Musí žena na materskej podať daňové priznanie?

1stars111
24. jan 2013

ahojte, chcem sa opýtať či je potrebné aby žena na MD podávala daňové priznanie? môj konkrétny prípad bol : od 27.8.2012 som na materskej, dovtedy som však pracovala.....nie je potrebné podať ročné zúčtovanie za tých necelých 8 mesiacov ?? 😕

evita68
25. mar 2013

@hannah25 tak to by sme museli vedieť všetky údaje z toho ..papiera,, - inak sa odpovedať nedá

hannah25
25. mar 2013

@evita68 mozem zajtra ip? nemam to teraz pri sebe.

evita68
25. mar 2013

@hannah25 môžeš

lulu1988
27. jan 2014

Ahojte baby. Aj ja mám jednu otázku na tie ktoré sa vyznajú viac než ja. 😉 celý rok 2013 som bola na rodičovskej dovolenke a popri nej som pracovala na dohodu do novembra 2013. Od 12.12.2013 som zamestnaná na pracovnú zmluvu.musím si aj ja podávať daňové priznanie? Ďakujem za odpoveď

evita68
27. jan 2014

@lulu1988 záleží od tvojho príjmu.. ak bol viac, ako 1867,97, tak áno... ak ti bola strhnutá daň, tak podaj, daň sa ti vráti.. alebo požiadaj súčasného zamestnávateľa o ročné zúčt. dane..

mizulienka
12. mar 2014

ahojte dievcata, poradite mi niektora...do 3.4. 2013 som bola na rodicovskej dovolenke, od 3.4.2013 som zamestnana, ma rodicovska dovolenka nejaky vplyv na danove priznanie v mojom pripade?
budem robit danove priznanie typu A, ci B?

ake dalsie prilohy musim prilozit k danovemu priznaniu? dakujem velmi pekne.

ericka310
12. mar 2014

@mizulienka rodicovsky príspevok sa do prijmu nepocita, ale mohla by sa ti vratit zaplatena dan, podavas typ A.....nepoziadala si zamestnavatela o rocne zuctovanie?

ericka310
12. mar 2014

@mizulienka prikladas len kopiu potvrdenie o prijme, ktore ti da zamestnavatel

mizulienka
12. mar 2014

@ericka310 nesithla som podat ziadost vcas, podlaa som to po termine a uz to nechcu urobit 😒 takze musim ja...

je to asi jednoduche vyplnit danove priznanie, ale neviem kde zacat, nemas nahodou nejaky vzor, ako to urobit? 😉 dakujem

to potvrdenie o prijme uz mam, to mi uz zamestnavatel poslal, takze treba uz iba vyplnit tlacivo a podat na danovy urad...nevies, staci to poslat postou, alebo to treba osobne predat na danovy urad?

ericka310
12. mar 2014

vzor vyplneného danoveho priznania nemam, ale v pouceni, ktore je sucastou tlaciva je vsetko pekne po riadkoch vysvetlene.
Staci to poslat aj postou, ale treba to doporucene poslat, aby si mala doklad o tom, ze si ho poslala.

ericka310
12. mar 2014

@mizulienka vzor vyplneného danoveho priznania nemam, ale v pouceni, ktore je sucastou tlaciva je vsetko pekne po riadkoch vysvetlene.
Staci to poslat aj postou, ale treba to doporucene poslat, aby si mala doklad o tom, ze si ho poslala.

mizulienka
12. mar 2014

@ericka310 ok pozriem si to, dakujem ti velmi pekne za pomoc 😉

mizulienka
17. mar 2014

@ericka310 prosim ta, ked som nastupila do prace az v aprili, potrebujem aj potvrdenie o poberani rodicovskeho prispevku? ci mi staci iba potvrdenie o prijme od zamestnavatela?
pani, co mi robila danove vravi, ze treba aj to potvrdenie o rodicovskom

ericka310
17. mar 2014

@mizulienka potvrdenie o rodicovskom podla mna netreba,len ak by si manzel na teba uplatnoval danove zvyhodnenie. Ani mna zamestnavatel nepytal toto potvrdenie,ked som bola v praci po rodicovakej dovolenke a robil mi rocne zuctovanie. Rodicovsky prispevok predsa nie je zdanitelny prijem.

mizulienka
17. mar 2014

@ericka310 dakujem za rychlu odpoved 😉

oblecenieavecicky
9. feb 2015

Ahoojte, chcem sa opýtať - minulý rok som plynule prešla z rodičovskej dovolenky opäť na materskú s druhým dieťaťom. Konkrétne - 1.6. mi skončila RD a od 2:6. som nastúpila na MD. Musím za rok 2014 podať ročné zúčtovanie? Ďakujem za reakcie.

evittam
9. feb 2015

@oblecenieavecicky Nie nemusis,tvoje prijmy sa nezahrnuju do zdanitelnych. Manzel si na teba môze uplatnit nezdan.cast ak vyska tvojej materskej nepresiahla v r.2014 3803,-Eur.

oblecenieavecicky
9. feb 2015

@evittam Ďakujem!

evittam
9. feb 2015

@oblecenieavecicky Rado sa stalo.