Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ktoré sporenie pre dieťa je najvýhodnejšie?

lusia222
13. máj 2014

Nasla som tu vela podobnych otazok ale nic nebolo presne to co potrebujem. Kam dat 18 mesacnej dcere peniaze s najvyhodnejsim vynosom? Prv boli.rozne ,,knizky",je nieco take este aj dnes? Alebo skor nejake IADcko? Prosim poradte. Ale iba cisto spirenie,nie poistky. Dakujem

zahradka76
13. máj 2014

@lusia222 to je skor otazka pre financneho poradcu...my sme dali stavebne sporenie a knizky....

lal
13. máj 2014

Ja by som isla do podielovych fondov, tam je celkom slusny vynos. Ale to by ti asi musel financny poradca poradit kam najlepsie, tiez sa v tom nevyznam, ale momentalne to riesim a ideme to tam davat. Mame pozitivne skusenosti s fondami z minulych rokov.

lays
13. máj 2014

Ja s tým pracujem,a pokial zamietas "poistky",tak určite najlepšiu volbou je spomínané IAD

25daniela
13. máj 2014

Kupujte zlato, alebo stavebne sporenie

lusia222
autor
13. máj 2014

@lays poistku uz ma a skor by som brala setrenie zvlast,teda aby nebolo pri poisteni. Poistenie schvalujem.

lusia222
autor
13. máj 2014

@25daniela to ako vyrobky zo zlata? Retiazky,nausnice a tak?

roxi
13. máj 2014

@lusia222 myslela zrejme investičné zlato, ale osobne by som uprednostnila stavebné sporenie,

kaktusik
13. máj 2014

@25daniela zlato sa uz teraz az tak velmi neoplati, aj ked z dlhodobeho hladiska by to mohlo byt snad celkom ok

svetluska82
13. máj 2014

@lusia222 ja mam flexisporenie a celkom sa mi to vidi, je to na moje meno, ale peniazky potom dam synovi. a este stavebne sporenie, to mam na syna, a poistku......Inak su aj detske vkladne knizky, ucty,ale to nemam.

25daniela
13. máj 2014

@lusia222 myslela som investicne, ale ak mas poruke vecsiu hotovost, tak tehlicku neaku... Ja by som to tak robila, keby som mala volne financie. Zlato bolo aj bude a jeho hodnota z dlhodobeho hladiska tj 20 rokov a viac sa neprepadne do nenavratna

lusia222
autor
13. máj 2014

Zatial sa mi celkom paci IAD. Musim sa blizsie informovat u nejakeho financneho poradcu. Kazdopadne dakujem za pomoc a kazdu radu.

buba183
13. máj 2014

ahojte konči mi stavebko v 12mesiaci fin.poradkina mi radi prejst do fondov co vi nato?

lubomirspetko
16. jún 2014

@lusia222

Dobrý deň IAD nie je zlé sporenie ale jeho nevýhodou je že peniaze ktoré vkladáte do sporiaceho plánu vždy smerujú len do jedného podielového fondu. Oveľa lepšie je napríklad sporenie cez Pioneer investment. To v každom sporiacom pláne investuje aspoň do 3 rôzných fondov a tým zmierňuje riziko. Ja mojim klientom odporúčam a navrhuje sporiace plány cez spoločnosť EIC(http://eic.eu/). Výhodou tejto spoločnosti je že umožňuje vytvárať sporiace plány zložené z fondov viacerých spoločností. Môžte mať teda v jednom sporení aj fondy Pioneeru aj IAD a podobne.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli