Odklad na dani

motyl29
20. mar 2018

Dobry den. Potrebujem vyplnit formular - oznamenie danovnika o predlzenie lehoty na podanie danoveho priznania. Co vsetko sa tam vypisuje? Nikde na nete neviem najst uz vypisany formular, ze by som to mala ako voditko, robim to po prve a na DU mi neporadili. Dakujem. 🙂

majusqa77
20. mar 2018

je na to oficialne tlacivo, da sa stiahnut na nete, napriklad aj tu:
https://www.podnikajte.sk/Data/881/UserFiles/pr...

motyl29
autor
20. mar 2018

Dobry vecer. Dakujem za odpoved. 🙂 Rada by som sa spytala, ked sa jedna o zivnostinka, fyzicku osobu, tak len vypisem : za zdanovacie obdobie 2017 a udaje o danovnikovi? Meno, adresu a tak. Este nerozumiem okienku hned v riadku cislo jedna kde sa pise: vyznaci sa X - oznamenie podavam z dovodu opravy udajov uvedenenych v predchadzajucom oznameni...ide o odklad, ziadne danove priznanie este nebolo podavane takze to necham volne nie? Este taz dakujem, prajem pekny vecer 🙂

iukas
20. mar 2018

@motyl29 ta oprava sa vyznaci, len ak ide o opravu uz podaneho oznamenia. Okrem prvej strany sa vyplna aj druha strana - nova lehota na podanie DP

stanass
20. mar 2018

tlačivo treba vyplniť podľa predtlače, teda všetko čo tam požadujú.... ak ho vyplníte priamo na stránke finančnej správy v elektronických formulároch, potom sa dá skontrolovať a ak niečo bude zle alebo chýbať, vyznačí vám to. Aj si to tam vytlačte.