Kde založiť deťom sporiaci účet?

alena68
4. okt 2019

Ahojte chcem sa spytat kde sporite detom peniaze.Chcela som na vkladnu knizku ale najskor asi na sporiaci ucet,zvazujem tatrabanku alebo primabanku .Prosim poradte kto setri detom uz dlhsiu dobu.

katkakatarinka
5. okt 2019

Zaujala ma jedna veta a to radili sme sa pri zakladaní priamo s pracovníkom banky. Pracovník banky je len dealer. To znamená že bude vždy ponúkať produkty svojej banky. je zamestnanec svojej banky. musí plniť limity svojej banky. Dostáva výplatu od svojej banky. Aj keby neboli tie produkty nejak extra výhodné do inej banky vás nepošle. Je to podobné ako keď vybavujete v banke úver a ponúknu vám k nemu poistenie. Ale banka je predsa prioritne určená na vybavenie účtu a vkladov a a úverov. Investovanie a poistenie ktoré vám ponúkne banka je len vedľajší produkt ktorým sa zaoberá. Banka investuje cez investičné spoločnosti a keď vám dáva zisk tak z neho stiahne ešte zisk pre seba. Vy do tých investičných spoločností môžete investovať priamo.
Je to ako keď si idete kúpiť mäso a idete do mäsiarne nie do pekárne. A keď si idete kúpiť chlieb tak idete do pekárne nie do zelovocu.
A taktiež je dôležité Kto vám teda tú investíciu odporúča respektíve zrealizuje. Ten pracovník banky vás do inej banky ktorá je výhodnejšia nikdy nepošle. Každá z mamičiek ktoré sú tu sa vyzná do niečoho iného. Lekár lieči ľudí, predavačka predáva, a finančný odborník pomáha s financiami.
Čo sa týka toho poistenia spojeného s investovaním. Ide o investičné poistenie ktoré malo pred niekoľkými rokmi veľký boom. Aj ja som ho mala lebo teta v poisťovni ma prehovorila že to je najlepší produkt. Ale to je zase miešanie hrušiek s jablkami. Poistenie a investovanie treba oddeliť. Rizikové poistenie mať urobené zvlášť a investovať zvlášť.
Tiež som pri zrušení investičného poistenia nedostala ani tú sumu ktorú som tam nasporila pretože som ho zrušila skôr. U niektorých sa stane keď vydržia dokonca že aspoň dostanú to čo nasporili a možno minimálny výnos k tomu. Ale je to produkt ktorý nikomu neodporúčam.
Snáď som to vysvetlila aspoň trošku zrozumiteľne 😉

evittam
5. okt 2019

@katkakatarinka A ten financny poradca t.j.podla teba odborník to robí pre pekne oci klienta...😀😉

katkakatarinka
5. okt 2019

@evittam nie nerobi. Klient ma tuto službu zadarmo. Sprostredkovateľ je platený od finančných inštitúcií. Keďže spolupracuje s viacerými môže vybrať pre klienta to čo mu vyhovuje a hlavne hodí sa na jeho finančnú situáciu.

katkakatarinka
5. okt 2019

@evittam Chcela som len pomôcť a poradiť. Nerobím tu reklamu žiadnej spoločnosti. Viem že ma veľa ľudí aj zle skúsenosti. Stretávam sa s tým bežne. Ale su aj takí ľudia, sprostredkovatelia, ktorí chcú klientom pomôcť a mať čistý štít 😉. Nie behať po kanáloch, lebo som niekoho obrala o peniaze. Spánok chcem mať pokojný 😜

evittam
5. okt 2019

@katkakatarinka Tak takých je malo.😉 Väčšina vyberie to kde dostane najväčšiu províziu. A ci bude chodit po kanaloch za 10-20rokov mu je momentálne jedno.

nini1010
5. okt 2019

Ja som zalozila tam kde mam aj svoj ucet a hypo nech to mam pekne pod jednou strechou.do ponozky to doma.odkladat isto nebudem.

janage
5. okt 2019

@katkakatarinka ten pracovnik banky bol nas velmi dobry rodinny kamarat, nie nejaky anonymny pracovnik co som videla prvykrat v zivote. Neverim ze jeho hlanym cielom bolo sa nabalit na nas. Pracoval s bank. produktmi verili sme ze vie co robi.

janage
5. okt 2019

@katkakatarinka len kde ma klient zaruku ze pre neho najvyhodnejsie, ci pre poradcu a vysku jeho provizie. Predpokladam, ze nie kazda banka a kazdy produkt ma tu proviziu rovnako nastavenu. Ved banky urcite o tych sprostredkovatelov superia . Chapem, co chces povedat, ze su aj cestni a spolahlivi bohuzial nepoznam osobne, ani nikto z mojho okolia. A ja tiez preferujem dobru osobnu skusenost od niekoho koho poznam, ci uz ide o vyber skoly, kruzku, lekara, ci sporenia

katkakatarinka
5. okt 2019

@janage v tomto prípade Vám chcel možno to najlepšie z toho čo poznal, čiže z portfólia banky v ktorej robil.

katulienkax
5. okt 2019

@katkakatarinka ja mam s takými sprostredkovateľmi ako vy skusenosti typu ze ked treba založiť nový produkt div ze si nohy nezlamete ale ked ide o ozajstnú pomoc s problémom alebo zmluvou tak nic neviete a este najlepsie je ze teraz ste múdra ale o rok tam už robit nebudete poznam to velmi dobre klient prejde pod vášho šéfa a ten sa na vas vyprdne. Osobná skusenost.

katkakatarinka
5. okt 2019

@janage Klient nemá nikde záruku či natrafil na podvodníka alebo poctivého človeka. Viem. Ako som písala vidím to často a ľudia po zlých skúsenostiach ťažko znova dôverujú.
Určite je odporúčanie dobrý sposob ako nájsť správneho sprostredkovateľa. To je pre mňa tiež super odmena.
Najdôležitejšie je všímať si: bol ten človek aj v iných podobne zameraných spoločnostiach? Chce mi všetko čo mám zrušiť a uzatvoreniť nové? Ak áno, tu ide o tie provízie...ak sa nezaujima o celkovú situáciu rodiny ale len rychli dat kazdemu poistku atd... To je zly znak.
Ja s klientom prejdem všetko co sa tyka jeho financií v rodine. Samozrejme postupne. Hneď pri prvom stretnutí vám nikto nevysype tieto udaje.
Ak mi da clovek 40% informácií, ja mu viem pomôcť na 40%. Robim celoživotný finančný plán, ktorý ked klient dodrží nepríde o žiadne peniaze. A tento plan sa priebežne upravuje, ked sa narodia deti, mladi riešia byvanie, úver, sporenie atd.
Ide o celoživotný servis. Čiže ak chcem aby sa mi ten klient vrátil, robím všetko pre to, aby som prenho pripravila co najlepšie riešenie.

katulienkax
5. okt 2019

@katkakatarinka praveze nejde o celoživotný servis mam osobnú skúsenosť s 3 sprostredkovateľmi ako ste vy a ti už nepracujú pre dane spoločnosti a ti pod ktorých sme prešli sa na nás vyprdli. Najlepsie je starať sa o financie sam

katkakatarinka
5. okt 2019

@katulienkax každý podľa seba...sú rôzne prípady...ako ľudia nie su všetci tí istí, tak aj sprostredkovatelia.

katkakatarinka
5. okt 2019

Len som rozpisala ako sa to so sporením chodí. Nemienim tu diskutovať o tom kto je zlý a kto dobrý. Ani počúvať na mňa urážky.
Ani Rómov alebo černochov nemôžme hodiť do jedného vreca lebo sú inej farby a iba my bieli sme najlepší. Všade sa nájdu aj dobrí aj zlí. To je celé. Platí to všade na celom svete.

liz_lemon
5. okt 2019

@janage poistka je uplne nevhodny produkt na sporenie

evittam
5. okt 2019

@katulienkax No veď ako pisem ..."agenti s teplou vodou"...
Inak "krasne reci". Presne typu ako pises...Za rok ci dva ci pat bude slecna či mlada pani uplne niekde inde a nejaky klient o ktorého sa ze vraj teraz tak zaujima jej bude ukradnuty. Ale ma "pekne" plany.😀😉

evittam
5. okt 2019

@katkakatarinka Iste,ze chces pomoct na 100% lebo chces 100% províziu. Ani kura nehrabe zadarmo. A prosím ta nepis ze ti ide o dobro klienta a je ti fuk ci zarobis alebo nie. 😉 To ti nikto neuverí.
A kde ta kto urazil?

derdia
5. okt 2019

@alena68 my mame pre obe Stavbne sporenie csob...je tam statna premia 66 eur kazdy rok.ku kazdemu uctu...takze dostanu od nich za 10 rokov 660 eur.

evittam
5. okt 2019

@derdia Co kúpiš za 10rokov za tych 660Eur?

katkakatarinka
5. okt 2019

@evittam mne nie je fuk ci zarobim... Ale da sa zarobit aj poctivo.

derdia
5. okt 2019

@evittam nic ty mudrana,co ta to trapi..tebe som to nepisala....a urcite je to vyhodnejsie ako nedostat nic...ty muais byt riadna bohaaaaacka,ked pre teba je 660 eur nic...pre mna je aj 66 vela🤣🤣🤣🤣

evittam
5. okt 2019

@katkakatarinka Co je to poctivo? Ako píšeš-klient ti neda plne informácie, ty odporučíš produkt. Je mozno ze zly-na to pride za par rokov. U teba je to ale "poctivé".....
Kazdy sa zivime ako vieme. Len nam tu "netlac kaleraby do hlavy". Su tu aj zeny co tomu rozumeju. Nielen "husicky" dlhe roky na RD.😉

derdia
5. okt 2019

@evittam lebo tebe tu ide tiez o sirenie dobra a spokojnost klientov tejto diskusie,ze???preto tu do kazdeho rypes...radaej si daj pohar vina Malvina😂😂😂😂

evittam
5. okt 2019

@derdia Inteligentna odpoved. Slusne som sa spytala. A nech sa zamyslis. Ale vdaka aj za taku odpoved. Pekny den. K zvysku sprosteho komentáru sa vyjadrovať nebudem.

derdia
5. okt 2019

@evittam odpovedala som presne tak ako si si zasluzila.Ty si mozno kupis kabelku za tych 10 rokov...a ja mozno novu pracku...alebo moje deti....uvidime.potom ti napisem...snad nezabudnem.

evittam
5. okt 2019

@derdia Ten pohár vina si daj sama. Mna nic netrapi. O mna sa ty nestaraj. Do nikoho nerypem. Slusne diskutujem. Ja si mozem kupit novu práčku kazdy mesiac nielen raz za 10rokov. Ale vdaka za pobavenie.😀😀😀 Naozaj sa chod ventilovať inam ak ta niekto na.ral. Este raz pekny den.

mooonika1975
5. okt 2019

@xxxkatka predné tak, naučiť ich pracovať, a potom žiť ako sme žili my, mne tiež nikto nič nedal...ani by som nechcela, každý nech sa postaví sám.

mooonika1975
5. okt 2019

@evittam ja dom bola na 9 rokov na RD a nie som husicka😰😰😰😋

evittam
5. okt 2019

@mooonika1975 To ani nikde netvrdim. Nemyslela som to na nikoho osobne.

mooonika1975
5. okt 2019

@evittam ja srandujem 😉