Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Mám nárok na maródku, keď pôjdem na rizikové?

martinaa14
21. sep 2015

Dobry den baby chcela by som sa spytat ci nahodou neviete ako je to s marodkou. Som mesiac zamestnana na zmluvu. A chcem sa spytat keby teraz idem na rizikove ci uz budem dostavat matodku alebo musim odpracovat viac ? Dakujem za vsetky rady 🙂

dena1973
21. sep 2015

@martinaa14 Narok na nemocenske mat budes. Otazka je z akeho prijmu.
Ak si pracovala v minulom roku min. 90 kal. dni (bez PN a OCR), tak sa bude pocitat z prijmu z r. 2014. Ak si nepracovala, tak z minima.
Aby si mala narok na materske musis splnat podmienku 270 dni nemocenskeho poistenia v poslednych 2 r. pred porodom.
Dalej aktivny prac. pomer resp. splnenie ochrannej lehoty.
Ak odracujes v terajsej firme 90 kal.dni bez PN a OCR, tak sa bude pocitat z tohto prijmu. Ked neodpracujes, tak sa bude posudzovat r. 2014.
Ak v r. 2014 si odprac. min. 90 kal. dni bez PN a OCR, tak sa bude brat r. 2014. Ak si nepracovala, tak z minima.

martinaa14
autor
21. sep 2015

Dakujem no minuly rok som iba na dohody pracovala... tak teraz na zmluvu pracovat aspon 3 mesiace 🙂

dena1973
21. sep 2015

@martinaa14 Ak to boli dohody s pravidelnym prijmom (t.j. bola si v SP riadne nemocensky poistena ) a pracovala si min. 90 kal. dni bez PN a OCR, tak by sa pocitalo z tohto prijmu - myslim vypocet terajsej riz. PN.
Ak chces, aby sa ti pocitala PN z terajsieho prijmu, tak musis odpracovat min. 90 kal.dni bez PN a OCR.
Na materske budes mat narok ak ku dnu porodu budes mat splnenu podmienku 270 dni nem.poistenia v poslednych 2 r. pred porodom....a bude ti trvat prac. pomer. Ak tieto podmienky nebudu splnene, tak narok vznika na rodicovsky prispevok od narodenia dietata...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli