Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Môžem si vybrať peniaze v hociktorej banke na podpis?

petra2504
13. mar 2016

mam problem stratila som dokladu zajtra mam matersku minuly mesiac som si nestihla a vlastne neostalo mi na vybavenie dokladov ale bolo mi umoznene na podpis vybrat z uctu si matersku na podpis chcem sa spytat ci je to umoznene aj v inych pobockach mam daleko tu pobocku kde mi pani riaditelka umoznila vyber do 300eur.dakujem za odpovede 😉

vydrnik
13. mar 2016

Banky by nemali vydat peniaze ked u nich nemas ucet,budes musiet na svoju

evittam
13. mar 2016

@vydrnik V každej pobočke ti z tvojho účtu dajú peniaze - je jedno či chceš vybrať z VUB v ZA alebo v BA. 😉 Jej ide asi o to, že stratila doklady-nemá ani OP a ten musíš predložiť pri výbere alebo aj vklade..... 😉

moni244
13. mar 2016

vybrať môžeš len z banky, v ktorej máš účet, príklad, nemôžeš prísť do SLSP a vybrať peniaze z účtu VUB,ak je to len iná pobočka, tak to nevadí, len banka nemôže byť iná a bez dokladov ti peniaze nevydajú a dokedy chceš byť bez dokladov? to treba vybavovať hneď a nie čakať vyše mesiaca a neriešiť

bosoriak
13. mar 2016

Ja sa tiez cudujem, ako je mozne, ze ti vobec nieco vydali bez dokladov. To musela tak riaditelka pobocky na dobre slovo, ale ja by som si to na triko nevzala.

A teda prva cesta mala viest na policiu. Ak si nahlasila stratu obcianskeho preukazu, musis si do 30 dni poziadat o novy, inak budes platit este aj pokutu. Ak si stratu nenahlasila, mozes napr. cakat, ze je na tvoj obciansky uz zalozenych x poziciek a budes mat hodne velky problem dokazat, ze si ich neuzavrela ty.
Proste tieto veci treba riesit ihned, nie po mesiaci.
Takze ti ostava len si pozicat 16.50 (spravny poplatok za vystavenie noveho OP po strate), prip. este plus 33 eur pokutu za nesplnenie lehoty a az potom vyberat z banky.

mircalla
13. mar 2016

Tak predpokladam, ze mas ten papier od policie o strate dokladov - musis doniest ten papier a este pas ci vodicak. Samotny papier o strate dokladov neakceptuju, lebo tam neni fotka.
Predpokladam, ze pani riaditelka ti to umoznila, lebo ta pozna ( i ked nemala by), takze ziadna otazka ohladom identity, ale v inej pobocke tej istej banky s tym rozhodne nerataj. Prines im papier od policie o strate dokladov a bud vodicak alebo pas
ja som si vybavovala novy obciansky - pytali odo mna ten docasny papier od policie a dalsi doklad s fotkou, takze to viem dost presne

katarinamarkova
13. mar 2016

akceptovatelnym dokladom v banke je OP, pas, ziadny iny. samozrejme existuju aj vynimky ako pri vsetkom a zamestnanec banky ti hotovost moze vyplatit - ,,na svoje triko,, - t.j. vie 100% ze si to ty.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli