Mám podať daňové priznanie, keď som nič nezarobila?

dominikasun
15. mar 2017

Dobrý deň,
približne pol roka som bola evidovaná ako finančný poradca v PG SK , som študentka vysokej školy takže som neplatila ani žiadne odvody ani nič, počas tohto obdobia som nezaznamenala žiadny príjem z tejto činnosti. Mám teda podávať daňové priznanie alebo nie a ak áno tak aké ?
Ďakujem za pomoc 🙂

david93
15. mar 2017

napíš len oznámenie pre daňový úrad, že v zdaňovacom období 2016 si nemala žiadne zdaniteľné príjmy

dominikasun
autor
15. mar 2017

je na to nejaké špeciálne tlačivo ??

lucka_ke
15. mar 2017

nie, nie je

malinka_pralinka
15. mar 2017

https://podpora.financnasprava.sk/065661-Kedy-f... Nemas povinnost podat danove priznanie a ja ani nevidim dovod podavat hocijake oznamenie ;) neviem o tom, ze by zakon ustanovoval povinnost oznamovat spravcovi dane, ze nie je povinny podat danove priznanie ;) zbytocny ukon

lucka_ke
16. mar 2017

ak má DIČ tak daňový úrad nemá odkiaľ vedieť či zarobila alebo nie a môže ju vyzvať na podanie DP, preto to oznámenie

majusqa77
16. mar 2017

@malinka_pralinka to je sice pravda, ale presne, ako pise @lucka_ke . preto sa oznamenie odporuca dat

balazovaj
16. mar 2017

@malinka_pralinka vždy je lepšie oznámiť Daňovému úradu, či už oznámením, alebo prehlásením, že za rok ... nevznikla povinnosť podať daňové priznanie z dôvodu nedosiahnutia zákonom stanovenej hranice príjmu... vyhnete sa potom tomu, že Vás daňový úrad bude vyzývať, aby ste oznámili, prečo ste DP nepodali... ale je pravda, nemusíte

dominikasun
autor
16. mar 2017

áno mala som DIČ ale nebola som živnostník kedže som vykonávala slobodné povolanie poradcu ... dobre takže bude stačiť ked im zanesiem len to oznámenie ďakujem 🙂

dominikasun
autor
16. mar 2017

alebo im to tam môžem poslať aj poštou ?

majusqa77
16. mar 2017

@dominikasun ano, aj postou