Máme kúpiť dom teraz alebo o 7 rokov?

junova
1. júl 2014

Ahojte mamičky, máme s manželom dilemu. Máme hypotéku na byt, ktorú splatime o 7 rokov. Radi by sme išli bývať do domu, ale tu sa naše názory rozchádzajú. Ja by som chcela predať byť, vyplatiť hypotéku, zobrať si novú hypotéku a kúpiť dom. Manžel chce čakať, kým splatime hypotéku. Ale 7 rokov sa mi zdá ešte veľa. Deťom by bolo tiež lepšie v dome. Na dom by sme si museli požičať okolo 50 000 eur, druhú polovicu by sme mali v hotovosti. Keďže chceme dom za približne 100 000. Manžel sa nechce tak veľmi zadlzit, že to preplatí na úrokoch. Je toho názoru, že len naivni ľudia si berú vysoké pôžičky od 50 tisíc hore:(

little_miracle
28. júl 2014

@junova ja osobne si myslim, ze ak niekto tuzi po zivote v dome a ma male deticky, treba si ten sen splnit cim skor (ak sa samozrejme da). Lebo deti odrastu a to sa vratit uz neda ☹ Vacsie deti zacnu mat vlastne zaujmy, vyletia postupne "z hniezda" a rodicia vacsinou zostavaju osamoteni vo velkom dome...

angelinja
4. aug 2019

ja by som sa pokusila splatit tu vasu hypo co najskor..preco az o sedem rokovakmate nieco nasetretne dajte to tam...suhlasim s manzelom..ano dom je dom..ale robite to pre ich buducnost nie??na hojdacky v piatoch rokoch zabudnu to mi ozes verit ..budu si pamatat ze v 10 rokoch co robili v dome...ja by osm vyplatila hypo a obrala si potom dalsiu na dom.treba si povedat aj tak ze je tam aj trochu toho ze ty chces ist do domu skorej nie,,??netreba sa vyhovarat len na deti..ak mate babky na dedine tak v tom pripade tvojaa rgumentacia ze sak deti neobstoji a manzel ma pravdu..aspon jedno mat v kapse ako sa hovori...

robodracica
4. aug 2019

@junova ahoj. No ako ste sa nakoniec rozhodli?

jarkove
30. okt 2022

no čo neoľutovali ste v čase tejto mega inflácie ? ....

kvietocek87
2. sep 2023

@jarkove veď to teraz samé domy a bungaloviky na predaj.A dieťa už pomaly možno bude končiť základnú školu 😂😂