Mbank - povolené prečerpanie

31. jan 2022

Ahojte viete mi poradiť, sestra bohužiaľ prišla v novembri o prácu, čiže to bolo, aj je s financiami pre ňu náročné. Avšak od 1.1 pracuje, výplata jej príde okolo 14-teho na účet. Ale momentálne má nízky zostatok na účte a potrebuje niečo vyplatiť a chýbajú jej peniaze, jedná sa o sumu cca okolo 80€ ktorá jej chýba k tomu čo má na účte. Chcela požiadať o povolené prečerpanie vo svojej banke mbank, ale tam je vraj možné buď len ako rezerva mini, čo je 40€,alebo potom až od 200€ a vyššie, a to si vziať nechce. Nemáte s tým skúsenosti,, aby sa dala nejako nastaviť len tá suma, ktorú potrebuje?

tami231
31. jan 2022

Ahoj, je to bohužial tak ako píšeš, medzi tým nič nie je. Tých 40 je výhoda, že úrok je 0% a pri tých 200 je 17.99%. skús napísať ss, môžeme sa na to pozrieť a nájsť iné riešenie

nelca84
31. jan 2022

Nemozes jej tych 80e pozicat? Ved to nie je vysoka suma.

autor
31. jan 2022

@nelca84 mohla by som, ale ona nechce byť nikomu dlžná, že hneď jej nabehnú peniaze a má to vybavené.
@tami231 ak by si aj vzala tých 200€ na cca 14 dní, minie z nich 80€, zostane jej na účte 120€ a ak jej pipnu peniaze, tak stiahnu si hneď v ten deň tých 200€+ ten úrok za koľko dní ich čerpala? Fakt je to výnimočná situácia, no len sa bojí ak by v budúcnosti chcela nejakú hypotéku, či by nebol problém, že šla laicky povedané do mínusu

cherry_cherry
31. jan 2022

Ved nech si zoberie teda precerpanie 200e, minie 80, ked jej pridu peniaze 80 sa splati a nech zrusi precerpanie. Vybavene. Ci? A preco by mala mat s tym problem pri hypoteke? Ved to sa vola povolene precerpanie uctu (normalny typ uveru) a akoze 200e je fakt ze uuuplne nic. Ak by to bolo NEpovolene precerpanie, tak to je o inom.

autor
31. jan 2022

@cherry_cherry takto uvažujem aj ja, aj som jej to radila

tami231
31. jan 2022

pri povolenom prečerpaní sa úrok platí iba z toho čo využije a za dni ktoré čerpá. V tomto prípade tých 80€ a dajme tomu 14 dní A úrok 17.99% je za mesiac. Takže denný úrok je tých 17.99/30. A čo sa týka hypotéky v budúcnosti, nie je sa čoho báť, pokiaľ by sa to nevyužívalo príliš často a následne dlhodobo nesplácalo A nie je problém po nejakej dobe ked si bude istá, že nepotrebuje zrušiť.

autor
31. jan 2022

@tami231 takto jej to vysvetlím, ďakujem😊