Manžel je na PN a nikde neuvádzal číslo účtu

18. mar 2024

Ahojte..od januara je manzel na PN, teraz sa vsetko elektronicky posiela...samozrejme mu ziadne peniaze neprisli...nikde ho nikto nepytal cislo uctu..vyvolavame do socialnej poistovne a nik nam nedviha..viete nas prosim nejako usmernit, ako to teda s tymi elektronickymi PN teraz je? Manzel si myslel ze sa to nejako prepojilo so zamestnavatelom a ze ten uvadza aj cislo uctu kde mu chodi vyplata :D no proste sme mimo, este nikdy ani ja ani on sme na marodke neboli

cina1
18. mar 2024

bolo to sice pred rokom, manzel mal elektronicky vtpisanu PN, peniaze prisli pošt. poukazom (na postu)

viestta
18. mar 2024

Ked neudal cislo uctu ked mu maju vyplacat bude mu PN chodit sekom na postu

autor
18. mar 2024

@viestta
@cina1 ale co je sranda, ze nic nam neprislo ani do schranky :D

j93375
18. mar 2024

pri elektronických PN,už číslo účtu vypisuje účtovníčka v mzdovej účtarni kde je zamestnaný,on už nič nerieši,neboj ak by nebolo,tak sociálka kontaktuje zamestnávatela.

j93375
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nikiki29
18. mar 2024

Ak nemal ešte vyplácanú PN alebo inú dávku na účet, treba kontaktovať sociálku. Ja som si to vyriešila sama cez elektronický účet poistenca. Ak ho má, tam si to vie zmeniť. Ak nie prípade to poštou. Od koľkého januára je na PN?

ma77
18. mar 2024

Ja som tiež nedavala čislo učtu a peniaze mi prišli vždy bola som pn 5mesiacov prišli mi na ten učet kde mi chodi vyplata

martinkatinka
18. mar 2024

Do schranky az 18 budu davat tie modre seky. Ale pri elektronickej PN mohol cu nahlasit zamestnavatel.

nivea777
18. mar 2024

Zamestnávateľ to nahlasuje cez "oznámenie", keď nenahlási tak ho SP vyzve, tam je voľba na účet alebo poukážkou

bejbypd
18. mar 2024

Samozrejme ,že Vám do schránky nič neprišlo, až v týchto dňoch budú chodiť poštové poukazy ..

maranco
18. mar 2024

Nech si pozrie cez Elektronický účet poistenca
https://www.socpoist.sk/prihlasenie-do-elektron...
ak tam ešte nemá prístup ten sa žiada cez formulár
https://www.slovensko.sk/sk/detail-sluzby?exter...

hellwant
18. mar 2024

@bejbypd ale ona pise, ze je od januara PN, je polka marca, vyzera, ze za 2 mesiace neprislo nic. Tu uz bude problem niekde. Nevyplyva to sice jednoznacne z temy, ale asi budu peniaze uz od januara chybat.

skeblicka777
18. mar 2024

@hellwant v januári mohol mať platených 10 dní od zamestnávateľa, nepíše,odkedy je PN a teda reálne môže čakať prvú pN zo SP až za február.

hellwant
18. mar 2024

@skeblicka777 môže byť👍

autor
18. mar 2024

@hellwant na marodke je od 29.1.2024

vykrik1111
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
matullienka
19. mar 2024

Číslo účtu vypisuje účtovníčka pri potvrdení PN na sociálnej poisťovni. Treba kontaktovať mzdarku. Pokiaľ je PN od 29.1. tak ešte mu nič prísť nemuselo zo sociálnej poisťovne, maju viac termínov na vyplácanie dávok