Kto mi dá potvrdenie, že som na neplatenej rodičovskej?

helenka520
22. jan 2013

Ahojte,prosim o radu,od marca 2012 som na predlženej neplatenej MD,do 6stich rokov veku dietata,manžel potrebuje potvrdenie do prace na odpočet dane,kde treba ist pitat to potvrdenie,aby som mohla vykazat tie ostatne mesiace,za rok 2012.Prehanaju ma z uradu na urad ,a neviem kde to potvrdenie vlastne dostat,že za mna to nemocenske platí štat??? ☹

bea1971
22. jan 2013

podla mna ti taketo potvrdenie daju na zdravotnej poistovni,akurat som tam bola pred dvoma tyzdnami a tam ti to daju,potvrdenie ze si na predlzenej neplatenej mat. dovolenke,teda matka starajuca sa o dieta do veku 6 rokov 😉 😉

zuzana909
22. jan 2013

nie len úradníčky ťa preháňajú, ale aj mzdová účtovníčka od manžela.
manžel si sám na žiadosť napíše akú nezdaniteľnú čiastku si na teba uplatňuje, účtovníčka musí danú skutočnosť akceptovať.
pokiaľ si na neplatenej predĺženej rodičovskej dovolenke tak potvrdenie ti nedá nikto, ak by účtovníčka namietala a nechcela uplatniť nezdaniteľnú časť na teba tak jej napíš čestné prehlásenie, že si v roku 2012 nemala žiaden príjem 🙂

liz_lemon
22. jan 2013

si na predlzenej RD, nie MD, a stat za teba ziadne nemocenske neplati, plati len zdravotne a dochodkove

bibistec
22. jan 2013

urad prace ja presne toto potvrdenie pytam kazdy rok na tie iste ucely ako ty. zdravotna s tym nema nic. od troch rokov urad prace tam ti daju potvrdenie bud o vyplatenych davkach a kedze nemas tak to ze nemas cize 0 aj s peciatkou a pod.

sisi1503
22. jan 2013

No ja som tiez na predlzenej neplatenej MD a potvrdenie mi davali na zdravotnej poistovni praveze Urad prace s tym nic nema.Ja som ani na urade prace vobec nebola,lebo mi do telefonu povedali,ze oni s tym nic nemaju ze to si mam vybavit na zdravotnej...

zuzla2
22. jan 2013

ja som pred dvoma rokmi pisala len cestne prehlasenie a to stacilo 😉

stanislavao
22. jan 2013

toto potvrdenie dostanete na urade prace socialnych veci a rodiny, tak, kde ste chodili aj doteraz pre toto potvrdenie. aj ja idem zrovna pre to tiez.

ivuska6
22. jan 2013

Potvrdenie musis si ist pytat do zdravotnej poistovne ja som bola tiez na predlzenej tak ti to viem povedat na 100% inak ak si nastupovala na predlzenu tvoja povinnost bola to ist nahlasiyt do zdravotnej neviem ci si bola to uz vies ty a ony davaju aj tlacivo

evita68
22. jan 2013

čo s tým má úrad práce?? žiadne tlačivo vám nedajú a ani vám ho netreba !! jediné, čo treba je, spýtať sa pani mzdovej, na základe akého zákona toto tlačivo od vás pýta.. vaší manželia totiž v žiadosti o ročné zúčtovanie čestne prehlasujú, že údaje, ktoré tam zapísali sú správne a mzdové to musia akceptovať a nemajú si to čo preverovať akýmisi vymyslenými potvrdeniami..

sympa1
22. jan 2013

@helenka520 presne tento isty problem sme riesili s muzom pred tyzdnom!!! skoro sme sa povadili kvoli tomu..on potreboval papier zesom bola na predlzenej rodicovskej do 6 rokov...tak ja behala po uradoch a kazdy ma poslal niekde inde ze oni s tym nic nemaju..na UPSVaR ze maju veci len do 3 rokov veku..poslali ma do socialnej positovne..tam čumeli po mne ze oni take veci neeviduju a ze ani nevedia kam mam ist...na urade prace kde teraz som mi pani povedala ze stači napisať čestne prehlasenie...hmmm neviem ci to staci...muž furt ze domna ze chce papier! nakoniec v zdravotnej poistovni mu vystavili

mojmodrykonik
20. sep 2017

Tak to ua mam iny prblm. Po 15rokoch dat cestne prehl, od kedy fo kedy som bola na MD.gynekol8g :D uz umrel asik...