Mám nárok na daňový bonus na dieťa?

brenda84
27. jan 2013

ahojte... mam jednu otazocku... som mamicka na rodicovskej dovolenke a popori tom si privyrabam prácou na dohodu, manžel ma pozastavenu zivnosť a momentalne je nezamestnany... chcem sa spytat ci je potrebne si podavat danove priznanie a ak ano ci mam vobec narok na danovy bonus na dieta... za rady vopred dakujem... 🙂

efkak
3. mar 2015

je to normalne danove akurat v nom musis uviest aj tu cast s prijmom v zahranici + dan a urobit zapocet.

evita68
3. mar 2015

@adriko príjem je zo zamestnania, alebo zo živnosti?

adriko
3. mar 2015

zo zamestnania

evita68
3. mar 2015

@efkak
@adriko tak potom použiješ metódu vyňatia, nie zápočtu.. Príjmy uvedieš v DP a celé ich vyjmeš, čiže daň sa nebude doplácať žiadna..

adriko
3. mar 2015

dakujem za vysvetlenie

tabal
16. mar 2015

Ahojte. Mám jednu otázočku,na Slovensku mám prechodný pobyt,som zahraničný Slovák s trvalým pobytom v Srbsku,(Srbský občan).Pracujem na Slovensku, mám nárok na daňový bonus na deti???

evita68
16. mar 2015

@tabal (10) Daňový bonus podľa odsekov 1 až 9 si môže uplatniť aj daňovník s obmedzenou daňovou povinnosťou, ak úhrn jeho zdaniteľných príjmov zo zdrojov na území Slovenskej republiky (§ 16) v príslušnom zdaňovacom období tvorí najmenej 90 % zo všetkých príjmov tohto daňovníka, ktoré mu plynú zo zdrojov na území Slovenskej republiky a zo zdrojov v zahraničí.

tabal
17. mar 2015

Znamená že mám narok na daňový bonus. Ktoré doklady potrebujem? Stačia rodné listy detí vydané v Srbsku dvojjazyčné(v srbštine a slovenčine) ?

evita68
18. mar 2015

@tabal zrejme áno

tabal
18. mar 2015

Ďakujem.

prom
26. jan 2016

@efkak @evita68 Ahoj, mohli by ste mi prosim poradit ohladne danoveho bonusu na deti?
Manzel - slovak, pracuje v cechach a uplatnuje si uz niekolko rokov danovy bonus v cechach na deti. Ja som zacala pracovat po RD tu na slovensku minuly rok. Nasa ekonomicka bola na skoleni a tam jej tvrdili, ze mozme obaja uplatnovat danovy bonus na deti, ja tu na slovensku a manzel zasa v cechach. Manzelovi ale zasa jeho ceska uctovnicka tvrdi, ze to nejde, ona mi dava dokonca podpisovat kazdorocne prehlasenie, ze si neuplatnujem ziadne bonusy. Neviete ako to je?
dakujem za odpoved 🙂

evita68
26. jan 2016

@prom manžel nech si uplatní aj v čechách, aj tu... ale ten český bude na svk zdaňovať

mimalubica
8. feb 2016

Ahoj,prosim poradte. Daňový bonus na dieťa som poberala od 1-9 mesiaca, potom som prišla o prácu. Mám nárok si uplatniť ostatné mesiace v daňovom priznaní? Prípadne, môže si tie 3 mesiace uplatniť teraz otec dietata? Ďakujem

olifcek
9. feb 2016

@mimalubica ahoj mozes aj TY, ak Tvoj rocny prijem dosiahol aspon 2280eur 🙂 co predpokladam, dosiahol... 🙂 otec dietata ovsem moze... ale len jeden z Vas...

mimalubica
10. feb 2016

@olifcek
ďakujem
🙂

adriko
16. mar 2016

evita68, prosím prosím o radu, chceme si dat dodatočně ziadat na sk danový bonus, možte nám zistit aký přepočet kurzu bol v rokoch 2013 a 2014 ? pokial máme český zárobok ?
Bolo nám vysvetlené, že tu dosiahnutý český príjem je nutné prepočítat v eurách podla prideleného kurzu , lenže kde tie kurzy nájst aké frčali a aké možme použit pre správne vyplnenie dan. priznania ? a eště prosíím aký bol v roku 2013 danový bonus na dieta ? velmi velmi dakujeeem. Viem že sa v tom vyznáte proto adresujem otázku priamo na Vás. 🙂 😉

adriko
16. mar 2016

@evita68 prosím prosím o radu, chceme si dat dodatočně ziadat na sk danový bonus, možte nám zistit aký přepočet kurzu bol v rokoch 2013 a 2014 ? pokial máme český zárobok ?
Bolo nám vysvetlené, že tu dosiahnutý český príjem je nutné prepočítat v eurách podla prideleného kurzu , lenže kde tie kurzy nájst aké frčali a aké možme použit pre správne vyplnenie dan. priznania ? a eště prosíím aký bol v roku 2013 danový bonus na dieta ? velmi velmi dakujeeem. Viem že sa v tom vyznáte proto adresujem otázku priamo na Vás. emoticon emoticon

evita68
16. mar 2016

@adriko priemerné ročné kurzy na stránke NBS

adriko
16. mar 2016

jak hledám tak hledám nic som nenašla ☹

adriko
17. mar 2016

@evita, dakujem , a formulár na dan. priznanie typu A sa dá stiahnut z netu ? kde by som našla ? hladám na stránkach FS ale neviem dohladat tlačivá .

evita68
17. mar 2016

@adriko na FS cez katalog formulárov

tigerko69
1. apr 2016

Ahojte baby poradíte mi?ja som na rodičovskej priatel vlani pol roka odrobil riadne ale od júla je na polovičnom invalidnom máme nárok na bonus na dieťa či ako to v tomto prípade funguje dakujem

evita68
1. apr 2016

@tigerko69 ak mal príjem 2280 tak áno

tigerko69
1. apr 2016

@evita68 minimálne 2280 hej?

tigerko69
1. apr 2016

@evita68 a dakujem

olifcek
2. apr 2016

@tigerko69 jo, minimalne

ivka1163
29. jan 2022

Ahojte,chcem sa opytat ako mam požiadať o daňový bonus,ked si ho uplatnujem iba za mesiace ,kym bol manžel na MD, manželovi ho vyplácajú mesačne na MD bol od 8.3.2021 do 18.9.21, ako to mam uviest v tej ziadosti,ked tam taka moznost vpisania mesiacov nie je.

olifcek
29. jan 2022

@ivka1163 Tam len vpises pocet mesiacov. Priloz aj kópiu rodného listu 🙂

evita68
30. jan 2022

@ivka1163 manžel nemal taký príjem, aby si ho douplatnoval za celý rok?