Kedy sa nahlasuje úraz do poisťovne?

kakavenko
11. okt 2013

Ahojte kocky,potrebujem poradit.Moj manzel mal uraz ,ma poistku v CSOB,ktoru davno uzatvoril a ma tam limit do 15 dni,denne odskodne 200sk a neviem,co to znamena,ci musi byt na PN aspon 15 dni a potom ma narok na denne odskodne.A este jedna vec,kedy sa nahlasuje uraz po skonceni PN?Ci ako to je?Co k tomu treba?Dakujem vam za odpovede,vela mi pomozete kocky 🙂

nercia
12. okt 2013

15 dní znamená karenčná doba...teda sa mu bude vyplacať denná dávka po tejto dobe (u nás vo Wustenrot máme 14 a 28 dní)... úraz treba nahlasiť maximálne jeden den po uplynuti karenčnej doby... prisť na pobočku a zobrať papier Oznamenie o úraze... treba si prefotiť lekarske správy a ked má aj plnenie PN tak aj poprosiť lekara nech tui vystaví dva PN- jednu do socialky čo treba poslať a druhu pre komerčnú poisťovnu... a každé 30 dní sa PN musi nanovo dokladovať....takto je to u nás...ale myslim, že všetky poisťovne máme podobné podmienky... V každom pripade nezaškodí isť na centrum a všetko sa pre istotu opýtať... verím, že som pomohla

kakavenko
autor
12. okt 2013

@nercia Dakujem,velmi si mi pomohla a este sa ta chcem spytat,denne odskodne sa mu bude vyplacet od 15.dna PN?

nercia
12. okt 2013

pri životnom poistení áno...pri úraze a zodpovednosti od 1 dna spätne... neviem aké produkty su v CSOB...ale u nás je to takto... u nás je PN maximálne 365 dní a detičky maju 1/3 z plnenia rodiča ako bonus...