Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Môžem brať daňový bonus, keď som na predĺženej rodičovskej?

misko412
9. jan 2013

môj malý je postihnutý a ja som na predlženej rodičovskej dovolenke a chcela by som vedieť ako je so s poberaním danového bonusu na malého či je to možné alebo nie. a mám ešte jedno dieťa vo veku 15 a na nu kto môže poberať danový bonus

angua27
9. jan 2013

@misko412, daňový bonus môžeš poberať iba v prípade, že máš zdaniteľné príjmy. takže ak si na predĺženej rodičovskej dovolenke a nikde nepracuješ, nebrigáduješ, tak daňový bonus poberať nemôžeš.
a k druhej otázke: daňový bonus môže poberať na dieťa ten, s kým žije dieťa v spoločnej domácnosti a má ten človek zdaniteľný príjem.

evita68
9. jan 2013

určite nemôže poberať bonus na dieťa človek, ktorý s ním žije v domácnosti..to je široký pojem, lebo to môže byť aj teta, babka..
musí to byť rodič, čiže matka alebo otec.. alebo ten, komu je dieťa zverené súdom.. bonus si môže uplatniť na dieťa napr. aj tvoj manžel, ak dieťa nie vaše spoločné..

elin20
10. jan 2013

Ahojte, prepacte, ze tu vstupujem, ale chcela by som zalozit temu/otazku ale neviem ako postupovat, pisem cez mt a nikde tu to nevidim,dakujem.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli