Kde si vybaviť životné poistenie a dôchodok?

22abigail22
31. aug 2019

Dobrý deň.

Vedeli by ste mi odporučiť firma, ktorá sa zaoberá životným poistením a dôchodkovým sporením??

Predtým som mala AXA. Od samého začiatku som bola nespokojná, vznikli komplikácie, nasledovné zrušenie zmluvy a prišla som o všetky peniaze, ktoré tam boli odvedené (500€).

Ideálne by bolo keby som mesačne mohla šetriť podľa seba. Čiže, jeden mesiac napr. zaplatím 70€ a na ďalší menej alebo vôbec nič a v poriadku (nič sa nedeje )

uhgara
31. aug 2019

@22abigail22 Ahoj ak ti mozem poradit tak si sprav zivotne poistenie ako 2 zmluvy. 1 je cisto iba poistenie ak by sa ti stalo nieco vazne a druha len investovanie (na dochodok). Vychadza to takto lepsie na poplatkoch ako aj celkovo pri vynose na dochodok.

draik
31. aug 2019

Poistenie je od slova poistiť sa. Sporenie cez poistenie je vysoko spoplatnené a nevýhodné.

liz_lemon
31. aug 2019

@22abigail22 takto sa poistka platit neda, ze raz dam, a raz nie, poistenie je produkt, pri ktorom treba platit stale az do konca poistnej doby
a hlavne nesluzi ako sporiaci produkt

amonet
31. aug 2019

Cez poistku sa nešetri. Daj si rizikovku a na dochodok fondy cez spravcovsku spolocnost. IAD, EIC...