Nárok na podporu v nezamestnanosti po rodičovskej dovolenke

katica2011
30. jan 2019

Ahojte, potrebujem radu do buducnosti. Od roku 2005 do 3.8.2017 som nepretržite pracovala. Potom som vycerpala 17dni na urade prace. Potom sa opat zamestnala od 21.8.2017. Momentalne som PN, potom materska, rodicovska. Moja otazka je, ze ked sa mi skonci rodicovska a dam vypoved s tym, ze si vycerpam zvysok dovolenky, tak budem mat narok na podporu v nezamestnanosti? Dakujem za odpovede.

evittam
30. jan 2019

@katica2011 Vid xy diskusii o tom istom. Ano.

katica2011
autor
31. jan 2019

@evittam vidim diskusie, ale ziadna nie je rovnaka, co sa tyka casoveho intervalu.....tak som to nevedela odhadnut. Ale dakujem za odpoved.

evittam
31. jan 2019

@katica2011 Tak stačí napísať otázku v rovnakej diskusii a nie zakladat novú a zbytočne. A minimálne v jednej na tvoju otázku je odpoveď.😉

katica2011
autor
31. jan 2019

@evittam ked vas irituje otazka, tak jednoducho nemusite odpovedat, nikto vas nenuti. Asi nie ste zakladatelkou MK, aby ste urcovali pravidla. 😉

deusa
13. mar 2019

@katica2011 Aby si mohla požiadať o získanie podpory v nezamestnanosti v roku 2019, musis byt v posledných 4 rokoch poistený v nezamestnanosti najmenej 730 dní (2 roky).
To splnas..
A potom ked ti konci RD, rozviazes prac.pomer dohodou s ty,ze sa s nimi dohodnes,ze si v praci vycerpas 1-2dni dovolenky a ostatne das preplatit(nevycerpaj ju celu lebo tak ti nevznikne narok na max.podporu)
A ano @evittam ma pravdu,je tu miliom diskusii a milion odpovedi,staci si to uz len precitat a naformulovat na tvoj pripad

mdz31
1. apr 2019

Ahojte, potrebovala by som poradit, 7.4.2019( nedeľa) má malý 3 roky, do práce sa už vrátiť nemozem, moje miesto bolo zrušené mám ešte 35 dní dovolenky. Neviete mi poradiť či si ukončiť HPP k 8.4. alebo k 9.4. pre vyzsiu podporu? Ak si dám ukončenie 8.4. to je v pondelok tak na pondelok budem mať aj 1 deň dovolenky a bude to vychádzať a stačiť na vyzsiu podporu? Vopred ďakujem za akúkoľvek pomoc

evittam
1. apr 2019

@mdz31 Je to úplne jedno.

zanetabatiova
6. júl 2019

Ahojte chcela by som sa opytat, doma na sk aom brala s avku v nezamestnanosti ale len mesiac pretoze manzel dostal pracu v zahranici tak sme odcestovali odhlasili zme sa z uradu prace nesledne ked zme si vibavili v zahranici zdravotnu poistovnu tak zme sa odhlasili aj zo zdravotky zo sk. Teraz po roku sa vraciame na sk na stalo mam narok si este dobrat zvisnu davku v nezamestnanosti??

evittam
6. júl 2019

@zanetabatiova Narok na podporu mas do dvoch rokov od skončenia PP.

maarlie
24. máj 2020

Ahoj. V tejto aj starsich diskusiach som sice nasla nejake info, ale chcem si ich este overit a doplnit.
1.9.2011 som nastupila HPP na neurcitu dobu. 1.11.2014 - 23.11.2014 som bola PN, 24.11.2014 som nastupila na MD, nasledovala RD, 2.11.2017 nastup na 2.MD a za tym RD. Maly bude mat 14.12.2020 3 roky. Ostava mi 59dni dovolenky. Deti pojdu do skolky. Kedze zamestnavatel minuly rok menil sidlo a tym aj miesto vykonu prace, dohodli sme sa na vypovedi. Mam si spisat svoje poziadavky. Zatial aj podla toho,co som sa docitala tu uvazujem takto:
Docerpam RD, ukoncila by som ju k 14.12. a potom do konca roka cerpala dovolenku. Datum ukoncenia pracovneho pomeru by som chcela navrhnut k 1.1.2021, zvysnu dovolenku preplatit.
1) Budem mat v tomto pripade narok na podporu v nezamestnanosti v pripade,zeby som si medzitym nenasla novu pracu? Plati stale,ze je pre mna vyhodnejsie pre vypocet vysky davky v nezamestnanosti z dovolenky aspon cast odcerpat?
2) Co, kde okrem UPSVARu este v tomto pripade hlasim?
3) Ak by som si pred januarom 2021 nasla pracu, treba menit dohodu o ukonceni PP - datum? Na co dalsie okrem toho,aby som nemala u oboch "podpisanu nezdanitelnu cast" si dat pozor?
4) Trvat v dohode o ukonceni PP na uvedeni dovodu - organizacne zmeny/ zmena vykonu prace? Mam narok na odstupne?
Dakujem za rady.