Koncesionársky poplatok v prípade, ak žijem s rodičmi.

chrobacik41
7. jan 2020

Ahojte žienky! Mám takúto otázočku, všade sa hovorí, že dôchodcovia nebudú platiť koncesionarsky poplatok. Ale ak žije v domácnosti s osobou ktorá je zárobkovo činná tak na toto sa nevzťahuje. Tak sa chcem opýtať, ja žijem s s nasimi, platíme si vlastne tv od telekomu čiže asi tam je zahrnutý poplatok aj za sledovanie rtvs, neviem či to tak je, to znamená že ak zaplatím telekomu a zaplatím aj cez sipo tak sa to platí dvakrát? Je to tak alebo nie? Ako to riešiť alebo teda ako máme postupovať? Ďakujem za informácie.

sissy27
7. jan 2020

@chrobacik41 nie, koncesionárske poplatky nemajú nič spoločné s úhradami pre telekom (ani s platbami inému poskytovateľovi tv staníc).
Koncesionárske poplatky platíš bez ohľadu na to, či tv máš alebo nemáš (rozhodujúcim faktorom je odber elektriny).
Čo sa týka dôchodcov - tak ako píšeš, keďže žijú s nimi v domácnosti aj zárobkovo činné osoby, tak sa na nich oslobodenie od tohto poplatku nevzťahuje.

veronikaszabova
7. jan 2020

presne ak pise @sissy27

@chrobacik41 ako si prisla na to, ze telekomu platis konc.poplatky?

chrobacik41
autor
7. jan 2020

@veronikaszabova,len som sa pýtala, ako to je. To je všetko, ďakujem za informáciu.

siberio
11. jan 2020

@sissy27 otazka je, ci RTVS vie kto s kym kde byva v domacnosti?

sissy27
11. jan 2020

@siberio zrejme to majú nejako ošetrené,neskúmala som, netýka sa ma to. Ale v prípade záujmu skús pozrieť na ich stránku, mohlo by tam byť k tomu info.