Osobný bankrot 2017 - skúsenosti

paulina111
17. mar 2017

Prosim Vas mate uz niekto skusenost s tym novym bankrotom? V pripade konkurzu je aky postup splacania ak nemame majetok a mame nizky prijem? Nikde to nie je napisane. Dakujem pekne.

nellydick
16. okt 2019

@verjess nie sú peniaze na podanie návrhu 😏

optimistka999
16. okt 2019

@nellydick to fakt? A co teraz?

verjess
16. okt 2019

@optimistka999 mozno by nebolo od veci dat to preverit napr. nejakou televiziou (markiza, joj-oni maju radi taketo reportaze)...nech zistia co je vo veci a ako to mienia riesit...lebo ziadosti o os. bankrot prijimaju aj nadalej vo velkom, ale nepovedia ze navrhy na sud sa nepodavaju...

deeena
16. okt 2019

@nellydick to vážne? Ja viem počuť nieje vedieť.

nellydick
16. okt 2019

@deeena áno, je to pravda. A nevyzerá to ružovo. MF nechce poskytnúť peniaze MS, keďže sa prečerpala suma na to určená na tento rok

nellydick
16. okt 2019

@verjess myslím si že pokiaľ sa do toho niekto "neobuje" tak sa nič nezmení a návrhy pôjdu až z nového rozpočtu

simsim
17. okt 2019

@nellydick to vazen??? preboha.. ved to je strasne.. ja som dnes volala do CPP na tu ich linku ze co a teta uplne zahmlievala ze to ona nevie kedy sa to poda.. ze maju toho vela.. ze to moze trvat aj 6 mesiacov.. tak preco nepovedia na rovinu ze sa nic nepodava? a co mam akoze dovtedy robit?

verjess
17. okt 2019

@simsim tiez som tam dnes volala s tym, ze ak je to naozaj tak, ze nie su peniaze a pod., tak nech laskavo daju tuto informaciu aj na stranku CPP...aby ludia vedeli, co sa deje...slubila mi ze sa bude informovat na vyssich miestach a ze v pripade potvrdenia daju tuto info na stranku

deeena
17. okt 2019

@nellydick tak to už chápem . Dúfam,že po novom roku sa poučia a navýšia rozpočet 😁

nellydick
17. okt 2019

@simsim len čakať, pokým navýšia rozpočet, nič iné neostáva

nellydick
17. okt 2019

@verjess nedajú nič na stránku 😏

88888888888
18. okt 2019

Dobrý podvečer chcem sa opýtať..môžem sa po ukončení bankrotu zamestnať ?ze mi iz nebudú strhavat z účtu??

lubaka
18. okt 2019

@88888888888 staré exekúcie sa už nebudú strhávať, smelo do práce😉

zvdara
22. okt 2019

Poznám prípad: osoba prešla osobným bankrotom. Banka (bývalý veriteľ) ho žaloval za úverový podvod. V prípade jeho odsúdenia, mu bude zrušený osobný bankrot? (z dôvodu nepoctivého zámeru)

optimistka999
22. okt 2019

@nellydick idú sa sprísňovať podmienky

nellydick
22. okt 2019

@optimistka999 zatiaľ nie, len návrhy stále nejdú

nellydick
22. okt 2019

@zvdara Konanie o zrušení konkurzu je samostatné konanie nezávislé od trestného konania. Veriteľ musí podať žalobu o zrušenie konkurzu, súd bude skúmať nepoctivý zámer dlžníka.

maiodee
22. okt 2019

Do parlamentu ide novela zakona,exekucia ako podmienka OB bude musiet od januara trvat aspon rok.Veritelska loby dosiahla svoje.Kvoli ojedinelym spekulantom bude clovek zivorit rok,odide zo zamestnania,pretoze rok bude mat exekucne zrazky zo mzdy.Tu je clanok z dbesneho dna: https://e.dennikn.sk/1627238/kvoli-podvodom-v-b...

maiodee
22. okt 2019

A kde su tie plamenne reci,ze cielom OB je okrem ineho to,aby sa clovek zaradil do pracovneho zivota.Rok bude po tarchou exekucii?Radsej bude robit nacierno.Toto je ciel?

maiodee
22. okt 2019

Opravujem,parlament to uz schvalil.Preto CPP nepodava navrhy, caka sa na januar.To su tie akoze technicke priciny.”

nellydick
22. okt 2019

@maiodee CPP nepodáva návrhy lebo nemá peniaze, pre nič iné, minuli rozpočet a MF zatiaľ odmieta navýšiť

nellydick
22. okt 2019

@maiodee Citácia: " Na väčšie zmeny v bankrotoch si však bude treba počkať. Podľa M. Maliara z ministerstva spravodlivosti sa bude musieť do polovice roku 2021 implementovať nová smernica, pre ktorú budú insolvenčné zákony otvorené. Tam bude priestor na zmeny, tie sa budú budú očakávať až od nasledujúcej vlády."
takže žiadnu paniku, ešte zatiaľ nič nie je schválené 😁

maiodee
22. okt 2019

@nellydick podmienka mat rok trvajucu exekuciiu je vsak uz hotova vec.

ondrej111ko
23. okt 2019

Takže priatelia,dnes som bol v CPP Banská Bystrica-moja žiadosť na súd nebola odoslaná a pravdepodobne ani nebude,mám sa vraj poďakovať ľuďom čo nesplacaju CPP za právne služby....Z blata do kaluže...

ondrej111ko
23. okt 2019

Upozornite na túto vec ľudí čo si budú podávať žiadosť na CPP osobný bankrot je zastavený žiadne ďalšie žiadosti na súd nepôjdu pokiaľ sa vo vláde nedohodnú čo a ako dalej-a chudák zostane ešte väčším chudakom ako keď podával žiadosť o osobný bankrot....

kicilanka
23. okt 2019

@ondrej111ko
nechápem...v akom zmysle píšete že chudák ostane ešte vačším chudákom??? Ved pred rokom 2017 nebol na SK možný osobný konkurz (bankrot)...
Keď sa už naplno všetko rozbehlo počas roka 2018, v tejto skupine sme viackrát písali o tom, že toto donekonečna určite nebude platný zákon a určite nie v tejto forme...

Počas celého minulého roka sa tu spomínalo, že treba podať čím skôr, lebo určite prídu zmeny....

A sorry...ale že bude podmienka trvania exekúcie minim rok?? Ja to úplne chápem...veď inak to zaváňa nepoctivým zámerom ...a viem o čom píšem, mám vo svojom okolí už takých "expertov" ...schvaľujem aby bola podmienka mať minim rok...tí čo sme vstupovali do konkurzu v rokoch 2017 a 2018 sme mali exekúcie a pritom sme netušili že na SK bude niekedy nejaký OB....a mali sme exekúcie nie rok nie päť...niektorí aj desať a viac....a teraz čo? prežili sme a sme aj po OB...
Predstavujete si to tak, že si narobíte dlhy lebo však čo -existuje OB, tak ho využijem....exekútor nech mi nič nesťahuje, lebo som chudák??? a ako si dovolí mi sťahovať minimálne rok?? Takto si to predstavujete???
Každý sa nejakým spôsobom dostal do tých sra@iek....ponaučenie získa len vtedy ak sa "potrápi" dlhšie obdobie...potom má ten OB pre neho aj význam...neurobí tie isté chyby - ktoré ho dotlačili až k OB....

a prečo tu šírite "paniku" ?? vždy keď sa schvaľuje nový zákon existuje aj určenie jeho platnosti a prechodné obdobia...ak niekto už podal žiadosť na CPP a to mu dalo v lehote vyrozumenie že ho bude v tomto OB zatupovať, tak sa na neho vzťahuje teraz platný zákon.....ak bude novelizácia (čo podľa mňa bude a nie jedna vzhľadom na "vychcanosť niektorých") bude sa vzťahovať na nové podania a nie na tie čo už na CPP su....

nellydick
23. okt 2019

@ondrej111ko súhlasím s tým čo vám napísala @kicilanka.
Zbytočne prehanate a šírite paniku.
Ako som už napísala, návrhy sa neposielajú kvôli peniazom...proste došli. MSSR nerátalo s takým množstvom návrhov. Akonáhle dôjde k navýšeniu rozpočtu, čo trvá nejaký čas, tsk návrhy pôjdu.
Čo sa týka navrhovaných zmien, tie sú len kozmetické. Do bankrotu netreba ísť hneď ako príde človeku exekúcia. Najprv to treba riešiť iným spôsobom. OB je pre ľudí s množstvom dlhov a exekúcií a má byt až posledná možnosť, nie prvá.

kicilanka
23. okt 2019

@nellydick Ľudia si neuvedomujú. že OB nie je najvhodnejšie a vždy "šťastné" riešenie pre každého...ale tak sa to nejako prezentuje medzi ľuďmi : a čo že máš dlhy, že nevládzeš splácať dlhy (zväčša sú tu bez rozmyslu nabrané pôžičky)...však dnes je to ľahké vyriešiť...požiadaš o OB a všekého sa zbavíš ani exekútori ti potom už nič nemôžu a máš svatý pokoj....

ale takto ľahko to nie je....treba si zvážiť najpr iné schodné riešenie ako dohodnúť sa s veriteľom na nižších splátkach, dohodnúť sa s exekútorom (pod nárastom OB je to teraz jednoduchšie ako bolo predtým), požiadať o pozastavenie exekúcie podľa nového zákona....

A teda musela prísť takáto minimálne "kozmetická" úprava aby sa aspoň nejako dostalo do rovnováhy zastavenie exekúcie z dôvodu nemajetnosti v stanovenej lehote a možnoť podania OB...ja by som práveže dala podmienku nie ročnú lehotu platnosti exekúcie ale zosúladila s novým zákonom o exekúciach...ak exekútor nie je schopný vymôcť v tejto lehote - vtedy je nespochybniteľný aj poctivý zámer (zväčša - majetný podvodníci dokážu aj toto obíjsť)...
...ale nečudujem sa, že sa OB poňal väčšinou slovákov úplne inak ako mal byť.......

nellydick
23. okt 2019

@kicilanka súhlasím 😀

maiodee
Autor odpoveď zmazal
Zobraz