Nákup na splátky počas rodičovskej

barborak97
17. aug 2022

Ahojte. Chcem sa spýtať, je nejaká možnosť, že by mi niekde schválili nákup na splátky keď som ešte na RD? Alebo ak je nejaká nebankovka, ktorá by mi vedela schváliť naozaj len malú pôžičku po doložení dokladu o poberaní RP? Ak má niekto nejake skúsenosti budem rada ak mi poradíte 🙂

alenah31
17. aug 2022

@barborak97 RP nie je príjem ako taký - je to soc. dávka, ktorú vypláca ÚPSVaR ako "príspevok na starostlivosť o dieťa". Preto žiadna splátková spoločnosť, banka a už ani nebankovka - pokiaľ nemáš ručiteľa resp. spolužiadateľa - neposkytne žiadnu pôžičku a ani tovar na splátky.

alofinka
17. aug 2022

ja som bola tiež na RD a nie, neschválili, to by musel niekto ti ručiť

barborak97
autor
17. aug 2022

@alenah31 ja som nedávno natrafila na jednu spoločnosť, tam sa mi podarilo si požičať aj keď len určitú sumu a po pár mesiacoch splácania som si ešte malú čiastku mohla navýšiť 🙂 preto sa pýtam či náhodou ešte niečo také neexistuje 🙂 zrejme som našla jednu jedinú výnimku a tu už som využila :D ďakujem za odpoveď

alenah31
17. aug 2022

@barborak97 predpokladám, že nebankovka za nie malý úrok. Známa nebankovka ti takto peniaze nepožičia. Vedela som o žltom melóne - ale ani ten už nechcel poskytovať matkám čisto na RD nič. Však skús teda znovu tú istú spoločnosť keď vieš kam sa obrátiť a pôžičku ti poskytnú.