Elektronická PN

1. nov 2023

Ahojte od pondelka som PN, vlastne elektronická PN mi bola vystavená, som DNP ale zaujíma ma že ako mi budu PN vyplácať keďže doktorka sa nepýtala ani na číslo účtu ani podobne, či som zamestnaná alebo čo som.
Som DNP, no žiadne info nechcela.
Čo ak mi zaškrtla že som zamestnaná?🙈
Myslíte že by mi to vedeli v sociálnej poisťovni upraviť alebo musím kontaktovať doktorku aby mi to tam doplnila pripadne upravila?

zalka
1. nov 2023

Ak sama cez individuálny účet poistenca nenahlásis číslo účtu tak ti nemocenské bude chodiť poštou na adresu .

mogaa
1. nov 2023

kludne zájdi na najbližšiu pobočku SP, vypíšeš tlačivo na zmenu vyplatenia dávky a hneď ti pozrú či máš aj DNPO...

maranco
1. nov 2023

Skús si pozrieť čo máš vypísané v ePN cez Elektronický účet poistenca
https://www.socpoist.sk/prihlasenie-do-elektron...

Ak ešte nemáš prístup zriadiš si ho cez https://www.slovensko.sk/sk/detail-sluzby?exter...

lilinka88
1. nov 2023

Pokiaľ si si ešte ako DNPO neudavala pri predchádzajúcej ePN spôsob výplaty, tak automaticky by ti malo byť vyplatené šekom na adresu trvalého pobytu. Zmeniť si to môžeš vypísanim tlačiva

summer23456
1. nov 2023

@lilinka88 to treba ísť na pobočku zadať číslo uctu?

summer23456
1. nov 2023

@lilinka88 ja som bola na PN pred dvoma rokmi,vyplácali mi to na účet,ale to bola ešte papierová PN. Takže to treba ísť nahlásiť?

autor
1. nov 2023

Aha viem ďakujem teda, zajtra zbehnem do sociálnej 🙂

lilinka88
1. nov 2023

@summer23456 zamestnancovi nahlasuje zamestnávateľ, SZČO a dnpo si musia sami nahlásiť, buď na pobočke alebo cez elektronický účet poistenca

maranco
1. nov 2023

Dala ti lekárka vychádzky? Inak by si po úradoch nemala behať.

summer23456
1. nov 2023

@lilinka88 takže myslíš že keď mám elektronickú PN tak zamestnávateľ nahlásil číslo účtu sociálnej poisťovni?

katkaa01
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katkaa01
1. nov 2023

@summer23456 doktorka,socialna poistovna a zamestnávateľ sú prepojeny.Cize zamestnávateľ nalhasi č.u.socialke

summer23456
1. nov 2023

@katkaa01 fuu tak to si na upokojila,ďakujem..