Koľko nám preplatí poisťovňa za prevŕtanie steny?

akteb5
16. máj 2016

Mam poistenie v kooperative ako poistenie stavby v uverovej zmluve... sused sa nam 3x prevrtal cez stenu ked vrtal podlahove listy.... neviete kolko by mi mohla preplatit poistovna? Mam tam aj ja spoluucast 33 euro... oplati sa mi to riesit cez poistovnu alebo nechat tak....?

mijo53
16. máj 2016

@akteb5 vždy sa oplatí, ukážeš 3 dieay, vypísať jeden papier a potom prídu na obhliadku, na čo si potom dávala poistenie, poistenci tak robia, že si neuplatňujú poistné prípady a potom jojkajú, ako poisťovne zdierajú. jasné, každý aj ten najmenší prípad treba hlásiť.

lienkaviva
16. máj 2016

@akteb5 ak chceš tak manžel tam pracuje, vedel by ti povedať čo a ako. Napíš IP

akteb5
autor
16. máj 2016

Ja len ze ked za to dostanem 40-50 euro tak sa mi to velmi neoplati ked mi z toho strhnu spoluucast.... poistenie som si ja nedavala, bolo v zmluve na branie hypoteky automaticky....

sissy27
16. máj 2016

@akteb5 no ja neviem, ale toto by som riešila so susedom a nech to zaplatí jeho poisťovňa...

akteb5
autor
16. máj 2016

@sissy27 preco jeho? Aky je v tom rozdiel ci moja alebo jeho? Dakujem za odpoved...

bosoriak
16. máj 2016

@akteb5 Pretoze ak to bude plnit z jeho poistenia, tak spoluucast zaplati on 😉 Inak sa to oplati podla mna vzdy, ani tych 20 eur nerastie na strome, nie?

sissy27
16. máj 2016

@akteb5 tak pretože vieš, kto ti spôsobil škodu... nezavinila si si to sama a nebol to ani prírodný živel či neznámy páchateľ ... keby ti niekto nabúra auto, tak tiež chceš škodu uhradiť z jeho poistky, nie zo svojej 🙂 tak ako píše @bosoriak 🙂 plnenie z jeho poistky = jeho spoluúčasť

akteb5
autor
16. máj 2016

Aha len neviem ci ma nejaku poistku... ako sa to potom bude riesit neviem....

akteb5
autor
16. máj 2016

On tam este nebyva len zacal prerabat teraz od aprila je len majitel takze ho neviem zastihnut ani neviem jeho meno....

sissy27
16. máj 2016

@akteb5 ak nemá, tak nech ti to zaplatí z vlastného vrecka alebo tie diery opraví... prípadne si to daj obhliadnuť niekým z poisťovne, nech stanovia výšku škody a s tým choď za ním...

natalym
16. máj 2016

@akteb5 To preboha ako vŕtal?

akteb5
autor
16. máj 2016

Dakujem za rady este som chvalabohu nemala takuto skusenost tak som rada ze radite....

akteb5
autor
16. máj 2016

@natalym to by aj mna zaujimalo.....

frapper
17. máj 2016

@akteb5 Ja si myslím,že si nemusela pristúpiť na to,že poistíš do Kooperatívy.Ak sused má poistenú zodpovednosť,vtedy by išlo plnenie tebe,keď poškodil iného.

akteb5
autor
18. máj 2016

@frapper sused pravdepodobne nema poistku....

worker_falcon
18. máj 2016

Zaujímavé, že vieš, akú máš spoluúčasť, ale nevieš, čoho sa poistka týka... Okrem iného za hodnotu tej spoluúčasti si to opravis aj 4x.
Ako aj ostatní, odporúčam to riešiť cez suseda. Je to jeho maslo, tak nech to rieši on. Ze nevieš číslo? Pri prvom pohybe v tom byte tam chod a pýtaj si číslo od osoby, ktorá tam bude. Pri troche šťastia to bude rovno majitel.
Keď máte takého šikovného suseda, tak číslo sa vám zíde do budúcnosti.
Prečo riešiš, či má sused poistku? Spravil škodu, tak nech to dá do poriadku. Poistka je irelevantna. Ach, ženy, ženy.