Ktorá firma postaví dom a vybaví za nás hypotéku?

rihana12331
6. jún 2017

ahojte babenky viem ze tzo je zlozite ale chceme s manzelom zrubovy rodinny domcek no len manzel cas nema pracuje v zahranici a ja mam choru dcerku tak som s nou doma.... hladame si firmu ktora by nam vystavila zrubovy domcek ale s tym ze by nam vybavila hypoteku a aj nasla pozemok viem ze chcem vela ale ja sa od dcerky nemozem ani pohnut......:( poprosila by som Vas teda o radu ci neviete o nejakej firme alebo spolocnosti kde taketo nieco poskytuju dakujem velmi pekne velmi by ste mi pomohli 🙂

kamilka1986
6. jún 2017

Myslím že stavebná firma hypotéky nevybavuje...s tým treba ísť za finančným poradcom😉

lubina
6. jún 2017

@rihana12331 vela veci najdes na internete...kupa pozemku a tak, ...ved ani nepises odkial, z akeho mesta by ta firma mala byt. A aj tak budes musiet ist minimalne vybavit plnu moc, ak chces aby niekto v tvojom mene kupoval pozemok, alebo vybavoval pozicku...ale to si treba dobre premysliet, tak ide uz o vase udaje, financnu situaciu a pod....to skor hladaj niekoho k dcerke a skus to vybavovat sama...je to vela, moj muz bol v zahranici a ja som prerabala dom (mame dve deti), tak asi viem co ta caka...ale ja by som asi skor hladala pomoc k dcerke, tvoji rodicia alebo svokrovci...neda sa?

lubina
6. jún 2017

@rihana12331 A este ma napadlo, skus pozriet aj http://www.modrastrecha.sk/ tam najdes dost vela typov a tiez aj namety a mozno aj pomoc, ked sme prerabali, tak som tam obcas nazrela 🙂

mischelin89
6. jún 2017

@rihana12331 staci dobry financny poradca.

My sme nemuseli nic. Raz sme sa stretli, povedali, co chceme. Ona nam urobila prieskum v 7bankach. Prebrali sme to cez konferencny hovor, vybrali si, dodali jej doklady. Vybavila banku, kataster, vsetko. Do banky sme sli na podpis a potom nam uz ken domov prisiel list vlastnictva. Uplne labuzo 🙂

Treba sa spytat firmy, ktoru ste si vybrali, ci s nejakymi financakmi spolupracuje.

A ci vam niekto bude hladat pozemok, to neviem. To skor realitke zadat. A zaplatit si za to.

lubina
6. jún 2017

@mischelin89 ako to ja chapem, oni este namaju nic, ani pozemok, ani firmu, nic....este len hladaju...🙂

mirka17
6. jún 2017

@rihana12331 uprimne? pochybujem že existuje taká firma ktorá ti to všetko vybaví, aj domček, aj hypotéku aj pozemok. a popravde, najskôr si zisti či sa vôbec na zrubový domček nejaká hypoteka dá aj vybaviť, lebo mám skôr obavy, že asi nie. možno pár drobných ale to bude asi tak všetko.

meusicka
6. jún 2017

@rihana12331 ak daco chcete a nechcete na tom prerobit, tak treba zial za tym ist. ked aj na etapy, ked mazel pride domov. len co dace veci zo svojich ruk, v tom momente na tom budete prerabat. ked si uz tu na nete, tak si daj vyhladat pozemky na predaj. urcite nejake najdete, ved ani nie je jedno kde ten pozemok je a pod. co sa tyka banky... tam zalezi aj na tom, odkedy je manzel v zahranici, aky ma pracovny pomer. banka vacsinou chce aj preklad prac. zmluvy, vypisy z uctu o vyplatach.

rihana12331
autor
6. jún 2017

oki babenky dakujem Vam za rady a da sa zobrat hypoteka aj s tym ze bude v nej aj pozemok??

nivea777
6. jún 2017

@rihana12331 na hypotéku musíš niečo založiť..buď byt alebo dom alebo rozostavaný dom (platna+múry),väčšinou treba mať vytiahnuté mury 1m..záleží od podmienok banky

rihana12331
autor
6. jún 2017

no dobre a moze len manzel poziadat o pozicku ci musim aj ja???

aduskatt
6. jún 2017

@rihana12331 dá sa aj na pozemok, samozrejme, ale treba rátať s tým, že nedostanete plnú sumu podľa znaleckého posudku, ale 70-85% max, podľa banky........otázka ohľadne toho, či musíte vstupovať do úveru obaja je na dlhšiu debatu, takže ak chceš, môžme popísať cez IP, aby sme to tu nezahlcovali.....

bosoriak
6. jún 2017

@rihana12331 myslim, ze si to predstavujes velmi jednoducho. Nikto za teba pozemok nevyberie, ani hypoteku bez teba nikto nevybavi. Takze si budes musiet najst cas a bud najst dobreho financneho poradcu alebo hladat sama. Pozemok si tiez musis sama najst a obhliadnut. Stavba tiez nepojde bez toho, aby si tam aspon parkrat nesla. Proste tvoja predstava nie je realna.

laurita285
6. jún 2017

No, na slovensku to isto tak nefunguje.
My sa pekne povedané serinkáme len so sprostým pozemkom (a to naň máme hotovosť )už polroka.
Pri prvom to zlyhalo na exekúciach a prístupovej ceste skrz podielový vlastníci
Pri druhom to zlyhalo, že to bola lúka predávaná ako stav.pozemok, mesto nedalo súhlas k výstavbe nakoľko to ešte nie je zakreslené či čo a to bude až o rok.
Pri treťom to zlyhalo na tom, že realitka predávala veľký kus lúky pre rôznych ľudí, proste rozkúskované parcely, už sme mali zaplatené zálohy(ako aj pri prvých dvoch) a zrazu prišiel developer a vybrakoval to všetko...

Takže neviem, kto sa ti dobrovoľne bude zaoberať týmto a strácať drahocenný čas

sasa1310
6. jún 2017

@rihana12331 ak si nájdeš firmu, ktorá stavia zrubové domčeky, tak áno. Dá sa vziať taká hypotéka, ktorú ti vybaví rovno firma a ešte v čase, kedy nehnuteľnosť ani nestojí. Volá sa to developérska hypotéka. Všetko vybavuje tá firma, ktorá má zazmluvnené nejaké banky, ktoré poskytnú úver.
Teraz sa len takto robí, ak kupuješ novostavbu
Na pozemok sa záložné právo nedá dať.

vinifera
6. jún 2017

No my mame financneho ktory toto vsetko dokaze zabezpecit.od vybavenia hypo cez vyber pozemku az po stavbu na kluc ... samozrejme si aj vypyta.a myslim ze takychto je malo.co riesia vsetko.ale existuju.

aduskatt
6. jún 2017

@sasa1310 prepáč, nemáš pravdu, dá sa ručiť aj stavebným pozemkom

aduskatt
6. jún 2017

@vinifera vypýta? zvláštne - mňa teda platia inštitúcie, od klienta neberiem nikdy ani euro a zariaďujem, ak treba, tiež komplexne🙂 nepýtal si to skôr stavebník, ktorý spolupracuje s finančným?🙂) ( to ma len tak napadlo, smaozrejme, Ty najlepšie vieš, komu čo platíš, len ma to trochu prekvapilo🙂 a je super, že si našla takého fajn človeka

mirka2405
6. jún 2017

@rihana12331 Najlepšie je osloviť realitnú kanceláriu, nájde pozemok a ak je dobrá, vie vybaviť aj hypotéku v banke.

vinifera
6. jún 2017

@aduskatt no nevypyta priamo. samozrejme. za hypo ho vyplati institucia. Ale ked robili nacenenie stavby tak bola dost drahaa. Cize si urcite ukony zahrnul do ceny buducej stavby. Lebo napr povedal ze vybavenie stavebneho povolenia si nebude nijak uctovat. Ale nam nejde riesit komplet vsetko.

nivea777
6. jún 2017

@aduskatt obehali sme banky a v každej nám povedali,že ručiť pozemkom nemôžeme..že musia byť múry vytiahnuté

aduskatt
6. jún 2017

@nivea777 pracujem s tým....dá sa ručiť.....nie je hypo ako hypo. Toto čo píšeš je iný prípad.

nivea777
6. jún 2017

@aduskatt chceme stavať dom bez firmy a pokiaľ niečo nezalozime tak nič nedostaneme..

sasa1310
6. jún 2017

@aduskatt ručiť pozemkom? a čo v prípade vyvlastnenia štátom napríklad?

dobromila1111
7. jún 2017

Chcelo by to fin.poradcu na hyposku a na ostatne stavebnu firmu..