Kedy nabiehajú na účet peniaze zo sociálnej poisťovne?

nika1082
15. mar 2013

Ak som na PN-ke, tak prvých 10 dní platí zamestnávateľ a ostatné dni sociálna poisťovňa.Nevie náhodou niektorá z vás, kedy nabiehajú peniaze na účet zo soc. poisťovne?Je to okolo 20-teho v mesiaci?

vlasta678
14. sep 2020

Dobrý deň chcem sa spýtať ci dnes príde sociálna dávka?

vdmp
15. sep 2020

@vlasta678 mne už peniaze prišli

katarina1978214
20. sep 2021

Dobrý deň, prosím vás o radu. Už skoro mesiace som na PN, zo sociálky som nedostala ani peniaze, ani výmer, tak som sa informovala priamo na sociálke, či ma vôbec evidujú. Samozrejme, že nie. Tak som hneď kontaktovala zamestnávateľa, či odovzdal papiere na sociálnu, ten tvrdí, že áno, hneď po 10tich dňoch. Podľa mňa ale klame, len aby uškodil.
Aké doklady alebo ako si môžem vybaviť, aby mi sociálna poslala peniaze, aj bez toho červeného papiera od zamestnávateľa? Lebo ten ho podľa mňa vyhodil a neposlal. Takže by si chcela vybaviť potvrdenie sama a tie aj osobne odovzdať, lebo zamestnávateľovi neverím. Máte s tým niekto skúsenosti?
Ďakujem.

mattkapd
20. sep 2021

@katarina1978214 nedávno som to riešila s tým ze v mojom prípade sa niekde medzi zamestnávateľom a socialkou stratili papiere.. Zavolať ešte raz na socialku ci ti tam chyba len prechodka(papier na peniaze) alebo aj papier o PN.. Oba papiere sa dajú vypýtať ešte raz u lekára.. Prechodku stačí zamestnávateľovi len o kopírovať a originál si sama zanes na socialku