Manžel si chce sám zobrať hypotéku

20. máj 2022

Dobrý deň, chcem sa opýtať manžel si chce brat hypo ale sám, ako sa to rieši keď sme manželia aby mna dotoho nerátali? Nejakým bezpodielovo cez súd ? Ďakujem 🙂

laviedeluz
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
melanta
20. máj 2022

Zúženie BSM u notára. A k hypotéke. Úver si chce brať sám, aj ho bude splácať z vlastných peňazí (čiže z tých, ktoré nadobudol pred svadbou) alebo zo spoločných (príjmy počas manželstva sú všetky spoločné)? Aj nad týmto je potrebné sa zamyslieť.

zmrzlinka2021
20. máj 2022

Lenze pozor, ako vyssie píše @melanta - úver budete platit zo spoločných penazí, pričom on nadobudne nehnutenost, ktorá tebe platit nebude.

Co je dovodom tohto konania?

sasa1310
20. máj 2022

Aký šikovný manžel….zuzite BSM, nehnuteľnosť kúpi sám aj hypotéku vezme sám, ale splácať JEHO nehnuteľnosť budete spolu.

greta2017
20. máj 2022

Ano pisu to tu baby...je dolezite z akych penazi sa to bude splacat. Treba na to mysliet....clovek nechce malovat certa na stenu ale...predsa🙈

dilino
20. máj 2022

Aký je dôvod na to že si chce v manželstve kúpiť sám byt na hypotéku.A s tebou nerata.Zvlaštne že ste manželia a ON chce kúpiť sám byt.A bude sa platiť so spoločných penazi je ale je múdry.

laviedeluz
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hellwant
20. máj 2022

vsetci sa idu navazat do manžela, ale co ak autorka nemala za slobodna cosi nacas vyplatene, ci nemala exekuciu? To by spolocne nestazilo ziadost o hypo? Treba aj druhu stranu mince zistiť.

melanta
20. máj 2022

@dilino ako vieš, že si chce kúpiť byt sám? Ako vieš, že s ňou neráta? Máš doma kryštálovú guľu? Sú aj úplne relevantné dôvody, prečo do toho potrebuje ísť manžel sám.

dilino
20. máj 2022

@melanta čo by kryštalovu ja mám čosi lepšie viem čisla na loto na prvú cenu.A načo by sa pýtala že manžel si chce vziať hypotéku sám či len tak sa chce pochvaliť.A prosím neryp zbytočne.A ako by s ňou ratal načo by si chcel kúpiť sám byt.Viacere jej tu radia a TY akurát si vezmeš to čo som napisala ja.Ubohe.Krásny víkend TY želám ten môj akurát si pokazila.

hellwant
20. máj 2022

@dilino pytala sa ako to urobit a nie, ze manzel chce sam brat hypo a nakoľko to budeme splacať zo spolocnych penazi a nie iba jeho, neviem, ci ma chce vyuzit.
To je rozdiel, takze nie je spravne ak niektorí pišu na chlapa nieco čo nevedia ako je. Az ked nam autorka priblizi dôvody- ak bude chciet-môzme jej radiť aj ine veci okrem vydporiadania bsm. 🙂

melanta
20. máj 2022

@dilino ty si aká jednoduchá, pokazila som ti víkend, pretože ty niekomu píšeš, že muž s ňou nepočíta, pričom autorka nič také nepíše. Sorry, napísala som pravdu, ak ti to pokazilo víkend, tak rob niečo so sebou a svojou odolnosťou. A aj s tým, že si v hlave vytváraš príbehy, ktoré si tu voči autorke opísala. Zrejme v oblasti financií a úverov moc skúsenosti nemáš. Je veľa dôvodov, prečo si v manželstve niekto berie úver iba na seba a vôbec to nemusí byť o dôvodoch, ktoré popisuješ. A ďakujem za prianie krásneho víkendu, budem ho mať, už som veľká, sociálne siete mi víkend nepokazia.

sasa1310
20. máj 2022

@hellwant Veď píše, že chce manžel vziať hypotéku sám.

hellwant
20. máj 2022

@sasa1310 a ja tvrdim nieco ine? kde? Asi ste ma nepochopila. Pyta sa ako sa to robi a nie, ze ma pocit, ze ju chce podviest- niektori tu totiz pisali nieco v tom zmysle, ze daj si bacha, kto vie co zamysla- na toto reagujem- preco jej vkladaju obavu, ze ju chce mozno podviest.
Pokial nenapise dovod, ktory ona vie, preco ju strasia?

sasa1310
20. máj 2022

@hellwant to nie je strašenie. To je jednoducho fakt. A áno napísala si to dosť nezrozumiteľne

hellwant
20. máj 2022

@sasa1310 som muz, a su aj ine relevantne dovody preco to tak chce muz. Co ak mala zena exekuciu, ci pred manzelstvom vyhlasila bankrot? Vtedy by bol problem ziskat hypo ak by ziadali ako dvaja. Ale tu sa hned pise muz ju chce obrat. Odpoveda sa na otazky a otazka bola, ako to zariadit a nie vsuvat niekomu bacha na manzela.
Ked uz, najprv sa jej treba spytat, preco to tak muz chce, ked sa dozviete odpoved , potom mozete poukazovat na uskalia a nie ociernovat druheho bez znalosti podrobnosti, ak sa vam to zda ok, tak to dakujem pekne, ale moralka 0 bodov.

sasa1310
20. máj 2022

@hellwant nie, nepíše sa, že ju chce hneď muž obrať. Píše sa to, ako to bude. Jednoducho, keď zrušia BSM a on kúpi nehnuteľnosť počas zrušenia BSM a sámvezme na ňu úver, aj keď splácať budú konieckoncov spoločne, tak majiteľom nehnuteľnosti bude len on. Čo tomu nerozumieš? Nikto nikoho nestraší.

hellwant
20. máj 2022

@sasa1310 boze snad kazdy chape čo myslim sasa, len ty nie. Môžu tu totiz byt ine dovody preco to tak chce urobit. To nechces pochopit ty. A uz ociernujete chlapa. Ja chapem, ze to bude iba jeho. Ale dobry pravnik by to vedel osetrit, aby nebola skodna, ze to budu platit zo spolocneho.

sasa1310
20. máj 2022

@hellwant no jediný to ty tu nechápeš. Nikto nerieši dôvody prečo to chce urobiť. Len jej napísal ako to bude, keď ju kúpi sám. To je celé. A žiaden právnik ti to neošetrí

hellwant
20. máj 2022

@sasa1310 sasa otazka bola ako to spravit a nie, ze ju jej manzel chce podviesť. Riesili to tu aj ine zeny, citaj, ze preco chlapa hned obvinuju. Pochop , ze ak mala fin. problemy pred manzelstvom nedostanu hypo? Aha, cize sa neda spisat pred pravnikom nieco take, ze polovicu bytu prevadza na ňu? Zaujimave, a ja ze napr. darovacou znluvou sa da vselico. Nech sa vyjadri niekto kto ma skusenost, ale myslim, ze sa to da. Jasne ty hned napises , ze to neurobi, ze , lebo chlap?

sasa1310
20. máj 2022

@hellwant nedá, keď je na nehnuteľnosť úver, resp. musel by byť úver v menšej percentuálnej výške, ako percentuálna výška darovania

laviedeluz
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hellwant
20. máj 2022

@sasa1310 a co ak bude v mensej? O tom vravim, zistite si o čo sa jedna a potom riešte, ci ju chce oklamat.
Inak mylim sa ak napisem, ze ked sa podnika( sročka), ruci sa majetkom a tymto by bola len jeho vysporiadana bsm cast ohrozena, nie zenina?

hellwant
20. máj 2022

@laviedeluz presne tak laviedeluz👍

sasa1310
20. máj 2022

@laviedeluz každý máme inú životnú púť. Po prečítaní mnohých príspevkov tu na MK, sme jej radšej napísali ako to bude právne, aby potom nekukala ako puk, že býva v cudzom, tak ako to tu už x-krát bolo. To je celé.
@hellwant jeho pohnútky k tomu netuším, je mi jedno či chce oklamať, či sa chce niečomu vyhnúť. Opäť sa opakujem, autorke sa pre istotu vysvetlilo ako to potom bude.

laviedeluz
Autor odpoveď zmazal
Zobraz