Neprešla mi platba kartou

salamistka
4. aug 2023

Ahojte, dnes som chcela zaplatiť kartou v potravinách a pokladníčka mi povedala, že neprešla platba, asi mali poruchu na terminály, zaplatila som teda v hotovosti, napriek tomu mi však v mojej bankovej aplikácii ukázalo, že platba bola z účtu zrealizovaná. V obchode mi vysvetlili, že sa mi tá platba vráti späť na účet, lebo transakcia u nich bola neúspešná, ale že sa mám prípadne obrátiť na moju banku, keby bolo treba. Neviem, stretli ste sa už s takýmto niečím? Vrátia sa mi peniaze? Bločik o platení v hotovosti mám odložený. Vďaka.

doriiis
4. aug 2023

Stáva sa.Tie peniaze by mali byť takzvane ,,rezervované".Keď do určitého dátumu si ich predávajúci reálne nestiahne,uvoľnia sa späť na účet.

simca06022011
4. aug 2023

Malo by sa to zrušiť samo. Doklad z terminálu o zamietnutí ti nedala?

janai1
4. aug 2023

@salamistka v SLSP píše kedy ma byt platba zúčtovana pri rezervovaných platbách. Nemáš tam dátum?

salamistka
autor
4. aug 2023

@simca06022011 nie, nič sa jej tam nevytlačilo, len na obrazovke mala vypísané, že neprešla platba

salamistka
autor
4. aug 2023

@janai1 nie je tam iný dátum, len ten keď som "zaplatila".

bluka2
4. aug 2023

Ano, vrátia sa. Mne sa to raz stalo, keď som platila 500€ za batožinu na letisku - tvrdili mi, že to nie je zaplatené, ale z môjho konta bolo preč, tak som takú sumu nechcela platiť znova. Na moje prekvapenie o den alebo dva boli peniaze spät u mňa

bluka2
4. aug 2023

Presne, nevyšiel papierik

t1nusa
4. aug 2023

@salamistka zavolaj do banky nech ti preveria stav platby ak chceš mať pokoj v duši ☺️

vkatush
4. aug 2023

@salamistka robila som za kasou pred milión rokmi, pár krát sa to stalo, že neprešla a raz aj mne, keď som platila. Peniaze prišli normálne naspäť na účet za pár dní (mala som slsp).

mamamasama
5. aug 2023

Vrati sa ti to 🙂

kolinia
8. apr 2024

Ahojte, neviem, ci to sem patri, no mam otazku.
Zakaznici spravili na firemny terminal platbu, s tym, ze v nom nebola paska, im ukazalo, ze platba presla, no mne neprisli peniaze na ucet, ide o stary terminal este, neviem si to tam nejak zistit? Nikdy sa mi to doteraz nestalo, len teda zamestnanci spravili 2 platby bez pasky a zrovna chybaju na ucte. Dakujem za info.

janai1
8. apr 2024

@kolinia platby za dnes pred uzávierkou? Ja si to viem pozrieť v potvrdenkach.
Zároveň ale mňa terminál nepustí urobiť platbu ak tam nie je páska.

No keď sú to zamestnanci tak nech ti ukážu potvrdenie o platbe.

kolinia
9. apr 2024

@janai1 zaujimave, tento stary terminal vie spravit platbu asi aj bez pasky, no neviem, ci sa da pozriet to potvrdenie o platbe, ukazalo vraj, ze platba bola schvalena.

simca06022011
9. apr 2024

nechodia ti vypisy k terminalu? ja si to jedine tam viem pozriet (ale chodi mi len raz mesacne). A co uzavierka? na uzavierke z terminalu su tieto sumy naratane?

janai1
9. apr 2024

@kolinia no a uzávierky ti sedia?

kolinia
9. apr 2024

@simca06022011 vypisy mi chodia, uz jedna platba presla, takze ratam, ze pride aj druha, ved podla vypisov som zistila, ze mi chybaju 🤷‍♀️

kolinia
9. apr 2024

@janai1 uz prisla jedna, cakam na dalsiu, takze je to ok nastastie... 🙏

simca06022011
9. apr 2024

tak len pockaj, mne chodia platby naraz preto sa pytam :DD mne pride presne ta suma na ucet, co vecer je v uzavierke terminalu.