Kúpa domu v exekúcii na hypotéku

laura222
28. sep 2018

Ahojte mam jednu otazku. Je mozne kupit na hypoteku dom kde jeden z majitelov ma na svojej casti exekuciu? Existuje nejaka banka ktora pozicia peniaze na takto zatazenu nehnutelnost?

ifava
28. sep 2018

Skus sa spytat skor na modrej streche alebo ak poznas nejakeho realitaka, tiez by mal vediet pomoct. Podla mna sa bude dat ale bude to komplikovanejsie

laura222
autor
28. sep 2018

@ifava praveze realitaci v tomto tapu.. skor som sa spoliehala ze niekto kto robi v banke by vedel poradit

pribinak
28. sep 2018

Ja by som do takéhoto nieco nesla. To moze byt tak komplikovane a akurat si narobis problémy
Urcite by som sa poradila s pravnikom, ktiry sa venuje obchodnému pravú

januska2542
28. sep 2018

@laura222 nie, nie je to možné.

liz_lemon
28. sep 2018

@pribinak preco obchodnemu pravu?

draik
28. sep 2018

@laura222
Hypo nedostanete, vyplácať exekúciu je rizikové. Spoluvlastníci by sa však mohli dohodnúť s exekútorom, že rozbehne dražbu a oni odkúpia podiel ešte pred jej konaním. Následne by predávali nehnuteľnosť nezaťaženú exekúciami. To samozrejme predpokladá, že daný spoluvlastník nemá viac exekúcií.

laura222
autor
28. sep 2018

@draik ja som polovicnym majitelom domu ktory sa predava a druhy majitel ma exekuciu. Mame zaujemcov o kupu ale vsetko na hypoteku. Exekutor so mnou odmieta komunikovat nakolko ta exekucia nie je na moje meno a nemam zaujem exekuciu ani vyplatit za dlznicku kedze ma podlznosti ovela viac. Exekutor zaroven odmieta drazbu nakolko prvotna suma dlzoby nie je tak vysoka napriek tomu dlzoba uz narastla na x tisic eur

ivkazba
28. sep 2018

@laura222 ako je písané vyššie, banka nezaloží nehnuteľnosť na ktorej je exekúcia a to bez rozdielu v akej výške je uvedená exekúcia. Takže pokiaľ chcete predať niekomu kto kúpu chce financovať cez banku, musí byť nehnuteľnosť bez tejto ťarchy.

zigy
28. sep 2018

Hypotéku nedostaneš ani na ťarchu doživotného práva, nieto ešte na exekučnú. V banke to neprejde.

laura222
autor
28. sep 2018

Tiez som mala taketo informacie, akurat spolumajitel domu ma pocit ze to preda na hypoteku a nevieme mu to vyhovorit...mame totiz ponuku kupy za hotovost akurat ide o nizsiu sumu s ktorou vsak nesuhlasi

simonahra
28. sep 2018

toto bude vedieť skôr právnik ako bankár 🙂

vevesh
28. sep 2018

@laura222 na hypoteku sa da predat dom iba v tom pripade, ak je kupca majetny a ma cim zalozit danu pozicku=hypoteku (cize nejakym inym objektom v 80-90% hypotekarnej sumy). V opacnom pripade ziadna banka neda hypoteku na nieco, co je zatazene exekuciou (ibaze by si to dlznicka nejak s exekutorom vydiskutovala a zacala platit...)