Kooperatíva - pripoistenie v prípade dočasnej PN

timejicka
7. apr 2022

Prosím Vás je niekto poistený v poisťovni Kooperativa a má pripoistenie dennej dávky v prípade dočasnej pracovnej práceneschopnosti ?Neviete či sa vzťahuje do poistenia a dlhodobá PN s chrbtom (platničky ....)bez úrazu ?Alebo aké diagnózy sa tam vzťahujú ? Ak máte skúsenosť budem rada ak sa podelíte .Ďakujem

fanta
7. apr 2022

@timejicka pri chrbtici je to vseobecne take otazne, nie som sice poistena v Kooperative, ale u nas je na chrbticu cakacia doba 2 roky. T.z. ze dva roky po uzatvoreni poistky ti uznaju "choroby suviace s chrbticou" Snad som to napisala zrozumitelne.

dr_smajlik
7. apr 2022

Určite pozor na vyššie spomenuté ćakačky a tiež ak si mala výluku pri uzatvorení zmluvy.neviem ako kooperativa ale zvyknú byť výluky niektorýcg psychiatrickýcg ochorení napr. Treba pozrieť na stránke poisťovne VPP alebo OPP.

andrej241
15. apr 2022

Kooperativa ma čakaciu dobu 2 roky na chrbticu

timejicka
autor
15. apr 2022

@andrej241 to vážne ?

andrej241
15. apr 2022

Ak mate chorú chrbticu a ste na PN tak čakačka je 2 roky úraz je bez čakacej doby

timejicka
autor
15. apr 2022

@andrej241 no som na PN od decembra kvôli platničke (bez úrazu )

andrej241
16. apr 2022

@timejicka Ako dlho mate uzatvorenú zmluvu v koop?

timejicka
autor
17. apr 2022

@andrej241 začiatkom januára bol 1 rok

nataly246
17. feb 2024

@timejicka ahoj, ak sa môžem spýtať, podala si si vtedy tu žiadosť? A ak áno, ako to dopadlo? Myslím či bol s tým problém, alebo všetko prešlo v poriadku

timejicka
autor
18. feb 2024

@nataly246 ahoj .Dopadlo to tak ,že som nedostala nič nakoľko ešte nebolo dva roky od uzavretia zmluvy. 🤷‍♀️

nataly246
18. feb 2024

@timejicka ja už mesiac a pól čakám na vyjadrenie. Poistenie budem mat rok, bola som mesiac a pól doma. Strasne som bola chora, do toho mi počas tej pn zistili aj astmu, do toho alergia nevedela som sa z toho poriadne dostat. Ale mám pocit že tiež mi nič neuznajú.

timejicka
autor
19. feb 2024

@nataly246 no neviem ale ak nemáš ešte 2 roky od uzavretia zmluvy tak viac ako pravdepodobné nedostaneš nič.