Opatrovateľský príspevok na dieťa s ADHD

lady6161
24. feb 2024

Dobrý deň.Prosím,je tu niekto,komu schválili opatrovatelsky prispevok pre dieta s ADHD ?Synovi 6r. Najprv psychologicka,potom aj psychiatricka diagnostikovali adhd, psychiatricka to chce liecit liekmi s cim moc ale nesuhlasim,mame absolvovat aj ekg vysetrenie..Maly chodi do predskoly na 4 hodiny denne .Mame aj problem s pocikavanim ,ked spaval v škôlke bolo to aj 6 krat,ked som prisla pre neho .., Teraz uz sa sice pocika len obcas,tak 1 krat do tyzdna v skolke, doma 3-4 krat do tyzdna, ale stane sa .Rozhoduje sa aj o tom,ci bude mat odklad do skoly alebo nie.Z centra nam schvalili aj osobnu asistentku ,ktoru bude mat uz v predskole..Viaceri znami mi uz odporucili,vraj si mam podat ziadost o opatrovatelsky,vraj mame narok..No nikde som sa nic take nedocitala..

alickapusinka
24. feb 2024

Na ADHD podľa mňa nedavajú opatrovateľský.

nikaeli
24. feb 2024

@lady6161 o asistentku hlavne musia požiadať v škole - takže ich o tom informuj už pri zápise.

iwesska
24. feb 2024

Ja mam dieta s ADHD a neviem o tom,ze by bol narok na opatrovatelsky. Ved to nie je choroba,len "rychlejsie pracujuci mozog". Bezne take deti chodia do skol s asistentom (moj nema), nie je dovod,aby sedeli doma len preto,ze su rychle. Pocikavanie rieste plienkovymi nohavickami, kym z toho nevyrastie. Ale teda neviem,odkial ti znami nabrali narok na opatrovatelsky.

mamina7070
24. feb 2024

na optrovatelsky len s adhd isto nie

henka123123
24. feb 2024

Nie..

hylary
24. feb 2024

@lady6161 musela by byť nejaká ďalšia dg.. napr autizmus

e1i
24. feb 2024

@lady6161 kamosi maju syna s adhd a 4 diagnozami a zamietli im opatrovatelsky

e1i
24. feb 2024

@hylary ani to nestaci

hylary
24. feb 2024

@e1i stačí....podľa toho aké je to mesto a ako sú napísané spravy

kacena4
24. feb 2024

nie adhd nie je dg. na opatrovatelsky, ja mam 2 autistov a teda ani s jednym nepoberam opatrovatelsky

hylary
24. feb 2024

@kacena4 lebo si si On zrejme nepožiadala lebo pracujes

kacena4
24. feb 2024

@hylary nevidim dovod, kedze deti su vysokofunkcne

solinkarka
25. feb 2024

@kacena4 aj ja mám VFA a poberám OP

solinkarka
25. feb 2024

Na ADHD určite nie

sasa1310
25. feb 2024

@lady6161 akože nikde si sa nedočítala? Však si stačí prečítať zákon

lady6161
autor
25. feb 2024

@sasa1310
@sasa1310 taketo odpovede si prosim nechajte.niesom na toto zvedava ..pytam sa na skusenost ,nie na mudre pripomienky 😉

zazka666
25. feb 2024

Nie je. A za celý ZŠ som sa nedopracoval ani k asistentovi k synovi ani k nejakej špeciálnej pomoci. Mnohí laici ju ako diagnózu ani neuznávajú. Berú to ako výhovorku. Dieťa nalepkunu ako nevychovane a rodiča ako neschopného. Držím palce.

mogaa
25. feb 2024

@lady6161 pri ADHD nie.....to je diagnóza kde je dieťa samostatné, nepotrebuje starostlivosť 24hod.denne.....opatrovateľský sa dáva keď dieťa nie je samostatné v samoobslužných činnostiach alebo musí často absolvovať rehab.pobyty a podobne(napr.u diabetikov).....ale pri ADHD sa to dá korigovať, treba ho zapísať na športový krúžok kde si vie vybiť energiu, na sústredenie vie dať neurológ lieky, teda ak je to nutné(+ v škole je dieťa integrované)....

sasa1310
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sasa1310
25. feb 2024

@lady6161 https://www.slov-lex.sk/pravne-predpisy/SK/ZZ/2... keďže si sa nedočítala, tak nech sa páči. Môžeš čítať

1mina
25. feb 2024

sotva daju na autistov nie na ADHD.... ja mam starsiu Aspergerku, ona funguje normalne na nu nic neziadam, ale aj mladsieho DA tam je to horsie, zatial idem ziadat predlzeny rodicak a uvidime co dalej, ale nedaleko nas byva znamy s fakt tazkym autistom a aj oni sa museli na opatrovak odvolavat atd. A tam sa hlavne teda boduje samostatnost, ci sa dokaze sam najest, ist na ec, obleict, co predpokladam ze ADHD dieta dokaze

luliu
25. feb 2024

@lady6161 na opatrovateľský nemáš nárok, ADHD nie je dg kde by to bolo potrebné