Koľko vám platia výživné na deti?

ivetka1445
25. júl 2023

Ahojte koľko vám platia otcovia alebo matky výživné na deti ? ... Mne bývali manžel posiela 200€ na obe deti 7rocny syn a 4 ročná dcéra . Odmieta sa podieľať na všetkom inom či už Vianoce Mikuláš narodeniny sviatky to je jedno všetko platím ja a poberám rodičovský príspevok na najmladšiu +prídavky dokopy mám 681 eur a manžel zarába okolo 1000€ ..
Otec deti zarába v zahraničí niečo cez 5000€ no má tiež ešte vyživovaciu povinnost na dve deti 300€ môžem si požiadať o zvýšenie ?

bibi159
27. júl 2023

@samimami777 to bolo pred 5 rokmi este a neziadala som o zvysenie ex spekuloval daco ze kboli korone co bola zeby este znixili ale nic s toho

samimami777
27. júl 2023

@ivetka1445 hlavne nech to má na papieri a nepriznáva len "časť" lebo to je na dlhé lakte. Mohol by ti môj rozprávať s koľkými takto "otcami roku" robil po Európe keď ako robotníci "živnostníci " priznávali tak štvrtku platu a reálne 5000€-6000€ mali každý mesiac a smiali sa na svojich ex že skončili o sto /dvesto eurách výživnom lebo to nemali ako dokázať a pánkovia veselo rozhadzovali na nové frajerky...

samimami777
27. júl 2023

@bibi159 ale ešte znížiť chcel ??? Vtipný je chlapec , súd by ho tiež vysmial. Však ani minimum ti nedáva

bibi159
27. júl 2023

@samimami777 skusim

kubkovamama
28. júl 2023

@baklik odvolanie sa podáva do 15 dní 🙂 a väčšinou nemá význam

taja567
3. aug 2023

@melanta ahoj, to ma zaujíma, že sa k peniazom dostanú až deti. Mne zomrela sestra pred 2 rokmi, ostali dve malé deti, teraz majú 5 a 3 roky. Starám sa o detičky už 3 roky, ešte počas segrinej choroby som sa začala starať. Požiadala som o zverenie do mojej opatery, lebo otec deti = o ničom, nestará sa, ale nechce sa ich vzdať, lebo poberá na deti plný daňový bonus, ktorý mu nepatrí, ale v tomto štáte sa môže a dá naozaj všetko. Po sestrinej smrti ostalo cca 700 eur na jej účte, navrhla som založiť stav. sporenie a sumu rozdeliť detom, všetko som obehala aj s deťmi, otec deti prisiel, len podpísal, lebo on je zákonný zástupca stále... Chcela som to ošetriť, aby to ten hajzel časom nevybrakoval, nedá sa to. Tak posielam aspoň po 5 eur deťom na účty, aby sa neplatilo za vedenie v 1.stav,sporitelni,otec ani cent, takže kde sa dajú deťom uložiť peniaze, aby sa k nim dostali až oni a nie ich otec?

bazar3333
10. aug 2023

@sona272 môžem napísať správu? 🙏

sense
10. aug 2023

Požiadať o výživné môžeš vždy ak sa ti zvýšia náklady na deti. A rozhodne súd, to ze zarába v zahraničí 5tis je síce fajn ale ma aj výdavky na žitia kt sú zvyčajne v zahraničí aj vyššie, plus ma vzivovaciu povinnosť na ďalšie dve deti. Spis si výdavky na deti a podaj návrh na súd.

oktacore
26. okt 2023

@domiklik ak zarába 5000 a žije vo Švajčiarsku tak to je ako zarábať tu 700€

baklik
26. okt 2023

@oktacore neprehanaj 😉

domiklik
26. okt 2023

@oktacore asi ťažko, ale keby aj dotyčný žil vo Švajčiarsku, tak 200 eur, ktoré prispieva na 2 deti sú doslova susne, hanbila by som sa sama pred sebou

sense
26. okt 2023

@oktacore nepovedala by som ze je to ako na svk 700 e, pretoze pokiaľ žije sám tak 5tis v ch nie je až tak málo a aj vo swiss by mal pri plate 5000 v čistom cca 700 - 800 chf výživné, keďže pri 3500 nemá súd problém odkleonut 500chf, keďže na to existujú tabulky

jakubrianka
26. okt 2023

@taja567 daňivý bonus, má právo poberať len opatrujúca osoba, ktorá s deťmi žije v jednej domácnosti. Posiela sa podnet na finančnú správu a daňový úrad minule tu v poradni odborníčka radila.

karajazviny
26. okt 2023

@samimami777 neviem, nebola by som si taká istá a neradila s takou istotou...reálne sa spisujú náklady na dieťa a vyživovacia povinnosť ide na polovicu...keď má dotyčná výživné 200€, tak predpokladám, že dokladovať mesačné náklady 400€ na dieťa...kľudne sa môže stať, že sa zistí, že dieťa ju stojí 300€ a zo súdu odíde so 150timi eurami

oktacore
27. okt 2023

Zároveň má ten chlap vyživovaciu povinnosť na ďalšie 2 deti teda dokopy 4? :D pekný kvietok :D

baklik
27. okt 2023

@karajazviny moja svagrina ma vyzivne 400 eur na dieta. znamena to, ze ma naklady nan vo vyske 800 eur?? asi nie... odraza sa to totizto aj od prijmov rodicov a ked ona zaraba ako robotnicka a on ma cca 5000 eur, tak je to rozdiel a na to tiez prihliada sud

karajazviny
27. okt 2023

@baklik tvoja švagriná...dotyčná dávala radu, inej maminke, ktorá napísala, že jej ex zarába 1400€, čo myslím, že na túto dobu, nie je žiadne terno a pri takej výške platu, by som sa nečudovala, keby pri našich zákonoch a našom súdnictve odchádzala zo súdu, ešte s nižším výživný ako mala...v tomto prípade sa ru nikto o 5000 eurových zárobkoch nebavil

baklik
31. okt 2023

@karajazviny ja som len reagovala na to, ze vyzivovacia povinnosti ide na polovicu a ci ma naklady na dieta 400 eur, lebo ak pochybujeme, ze niekto ma 400 eur, co uz potom ked by to malo byt 800eur a to je este niekomu malo...