianz alebo generali to už mám cenovo za jedno 🙂

adonish
14. nov 2022

Všetko máme v Allianz. Raz nám kamión odstrelil kamienok do čelného skla, bez problémov zaplatili. Rovnako na dome. Pri koseni odstrelil kamienok a spravil dierku do rohoveho okna v kuchyni. V ten den nahlasene, dalsi den volala pani z poisťovne, poslali sa foto a do 2 dni peniaze na ucte (uz sme mali vycislene od firmy, kolko bude stat vymena). Kym sme nebyvali spolu, mala som byt poisteny v Kooperative. Nic som vsak neriesila, tak neviem ako oni

autor
14. nov 2022

@adonish prosím Vás a k tomu celému oknu, museli ste aj vodiča kamionu zastaviť? Alebo co k tomu potrebovali, ja som zrovna včera šoférovala za kamiónom a strelil mi do okna kamienok, odfotila som si ŠPZ lebo som mu blikala aby zastavil ale asi si nevšimol.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kiki234
14. nov 2022

Auto kooperativa, byt uniqa, traktor uniqa, dom uniqa. Zatial sme nic netiesili len platime takze posudit viac neviem

evelin.lopez
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bambi2121
18. nov 2022

Len nie kooperativa🤦🏼‍♀️my sme mali v kooperative,poistene aj zabuchnute dvere!
Čo čert nechcel,v sobotu v noci o 23 hodine sme sa vybuchli a volali sme hneď pohotovostného zámočnícka,ten prišiel,otvoril dvere,vystavil účet a odišiel....
7 mesiacov nam nechceli v KOOPERATIVE tú poistnú udalosť preplatit! VIEDLI VYŠETROVANIE ,kde po 4 m chceli podrobne vediet ako sa to stalo,pritom hneď po oznameni,sa nas nikto na nic nepýtal....a môjho muža obvinili z poisťovacieho PODVODU!!!!!! Hned ako sa dalo sme všetko v kooperative zrušili! Nikdy viac

akvi
18. nov 2022

Na dom nemame, po precitani podmienok som nenasla poistovnu, ktora by sa oplatila. Takze radsej odkladam do ponozky.. Inak naj skusenost s Allianz, mame tam urazovku, vyplatili uplne bez problemov, maju dobre spraveny aj ten system nahlasovania, fakt max spokojnost. Auto poistujeme vzdy tam, kde to vychadza najlacnejsie, havarijku nemame. Otrasna skusenost s Wustenrot aj s Uniqua, takze tam nikdy viac.. Muz ma kamosa obhliadaca aut pre poistovne a on zase vravi, ze Kooperativa ani omylom..

pupi14
18. nov 2022

allianz, aj keď je možno drahšia, ale zakaždým keď sa niečo stalo, tak bola poistná udalosť vybavená rýchlo, bez zbytočných prieťahov a aj vyplatená suma bola fajn

evelin.lopez
18. nov 2022

Dobrý deň prajem,
poistenie dom: veľmi závisí, kde máte dom, akú má hodnotu, ako ho máte ochránený a voči čomu je to poistené pr. živel, sprejerstvo, zvláštne technológie, sklenné plochy, jazierko/studňu, garáž prípadne iné vedľajšie stavby a ďalšie. K tomu patrí aj domácnosť (biela/čierna technika, optické prístroje, športové potreby vrtátane bicyklov alebo aj rybárske náčinie 🙂 , vzácne veci, vírivky, akváriá, fotovoltaika a iné)
Každá poisťovňa má iné limity, preto vstupné údajte sú dôležité. Často sa deje to, že ľudia majú majetok chránený na nižšiu sumu ako reálne ich nehnuteľnosť stojí , z dôvodu menšieho poistného. Problém nastáva ak sa nastane poistná udalosť, a dôjde ku kráteniu alebo nevyplateniu. Vtedy nastáva nemilé prekvapenie.
PZP - pokiaľ je to jediné poistenie, ktoré máte na vaše auto, závisí akú má hodnotu, vek. Odporúčam si doplatiť riziká zver, živel - viď prípad v BA, keď horel parkovací dom.
Havarijné poistenie - pozor na amortizáciu ( hodnota auta v čase klesá ) a spoluúčasť (fixná suma alebo minimálne % zo škody ).
Je dôležité mať za sebou človeka, ktorý vie ako to nastaviť. Rada vám pomôžem, pokojne sa mi ozvite: 0907 948 159