Mám nárok na vrátenie daní?

wampirek55
12. mar 2012

Ahoj baby, prosim poradte. Poberam rodicovsky prispevok, a od novembra som zamestnana. Vrátila som sa k svojmu pôvodnému zamestnávateľovi a pracujem normálne na 8 hodín. Neviete mala by mi byť vrátené dane a asi v akej výške? Lebo než som nastúplia na MD tak som ešte dva týždne pracovala a v daniach mi vrátili pekné korunky. Nemám muža takže si na nás nikto dane neuplatňuje. Prosím poradte, alebo poradte kde sa to da zistit. ďakujem 🙂

katmi
12. mar 2012

@wampirek55 vyrataj si danove priznanie podla potvrdenia na zuctovanie dane za r.2011... tam hned uvidis, ci mas alebo nemas narok na dan a aj v akej vyske... aj ked.. ak si od 11/2011 zamestnana, tak danove priznanie je povinny ti urobit zamestnavatel...

wampirek55
autor
12. mar 2012

@katmi no on mi ho urobil, ale chcela by som si to overit, ci to tak je spravne. Ja len som si myslela ze ked robim popri RP ,tak mi aj nieco vratia.

katmi
12. mar 2012

@wampirek55 to nezalezi od toho, ci robis alebo nerobis popri RP ale od toho, kolko si mala odviest a kolko si odviedla, ak to mam velmi zjednodusene povedat...nikto ti bez toho, aby nevedel, ake si mala prijmy, kolko si odviedla coho za tie dva mesiace v minulom roku, nepovie vysku dane ani to, ci a kolko by ti mohlo byt vratene.. ako som uz povedala.. to si vies vyratat len ty sama..