Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Komerčné poistenie práceneschopnosti

regina22
7. jún 2015

poradíte prosím. Som na predlženej materskej, muž momentálne skončil živnosť a má dohodu, chceme sa poistiť v prípade, že ochorieme, dá sa to?
ďakujem za pomoc

rastino77
7. jún 2015

Všetko sa dá, keď sa chce °😉
Ak chcete viac info napíšte mi správu a dohodneme stretko...

kikushaa
7. jún 2015

@regina22 len si treba poriadne dat bacha na zmluvu. Jasne da sa to..ale mne to bolo na dve veci. Lebo som nebola 30dni v nemocnici a 60dni vkuse pn..

rastino77
7. jún 2015

60 dní v kuse???? bežne sa robí 28-29 dní. Dá sa aj 15 ale to je už výrazne drahšie...

michalmakovnik
10. jún 2015

PNka sa da pripoistit k zivotnemu poisteniu. Su tam zvycajne obdobia 14,28,alebo aj 56 dni, ktore PNka musi presiahnut aby poistovna zacala nieco platit. Logiku to ma taku, ze PNka ma kryt vypadnutie prijmu na niekolko mesiacov az rok a nie ochorenie, ked ste tyzden alebo dva doma s chripkou alebo anginou. Samozrejma je aj karancna doba 2 mesiace od zaciatku poistenia pocas ktorej poistovna neplni - ochranna doba pre poistovnu, aby si klient nemohol uzariet poistenie a o tyzden utekal k lekarovi nech ho vypise.

kikushaa
11. jún 2015

@michalmakovnik ja som to mala iba ako sluzbu k uctu, v banke mi to ponukli presne na tento pripad keby som zostala doma dlhsie a vypadol mi prijem, o rok zial som musela byt na pnke bola som na nej 51dni potom som porodila, z toho 22dni v nemocnici. nastastie to vsetko dopadlo dobre, a ake bolo moje rozcarovanie ked som si chcela uplatnit moje kritie pocas pnky, lebo na slovensku je fakt problem ked zena porodi predasne, materku som videla az po dvoch mesiacoch 🙂 jednoducho hvno hovno zlata rybka, akvarium nebude 🙂 tak som to nasrata rovno zrusila a paltim menej za ucet

michalmakovnik
11. jún 2015

@kikushaa mozes mi prosim ta povedat k akemu uctu sa da pridat poistenie PNky ? Este som o tom nikde nepocul, takze si skor myslim ze ta v banke vodili za nos. A ked si tam mala podmienku min. 60 dni PN preco sa stazujes ze ti poistovna nic nevyplatila ked si bola PN iba 51 dni? To iste pre pobyt v nemocnici, kde bolo 30 dni a ty si bola 22 dni, preco by ti poistovna mala platit? Poistka bola tak nastavene, tak si to mala riesit s tym co ti to tak nastavil.

frapper
11. jún 2015

Ani ja som nepočula,že PN sa dá k účtu poistiť.Ja neodporúčam v banke robiť žiadne poistky alebo pripoistenia,lebo je to tam úplne o ničom.Horšie nastavené ako v poisťovniach.Ale to je normálne,že klient nedostane vyplatené,keď nesplní podmienky.O lehotách by ste mala byť informovaná pri uzatváraní poistenia.Možno aj ste bola,ale niekedy sa to zabudne.

lucka1987
11. jún 2015

@regina22 ahoj samozrejme, ze sa to da. urcite by som poistenie riesila vpoistovni, nie v banke k uctu, nakolko mam skusenost s vacsim mnozsstvom vyluk a podobne ..
poistenie v pripade Pn sa da od 14 alebo 29 dna ( napr v allianzi ) . co vacsina ludi si dava od 29 dna, kedze im kratkodoba pn zvycajne rozpocet nenarusi.
samotnu PN si vsak kryt nemozes ( aspon u nas nie ) treba na to aj hlavnu zlozku.
skutocne vsak treba popremyslat nad zabezpecenim kyrtia rika rodiny, mozno ani nie len v pripade pn, ale aj invalidity ( par centove pripoistenie ) a inych nepredvidatelnych rizik. najma zivitela rodiny a tym duplom ak mate nejaky uver .

lucka1987
11. jún 2015

@michalmakovnik no mna napada vub banka.. oprav ma ak sa mylim. ale myslim, ze mali kedysi v ponuke aj pn pripoistenie. konkretne ho vyuzil moj svokor, no netusim, ci mal len poistene platby, alebo mal aj vyplacane peniaze . pnkoval cez 3 mes, takze to by sedelo

lucka1987
11. jún 2015

@kikushaa napr ja mam nemocnicu od prvej polnoci stravenej, ziadne obmedzenia kolko dni tam mam byt. 😉 uraz od 15 dna vyplacany aj spatne, bez nutnosti PN ,

michalmakovnik
12. jún 2015

@lucka1987 PNka ako pripoistenie k uctu pravdepodobne neexistuje ani neexistovala. Overoval som si to so sefom, ktory je v poistnom biznise 17 rokov a nic si take nepamata. Jedine co ma napada ze to bolo ako pripoistenie k uveru (hypo alebo spotrebnemu), ktory bol v danej banke zobraty s tym ze pri PN (nad asi 60 dni v tomto pripade) bude poistovna platit (asi len splatky uveru predpokladam).

A invalidita nie je vobec par centove poistenie. Mas asi na mysli invalidituz urazu, v tom pripade ano, ale ta kryje statisticky len 5% invalidit, nakolko okolo 95% invalidit vznika z choroby a ked mas pripoistenie invalidita z urazu tak si mimo krytia. Takze nevidim vobec zmysel platit par centov za urazovu invaliditu, ked sa ti mozem 19 x castejsie stat prave invalidita z choroby. Dalsia vec co ludia nevedia a netusia ako maju mat spravne nastavene.

Invalidita (aj uraz aj choroba) a PNka su jednoznacne najdrahsie pripoistenia, lebo sa aj statisticky vyskytuju ovela viac ako urazy (trvale nasledky urazu, smrt urazom, invalidita urazom).

lucka1987
12. jún 2015

@michalmakovnik ano mas pravdu s tym, ze pn a invalidita v pripade choroby je castejsia , a tym aj drahsia ..
ano tou par centovou som myslela smaozrejme urazovu, neviem vsak ci sa sottoznim s tovjou statistikou, nakolko zial mam v okoli velmi vela invalidnych ludi z dosledku urazu, neviem ci to mam pripisat vacsiemu mnozstvu dopravnych nehod, alebo prilisnemu riskovaniu mladych ludi v roznych sportoch, zial, je to tak, ze u mna v mojom okoli je ta statistika trochu ina.. ( musim vycislit, ked bude viac casu, dakujem za napad )

zaujimave by bolo vediet v kamo odvetvi robi pan manzel, autorky uvodneho prispevku ,
poviem tak, moj manzel jazdi na kamione, pripoistenie urazovej invalidiuty je urcite namieste, kedze spolu mesacne najazdi cca 16 tis km ( ked spocitam aj sukromne jazdy )

co sa tyka PN .. mozem dat informativne cisla ako sa hybu ceny..
PN od 29 dna, mesacne na 27 rocnu zenu pracujucu v administrative , vychadza platba 4,50 € mesaćne, teda 54 rocne, pri poistnom kryti 10 € denne ...
pre mna osobne to nebolo zaujimave , nakolko kazda rodina by si mala vytvorit min 3 mesacnu rezervu v pripade takychto vypadkov..

a dalsia vec, jednorazovo vyplatene poistne v pripade plnej invalidity v pripade choroby , alebo 70 % poskodenia tela z titulu urazu 5 tis € za 3,3 € mesacne
myslim, ze to je uz zaujimavejsie, a preto toto pripoistenie mam . 😉 kedze je to len 0,9 centov na den

frapper
12. jún 2015

@michalmakovnik Zapojím sa tiež do diskusie:napr.ALLIANZ má pripoistenie v prípade invaliditi aj z úrazu+choroby,ktorá musí byť nad 70%.Môže si klient dojednať výplatu ročnú,alebo od 1.1.2015 je možné si dojednať aj jednorázovú výplatu.Čo ale máme nové tiež od 1.1.2015,že je možné si dojednať invaliditu len z úrazu a to výplata jednorázová,pri invalidite 40%-čiastočnej.Toto pripoistenie je podľa mňa veľmi pravdepodobné skôr u klientov,hlavne šoféri.Nie je drahé.

kikushaa
12. jún 2015

@michalmakovnik vo vubke, sa to da dat vramci uctu, nie bolo mi to odprezentovane tak ze po tridsiatich dnoch, ked som tam sla s tym ze nieco dostanem cca po dvoch tyzdnoch mi prislo vyrozumenie z ich partnerskej poistovne. cize som bola uvedela do omylu pracovnickou pobocky

kikushaa
12. jún 2015

@lucka1987 ano vub banka to bola, bolo to poistne kritie platieb ci take volaco 🙂

kikushaa
12. jún 2015

@kikushaa krytie jezisi

lucka1987
12. jún 2015

@kikushaa no tak viem o ktore sa jednalo.. skutocne, tam je potrebne dodrzat lehoty. stanovili sa vopred urcite pravidla a podla nich sa riadi.. dlhodoba pn je u nich nad 60 dni , tak s tym clovek nic neurobi . a na druhu stranu. povedzme si urpimne. to poistenie krytia platieb bolo v celku lacne a vyhodne pre klienta .. ako som uz pisala moj svokor ho naplno vyuzil ked dlhodobo marodoval a velmi mu to pomohlo

lucka1987
12. jún 2015

@frapper presne o tom pripoisteni som rozpravala. dakujem za upresnenie mojho zamotaneho výkladu 😉 😀

karamel
12. jún 2015

V Kooperative je to od 22.dna PN 🙂 a vyplaca sa maximalne 1 rok🙂

michalmakovnik
12. jún 2015

@kikushaa Tazko bude dokazovat co bolo prezentovane a co nie. Kazdopadne ak vam to takto pani predala a v zmluve bolo nieco ine, treba sa na nu stazovat. Inac sa neserioznost pracovnikov z tohto biznisu sama nevycisti. Skocte naspat do banky, su na to mechanizmy aj cez NBS.

Co a tyka tej statistiky 95% z choroby a 5% z urazu tak je to zo Socialnej poistovne. Neviem tu dat narychlo nejaky link, ale prezentuju to takto sami poistovne. Ked pozriete co stoji jedno a co druhe, tak je to jasne. Uraz super lacny lebo sa vyskytuje malo, choroba super draha, lebo je velmi casta.

@frapper Kedze zastupujem vsetky poistovne ktore na trhu su, tak dobre poznam kde je aka invalidita a kolko to cele stoji. Su poistovne kde je invalidita aj z choroby aj urazu uz od 40% a v tomto smere sa Allianz nechyta, kedze ponuka len od 70%. Co ked sa klient stane invalidny z choroby (95% pravdepodobnost) a bude to len 50%, v Allianzi proste smola. Pre mna je toto klucova hodnota na porovnanie. A co sa tyka ceny je Allianz cenovo drahsia v porovnani s konkurenciou.

frapper
13. jún 2015

@michalmakovnik Ak môžem sa spýtať v ktorej poisťovni je to aj aj pri 40%?Možno je
Allianz v porovnaní,o čosi drahšia,ale myslím si,že s plnením PU nebýva problém,pokial klient dodrží lehoty a zašle doklady k likvidácii,je super rýchle vylikvidovanie,čo niekedy pri iných poisťovniach treba niekedy aj súdne vymáhať.My sme v rodine mali taký problém z Kooperatívou,že sme sa súdili o PU z vážneho úrazu.Ešte môžem len povedať,že Allianz je už taká značka,najsilnejšia poisťovňa v SK,že nemusí ísť pod cenu ani pri PZP/bez amortizácie/ to do toho nešla ani jedna poisťovňa len ALLIANZ.Neviem to porovnať s inými,lebo nerobím pre všetky,ja pracujem pre túto jednu 18 rokov/predtým SL.poisť./Možno máte prehľad aj o Allianz,tak budete vedieť,že pri priposteniach má dvojnásobky plnenia bez navýšenia poistného napr.pri dopravnej nehode smrť,vybrané kritické choroby-2x,invalidita pri doprav.nehode-2x ,keď klient leží v nemocnici z choroby na JIS-2x,takže takéto bonusy rozdáva a to len preto,že si to môže dovoliť,preto ako som hovorila,že je silná.V tom máte úplnú pravdu,že z choroby je to drahšie,ale aj viac pravdepodobné,nie každý si toto zoberie.Ale je to super pripoistenie,hlavne aj pre tých,ktorý majú úver.Ja viem,že si rozumiete robote,len som chcela napísať svoj názor.

michalmakovnik
14. jún 2015

@frapper Napriklad Aegon ma ma komplexnu invaliditu s jednorazovou vyplatou od 40%, AXA tiez od 40% s jednorazovou vyplatou. Wustenrot mal 40%, aktuamesacnu davku lne od 50%, Novis od 40%.

Klient, ktory nema komplexnu invaliditu v poistke ju vlastne nema dobre nastavenu. Lebo je to riziko, ktore ked sa stane ho totalne polozi na kolena. Bez invalidity ani poistky nerobim. Nepotrebujem mat problem, ze ked sa nieco stane, tak mu poistovna nebude kryt, pretoze sme to tam nedali.

3bodky
17. jún 2015

Metlife tiež od 40%

3bodky
17. jún 2015

a dá sa kombinovať jednorázová, mesačná dávka,, osobitne,, už ako sa klient rozhodne

Tu začni písať odpoveď...

Odošli