Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Musím podať ročné zúčtovanie dane za rok 2012?

zuzi_83
25. jan 2013

Ahoj baby.Potrebovala by som vedieť, či musím podať daňové za minulý rok, ak som bola do 20.okt. na RD.Potom som bola necelé 2 týždne na Dovolenke a od 1.10.2012 som na úrade práce.Vďaka za odpoveď 🙂

hadassah
25. jan 2013

Ak si mala nejaký príjem za rok 2012, čo si zrejme mala, ak si bola v pracovnom pomere - čerpala si dovolenku, čo bola asi platená, tak zamestnávateľ ti má poslať potvrdenie o príjmoch zo závislej činnosti a zúčtovanie dane je potrebné spraviť.

simca06022011
25. jan 2013

To sa ti nejak prelinaju tie obdobia, nie? 🙂 Ale pravdepodbne nesplnas toto: Povinnosť podať daňové priznanie máte vtedy, ak ste dosiahli príjmy väčšie než je 50 % sumy nezdaniteľnej časti základu dane na daňovníka, takze nemusis.. ak si mala prijem nejaky a mas vyssi ako 50%minima... tak musis. Zuctovanie zo ZC moze urobit aj zamestanavatel - aj byvaly...

zmrzlinkams
25. jan 2013

Danove by si si mala spraviť aj ked tam bude len minimalna čiastka ale to ti najlepšie poradia na danovom ale v každom pripade si vybav aby ti poslali aj s roboty, z uradu prace o rodičovskom a z uradu potvrdenia a daj mužovi on si može dať k svojmu danovemu a može si uplatniť na teba ulavu za to že si mala maly prijem v tom roku.
jedna znama mojej mami ma muža už 6rok nezamestnaneho neviem prečo ale ma, a ona si vždy každy rok uplnutnuje na seba ulavu na zaklade toho že muž nerobi a vždy niečo dostane nazat, tak isto sa to robi aj ked je žena na MD a RD počas celeho roku a muž si može uplatniť, my si teraz tak ideme spraviť tento rok a minuly nám vracali len maličko lebo som tam bola aj zamestnana aj na MD tak preto - viacej vracaju ked si cely rok RD alebo MD.
ale ak chceš blišie info volaj na danovy oni určite radi pomožu a poradia 🙂

angua27
25. jan 2013

@zuzi_83, ak si nemala príjem vyšší ako 1822,37, tak daňové podávať nemusíš. ak Ti však boli strhnuté preddavky na daň, keď Ti zamestnávateľ preplácal dovolenku, odporúčam daňové podať, preddavky sa Ti vrátia.
a ako už bolo spomenuté, ak si bola väčšinu roka na RD, môže si na Teba uplatniť nezdaniteľnú čiastku Tvoj manžel. vypočítaš ju tak, že si zoberieš nezdaniteľnú čiastku (3644,74) od nej odrátaš svoj hrubý príjem zo zamestnania pripočítaš odvody na poistné a odrátaš podporu v nezamestnanosti, ktorá Ti bola vyplatená. kladné číslo, ktoré dostaneš si môže manžel na Teba uplatniť. 😉
v prípade ďalších otázok, odporúčam tému: https://www.modrykonik.sk/forum/financie-a-rodinny-rozpocet/danove-priznanie-a-veci-okolo-neho/ je tam už mnoho odpovedí. 😉

Tu začni písať odpoveď...

Odošli