Nezaplatené zdravotné poistenie

tamiii8
28. nov 2018

Prosim poradte. Nemam zaplatene zdravotne poistenie 5 mesiacov a stale to narasta. Ako mam postupovat ked nemam stalu robotu cize sa mi neodvadza do poistovne a momentalne nemam financie aby som zdravotne zacala platit v splatkach. Na koho sa mam obratit?
Dakujem za rady a usmernenia.

liz_lemon
28. nov 2018

@tamiii8 zaregistruj sa na UP, aby za teba zacal platit stat, a kvoli dlhu sa obrat priamo na poistovnu

pininka
28. nov 2018

Čím skôr to vyriešiť. Zaregistrovať sa na UP a ísť sa dohodnúť do poisťovne aby ti dali splátky ak sa dá.

beky1813
28. nov 2018

No jedine urad prace a kontajtovat poisťovňu a dohodnut sa na splatkach, lebo ti to bude rast a hrozi exekúcia. Alebo zobrat hocijaku robotu na TPP a zacat splacat

lenka0033
28. nov 2018

@tamiii8 ako pisu, ziadat poistovnu o splatky, i ked po 5-10 euro. Mozes sa zaevidovat na UP, pokial mavas len brigady to mozes za istych podmienok aj pocas evidencie na UP.

duun
28. nov 2018

Okamžite na úrad práce, pokým si evidovaná, si poistencom štátu, t.j. poistné na zdravotku platí za teba štát. A hľadať si prácu.

S poisťovňou ísť osobne dohodnúť splátkový kalendár. Ak to nebudeš riešiť, teda bude narastať dlh, tak budeš v databáze neplatičov = u lekára či v nemocnici ťa ošetria IBA v prípade ohrozenia života, alebo ak si to zaplatíš na priamu úhradu a rovnako je to s liekmi. Takže to rieš, ak nechceš žiť v neistote. Ak bvudeš mať splátkový kalendár a budeš ho dodržiavať, teda platiť podľa dohody načas a riadne, potom, hoci máš dlh, tak budeš mať nárok na ošetrenie, ako keby si mala poistné. ALE iba ak budeš splácať. Inak - predexekučná výzva a potom súd a exekúcia. Suma sa tak môže riadne navýšiť a napr. namiesto 300e to bude so súdnymi a exekučnými trovami aj 500-600e. Nič príjemné.

lujza123
8. dec 2018

@tamiii8 na to aby ti dali splátkový kalendár musíš dat polku sumy ako 1 splátku, ináč máš smolu. Na úrade práce zase nesmieš moc brigádovať, ešte minulý rok to mali tak skvelo vymyslené že pracovať na dohodu a súčasne byť na úrade bolo takmer nemožné....