Koľko vám ako 4-člennej rodine ostáva peňazí po odrátaní výdavkov?

27. feb 2024

Zdravim po odratani vsetkych výdavkov nam ostane 500 eur ,nedovolime si nic kupit ani odlozit ... Vraj minam vela tak ma zaujima kolko Vam ostava .dakujem

mirus11
27. feb 2024

Tak manžel by si mohol nájsť aj lepšie platenú robotu.Na chlapa je 800€ dosť málo.Ale tak,musí človek vyžiť s toho,na čo má.To na čo nemám,tak to si nekupujem.

stastnamanzelka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
betulinka1
27. feb 2024

500€ na 4 člennú rodinu je fakt malo. Kde je zubar, lieky alebo vypadne niekto na PN. Z platu 800€ si zobrat este uver na auto vo vyske 200€, to je aj odvaha, pri Vašich príjmoch. Cize muz musi zvysit prijem a to myslim vazne. Si zober, ze budes musiet ostat doma, kvoli tvojmu srdcu. To potom chce ako potiahnut???

amelie2017
27. feb 2024

Prepac, ale tvoj manzel je debil. On si uvedomuje, ze ty prestravujes a nakupis drogeriu pre 4 ludi len za 2nasobnu sumu splatky za jeho auto? Nie ty vela minas, ale on je absolutne financne negramotny.

sheila121
27. feb 2024

@amelie2017 keďže su manželia ich auto.

amelie2017
27. feb 2024

@sheila121 ved jasne, ale tak pisala, ze tankuje aj do jej, cize jedno bude"manzelove" a jedno "jej".

sheila121
27. feb 2024

@amelie2017 2 auta pri takých platoch? Oh my god. Jasné že 500 euro potom malo.

autor
27. feb 2024

@betulinka1 ano ja mu stale hovorim ze malo zaraba

autor
27. feb 2024

@sheila121 ja mam stare auto a.lepsie sa mi oplati s autom ist do prace ako na autobuse ,tam by som este preplatila viac

jana005
28. feb 2024

To má 800eur už s daňovým bonusom?
Lebo sa mi to vidí veľmi málo.
Kde prosím bývate?
Či daňový si dávate raz ročne?

11brano11
28. feb 2024

Ahojte. Ja zarobím niečo cez 2800 manželka niečo cez 1200. Teda dokopy cez 4000. Máme 2 malé deti. Mesačne 1000 na jedlo, drogeriu a lieky, vitamíny. 500 eur hypotéka. 250 eur domácnosť (plyn, voda, elektrina, internet) 250 na krúžky, zábavu, kultúru. 200 eur škôlka + strava v škôlke. 100 eur tankovanie, 200 eur na oblečenie a nepravidelné výdavky (darčeky a pod). Teda mesačne vieme odložiť okolo 1500. To sporime na polovicu na krátkodobé a dlhodobé ciele. Krátkodobé ako veci do domu, dovolenky a pod a dlhodobé na rezervu.

autor
28. feb 2024

@jana005 danovy ano raz rocne berieme

autor
28. feb 2024

@jana005 a byvame na vychode

autor
28. feb 2024

@11brano11 Zarabate pekne a viete si aj to aj dobre zadelit super

11brano11
28. feb 2024

Ďakujem. Tiež by som radil, ako písali vyššie. Výdavky už neznížite musíte ísť inou cestou a zvýšiť príjem. Hlavne manžel, buď profesionálne rásť alebo si nájsť druhú prácu, prípadne brigádu pomimo. Tiež som niekedy zarábal 600 eur v čistom, no pracoval som na sebe, vzdelaval sa a ono to porastie.

janulap
28. feb 2024

Ja mam v cistom okolo 700 eur,manzel cez 1200 eur.Viem,ze manzel aj nieco odklada na svadby.Mame 3 dcery vo veku 20,18,11 a vsetky este studuju.Dve starsie uz aj brigaduju,ale to maju peniaze na drogeriu,na benzin do auta,sem tam nejake kino,pizza s priatelmi.My minieme vela na stravu,lebo ked tu maju priatelov je nas 7 a vsetci musime jest 😃 U nas sa vari stale,najlepsie,ked aspon na dva dni😅 Ja som rada,ked popri nakupoch drogerii,kozmetiky,oblecenia( pretoze mat doma 4 zeny...ja mojho chlapa normalne lutujem😅🥰 ) par drobnych medzi ruky do skoly,ak do najblizsej vyplaty usetrim aspon 100vku😅.A ak nie,nic sa nedeje.Peniaze boli aj budu..nech sme len zdravi a mame robotu.Baby sa uz pomaly osamostnatia,skoncia skoly,zacnu si zarabat,tak mozno odlozim aj viac❤

animus
28. feb 2024

Prosím ťa kde si prišla nato že je lacnejšie jazdiť autom ako autobusom?? Živiť auto (nafta, 1x ročne poistenie, raz za dva roky STK a emisná, prezuvanie 2x ročne, opravy....) Neverím, že na autobus ročne dáš viac ako na auto. Teda máme mesačne omnoho viac na míňanie ale mať dve autá je luxus, ktorý si nemôžem dovoliť. Ďalej si myslím, že manžel zarába zúfalo málo, mal by s tým určite niečo robiť.

macik166
28. feb 2024

Jeden mesiac mu daj všetky peniaze a nech kupuje, platí on. Aby vedel, čo koľko stojí. Potom sa udrie po čele.

mikadooo
28. feb 2024

Ostáva nám o dosť viac ako vám, ale to je teraz jedno. Ak ti ostáva pre štyroch mesačne len 500e na stravu, ošatenie, drogériu, prípadne výnimočné výdavky (čosi treba sem tam do školy, čosi trebárs nejaký sviatok alebo návšteva atď atp.), no, príde mi to dosť málo. Manžel ak ti vyčíta, že míňaš priveľa, nech teda prevezme plánovanie varenia a nákupy on a ty už len teda navar, čo nadiktuje a samozrejme následne nakúpi a prinesie domov 😉. Ono sa to dá, ak sa bude nonstop za akciami naháňať, atď., len to dosť žere čas a energiu, veď nech si to vyskúša... 🙂. A ak deti budú niečo chcieť potrebovať - šup za tatkom... Nič nie je lepšie ako škola života v tomto, naozaj. Ja som si myslela, že som šetrivá a keď mi muž stiahol naše ročné výdavky z účtu (len tak pre zaujímavosť), skoro mi oči vypadli, koľko sme "prežrali" - samozrejme, v tom nebolo len jedlo, ale ono sa to fakt nezdá, keď vidí len tú súhrnnú sumu na konci.

autor
29. feb 2024

@animus No predstav si ze sa mi to viac oplati, byvam mimo mesta cize autobus do mesta 2.50 plus mestsky autobus mesacnik ,denne cisto 5 eur plus mesacnik a ked natankujem denne mi staci 4 eur a sem tam beriem kolegynu kedy ideme na poly cize cestujem za 2 eur a to nepocitam ze som skor aj doma o 49 minut a rano pospim o 49 minut viac ...Teraz bude kolegyna somnou chodit stale lebo ide na moju zmenu ,takze bude este lepsie ...Nieje to ziaden luxus poistku neplatim vela mam male auto biele kde je poistka minimalna .Je to bezne ze maju v rodine dve auta

tundra
29. feb 2024

Jeden mudry motoristicky novinar povedal,ze s autami je to ako s topankami.Na kazdu prilezitost,ine auto😉.Zobral som si jeho radu k srdcu🤣

autor
29. feb 2024

@tundra a pointa je aka ??

tundra
29. feb 2024

Ze dve auta su v pohode,to chcel tym basnik povedat😉

autor
29. feb 2024

@tundra aha tak dakujem

autor
29. feb 2024

@mikadooo ano skusim to aj ja tak ako pisete uz na tom pracujem

tundra
29. feb 2024

Auto neskutocne setri cas,aj ked stoji vela penazi.
My zijeme mimo SK,v doline,kde davaju lisky dobru noc...Mame tiez viac aut.Manzelka potrebuje 4x4,aby sa dostala do prace.Mne je jedno na com,len aby to malo kolesa a na SK, to mame 1000km,takze na dlhe presuny pouzivame vykonne,pohodlne a bezpecne auto.

ludmila5
29. feb 2024

Mi sme 4 člena rodina 3 deti a jeden dospelý mesačný môj príjem je 1150€ byt plus internet zaplatím 420€uver 260€ mesačne odložím 20€

eskop
3. mar 2024

No môj tiež si myslí,že míňame veľa a tiež nám neostane viac ako vám.. ale som mu povedala nech ide pozrieť do obchodu čo stojí.. dcérka ľúbi ovocie takže jej kupujem ..a neľutujem na to dat.
Takí sú chlapi, ale chce mať doma všetko, aj maslo aj nátierku,aj vajíčka, aj syry, aj kadečo a potom frfle zza peniaze 🤣🤣🤣
Jedným uchom dnu a druhým von. Niektoré komentáre ani necitat, lebo toľko milionárok ako na koníku nieje nikde inde 😊

bale1rinka
5. mar 2024

@eskop ja som kedysi odkladala bločky, koncom mesiaca sme si sadli, zrátali a vyšlo,že menej minul ON!!!
jeho slová: toto sme kupovali tento mesiac?ja že minulý
aha tento poplatok bol do školy na výlet to nieje každý mesiac
teraz išla platba za plyn? to je už štvrťrok fuč?
atď...

letfenixa
5. mar 2024

Hneď by som mužovi zverila celomesacne nákupy aj s varenim.