Koľko mám ponúknuť za odvoz?

22abigail22
3. máj 2021

Dobrý deň.

V rámci BA sa potrebujem dostaviť z bodu A (=bydlisko) do bodu B (=cieľ) v ranných hodinách. Cesta má dĺžka 31km (30min) cesty tam a potom späť (cize 62kg, hodinu cesty dokopy). Plus potrebujem aby dotyčný na mňa čakal cca 30min kým vybavil čo treba až kým ma odvezie späť).
Koľko by ste za takú "službu" zaplatili?

Taxi by stálo dokopy 40€ (to mi príde troška veľa) a ísť MHD je zložité (3 prestupu, vyše hodiny cesty tam a späť) a tú časť BA nepoznám. Auto nemáme a rodine sa nedá -pracujú.

Ďakujem za návrhy.

irusa
3. máj 2021

spýtam sa ho....

lula313
3. máj 2021

15eur mi príde dosť.

irusa
3. máj 2021

ale tých 20 by som dala minimálne, ak by sa samozrejme on nevyjadril

nafka0483
3. máj 2021

@22abigail22 A uz vies kto ta tam odvezie? Ci praveze chces dat nejaky inzerat alebo nieco a tam uviest, ze kto ta odvezie, pocka a dovezie napr. za 15 eur?
Skor by som zadala dopyt na danu trasu a aj s cakanim a uvidis za kolko sa ti ludia ponuknu.

Nebude jendoduchsie objednat si bolt, po vystupeni ho nechat ist, teda ukoncit jazdu a potom ked si vybavis co treba, tak si zas zavolat bolt?

ivkazba
3. máj 2021

Záleží aj o aké miesta ide a čo znamená ranné hodiny. Ak ide o lokalitu a čas, kde bude klasická ranná zápcha, tak minimálne 20 eur podľa mňa. Cena taxíka 40 eur mi v tomto prípade príde primeraná. Ak je to niekto známy, tak 20 eur by som asi dala.

22abigail22
autor
3. máj 2021

@nafka0483
Áno, chcela som dať inzerát a nevedela som či je lepšie aby som ja dala "odmenu" alebo si sami určili. 🤷

Môj priateľ navrhol presne to čo vy (ale iná taxi služba) a vyrátalo to dokopy 40€ a mne to proste prišlo veľa (na to za akým účelom cestujem). 🙈

tncka
3. máj 2021

@22abigail22 ak ma este aj cakat,mne sa zda v pohode aj ten taxik 40e. A 62km je dost ked predstavim ze v ba stojis rano kazdych 10m🤣🙈

tncka
3. máj 2021

@22abigail22 uz ides riesit ten kasel?

oli18
3. máj 2021

Tak po BA v rannej spicke v kolonach, motor ide, aj 40 e je malo.

22abigail22
autor
3. máj 2021

@ivkazba
Ako som prišla, potrebujem aby ma dotyčný vyzdvihol z Devínskej a zaviezol do Vajnor (potrebujem byť na mieste o 8:00), tam niekde by ma čakali cca 30min a potom zaviesli späť do Devínskej.

Žiaľ, rodine/známym sa nedá keďže sa jedná o pracovný deň. Nechodím taxíkom takže cena mi proste prišla veľa na to za akým účelom idem. 🤷

22abigail22
autor
3. máj 2021

@tncka
Cestovať dokopy hodinu mi práveže nepríde veľa. Koľko ľudia bežnú cestujú do práce. 🙈

22abigail22
autor
3. máj 2021

@tncka čo štvrtok idem k všeobecnému. Toto teraz riešim iné.

jankalukasova
3. máj 2021

@22abigail22 lenze zial ucel Tvojej cesty cenu neznizi.. ta bude stat rovnako, ci tam ides kupit jeden rohlik alebo darovat oblicku.
Rano cez celu BA... cakat 30 minut... cesta nazad o takom case bude trvat urcite dlhsie, mozno aj 2x tolko. Necudujem sa tym 40€ ak na tom maju zarobit.

7miriam77
3. máj 2021

Ponukla by som 30 e...to sa mi zda take akurat, za sluzbu, ochotu, cas, benzin....

elizabet173
3. máj 2021

@22abigail22 no ak je to rano v spicke, tak 30 eur, inak by som sa priklonila k tym 20 euram

22abigail22
autor
3. máj 2021

@oli18
Už pracujem z domu pol roka tak som aj zabudla na zápchy. Ale aj predtým keď som cestovala tak sme málokedy "stáli" a iba raz som prišla do práce neskoro (10min). Priateľ cestuje každý deň do práce z Devínskej do Petržalky a vždy príde na čas. 🤷
Asi záleží akým dňom sa cestuje a ktorá časť BA.

3009
3. máj 2021

@22abigail22 pozri easy taxík. Cenník
Zmluva o preprave osôb je uzatvorená prijatím ústnej objednávky v súlade s § 760 a nasl. Občianskeho zákonníka. Cena prepravného je stanovená paušálne ústnou dohodou medzi dopravcom a cestujúcim a platí sa vopred vždy pred začatím prepravy. Trasu určuje vodič.

5 € - Staré Mesto, Nové Mesto, Koliba, Kramáre, Ružinov, Petržalka, Karlova Ves, Hranica Berg
8 € - P. Biskupice, Dolné Hony, Vrakuňa, Dubrávka, Lamač, Letisko, Rača od Peknej Cesty, Zlaté Piesky od Tesca
10 € - Vajnory, Devínska N. Ves, Bory mall, Krematórium, Podkere Pušky
Cesta tam máš 10 a späť 10. Nech na teba nečaká, zavoláš si bez problémov na cestu späť nový taxík.

22abigail22
autor
3. máj 2021

@jankalukasova
Účel síce nezníži vzdelanosť, čas, ochotu ale nemám skúsenosti s "taxi službami" a neviem povedať či je cena dobrá (priemerná) alebo vysoká. 🤷 Asi som príliš zvyknutá na ceny MHD. 😅

prasiatko30
3. máj 2021

Skus aj alternativne odvazacie sluzby - napr v zahranici celkom dobre funguje UBER - a cenovo nevychadza zle, dosial vychadza lacnejsie ako taxiky, mozno by ti bolo lepsie zajednat uber a potom naspat si tiez cez app UBER vyziadas vozidlo naspat - vzdy ti povedia cenu dopredu a ty im platis podla toho. alebo potom bla bla car - ale ten skor z jedneho mesta do druheho

22abigail22
autor
3. máj 2021

@3009
O, ďakujem. Priateľ mi povedal, že nech idem cez HOP IN a to stojí 20€/tam a 20€/späť. 🙈

mistymay33
3. máj 2021

@22abigail22 Ono to nebude hodina dokopy určite, lebo ešte ťa tam má niekto 30 minút čakať. V ranných hodinách znamená v zápchach, kde ideš cez celú Bratislavu, takže aj tých 30 minút cesty je asi len veľmi hrubý a optimistický odhad. A a späť tak isto. Ono to čakanie na teba tých 30 minút je asi najdrahšia položka. neviem prečo to chceš takto, mne príde jednoduchšie pustit taxík preč a zavolať si druhy. Je jedno aky máš učel cesty, to nikoho nezaujima a neberie sa na to ohľad. Podľa mna 40 eur je celkom adekvátna cena za tú cestu tam a späť.

jankalukasova
3. máj 2021

@22abigail22 no hlavne netreba pocitat s tym, ze to bude 30 minut tam a 30 nazad. Ciste teoreticky je mozne za 30 minut prist rano na 8:00 (hoci si myslim, ze to bude trvat dlhsie).. ale pri odchode o 8:30 z Vajnor urcite nebudes za 30 minut v DNV. To je zabite cele mesto a urcite to bude trvat dlhsie, to moze by kludne hodina.

katka2602
3. máj 2021

To je cca ako z KE do PO a to ti poviem úprimne, že za 15€ by som nesadla ani do auta pri tejto trase. A ešte keby som mala 30 minúť čakať, čiže prídem o možnosť ďalšej jazdy tj. zisku ktorý si musím vynahradiť. Takže cena 30-40€ je adekvátna a nemôžeš to porovnávať s MHD 🙂

nafka0483
3. máj 2021

@22abigail22 Podla mna ti cenu dost navysuje aj to, ze chcs aby ta tam odvoz cakal. Preco? Vies na isto ako dlho sa tam zdrzis? Normalne si zavolaj taxi - pohladaj si najlacnejsiu taxisluzbu u vas a objednaj taxik vopred na presny cas, pripadni pozri ten bolt alebo neviem ake ako sa volaju tie alternativy. Odvezie ta tam, tym sa jazda ukonci, zaplatis. Vybavis co potrebujes a nasledne si zas zavolas taxik alebo bolt.
Zbytocne buds platit za to cakanie, taxik je na to aby jazdil, cakanie stoji vzdy dost.

izabellik
3. máj 2021

20€ mi pride tak akurat 🙂

petrisa213
3. máj 2021

O 8:30 určite nečakaj z vajnor cestu 30 min. Som z vajnor a keď idem 6:30 na kramare, vtedy mi trvá miesta pol hodinu. A to je 6:30. 8:30 sú omnoho väčšie zápchy.

zuzanaete
3. máj 2021

Pocitaj, ze cesta tam a aj spat bude urcite na dlhsie ako 30min.

cacianka
3. máj 2021

Viem ze o mhd nechceš ale ja som cestovala z dubravky do vajnor a este do Ch. Grobu v pohode. 21 si raz dva pod stanicou, tam 61 63 204 na zast. Bajkalska a 53 do vajnor.
Časť cesty mozes kombi s taxi ale busy maju bus pruhy a zda sa mi ze idu rychlejsie. Moja prax.

jaga18
3. máj 2021

31 km cez rannú špičku v BA sotva dá niekto za 30 minút. Už okolo 9tej skôr, aj to len veľmi tesne. Pred 8 ráno bez šance. 40€ je dobra cena, keď sa rátajú náklady +čas Za menej by som to určite nerobila

lorin29
3. máj 2021

@22abigail22 tak teda 40e je pekne malo keď si predstavím že na z miesta kde chodím ja je to 30km tam 30spat a vypýta tak 30-35 e a keď ma ešte čakať to je dosť malo☺️