Osobný bankrot 2017 - skúsenosti

paulina111
17. mar 2017

Prosim Vas mate uz niekto skusenost s tym novym bankrotom? V pripade konkurzu je aky postup splacania ak nemame majetok a mame nizky prijem? Nikde to nie je napisane. Dakujem pekne.

nellydick
18. feb 2022

@12mata nie, ak dlh vznikol pred Vaším oddlženiim, nie je podstatné či ste dlžník, spoludlznik alebo ručiteľ

nellydick
18. feb 2022

@venika58 je na úvahe banky, či vám ako oddlzenej osobe poskytne úver, v ktorom budete spoludlznikom.

nellydick
18. feb 2022
nellydick
18. feb 2022

@lindus9 je to na základe dohody s veriteľom, či v peňažnej firme keď predáte svoj podiel alebo sa stane spoluvlastníkom nehnuteľnosti. Veritelia skôr uprednostní peniaze.

nellydick
18. feb 2022

@adacica77 dlžník je povinný poskytnúť polovicu svojho dedičstva nie nepatrnej hodnoty, nepotrebuje na to súhlas alebo odpoveď veriteľa, veriteľ nemá žiadnu lehotu na odpoveď dlžníkovi

lindus9
19. feb 2022

@nellydick Dakujem, bola som za právnickou a spomenula som jej vlastne tento problem, nech mi povie, ked by nastalo dedenie časti nehnuteľnosti…a povedala mi, ze v prípade, ze som nemala splátkový kalendár pre uspokojenie veriteľa, ale mi spenazovali v konkurze všetok majetok a bol zrušený bankrot, v tom prípade je veriteľ uz akoby vyplatený a neponúka sa mu nic.

nellydick
19. feb 2022

@lindus9 to je len v prípade že bol veriteľovi vyplatená celá výška dlhu, ak nie, platí že mu musíte ponúknuť polovicu zdedeného majetku nie nepatrnej hodnoty.

samozrejme vždy vyplacate veriteľa len do výšky svojho dlhu

lindus9
19. feb 2022

@nellydick zaujímavé, lebo Pravnicka u ktorej som bola, veľkou nahodou, koli inej veci, mi povedala toto a pozrela si aj na vestníku výšku dlhu voči veriteľovi, aj kolko speňažili a vyjadrila sa, ze do väčšej časti bola pohľadávka uspokojená a teda vlastne bola uspokojená. A ze ak by sa rodičom nieco stalo, tak vlastne nemusím nic riesit, ani ponúkať. Ze to platí v prípade splátkového kalendára, ked sa proste ta čiastka spláca. No mne spenazili vsetko, co sa dalo, cca 3/4 dlhu jednorazovo akoby a uz to voči nikomu netrvá, ako splátky. Pojdem este asi ďalšieho právnika sa opýtať, alebo co, lebo toto je uz nad moje sily a chcem mat istotu, ak by nieco bolo

nellydick
20. feb 2022

@lindus9 tak ako ste uviedli..."do väčšej časti bola pohľadávka uspokojená"....čiže nebola uspokojená celá.
Nerozumiem konštatovaniu, že je uspokojená celá pohľadávka, keď zjavne nebola 😁

lindus9
20. feb 2022

@nellydick konštatovanie asi smeru, ze je zrušený konkurz pre splnenie rozvrhu výťažku… a este ma napadlo, ze Pravnicka hovorila, ze keby prichádzal majetok počas konkurzu, ako dedičstvo, tak vtedy sa ponuka polovica, ze tam to nejde cele, ako všetok ostatný majetok.
Kazdopadne dakujem

kovka78
7. mar 2022

Ahojte, v roku 2017 som mala vyhlásený osobný bankrot, uzavretý bol v roku 2018. O svoju pohľadávku sa neprihlásil ani jeden veriteľ. Minulý týždeň som dostala list od nejakého JUDr. že spoločnosť Profi credit chce svoje peniaze, aby som sa k tomu vyjadrila. Tak som mu len mailom poslala Uznesenie o vyhlásení konkurzu. Zatiaľ žiadna odpoveď. Má s týmto niekto skúsenosti prosím vás? Vďaka.

lindus9
11. mar 2022

@kovka78 Dobry vecer, veritelia maju lehoty, dokedy sa mozu prihlásiť. Vy ste proficredit neuviedla, ako veriteľa? Moja situacia bola taka, ze som uviedla veriteľa, ktorému som dlžila a prihlásil sa este jeden, ktorý bol kedysi dávno splatený, ale prihlásil sa v lehote, tak som poslala správcovi vtedy, ked sa to iba riešilo, doklad o splatení… Spravca napísal, ze je to ok, ze sa prihlasujú všetci, aj ti, co uz su splatení. Napiste, ako ste dopadla, mna to zaujíma… ja som vyhľadala právnika, nech viem presne… mne napríklad dodnes neprišlo zrušenie konkurzu zo súdu z 2018.
Osobne si myslim, ze váš veriteľ moze napadnúť váš Dobry zámer, keby ste ho na začiatku neuviedla, ako veriteľa

marus2912
12. mar 2022

@lindus9 uznesenie je uvedene vo vestniku,stiahnite si to odtial,prip.vytlacte

adacica77
12. mar 2022

@lindus9
No mne sa veriteľ prihlásil,ktorého som písomne kontaktovala.No dodnes od neho nemám žiadnu odpoveď.
Tak som si urobila cestu do BA do centra,
Požiadala som ich o vysvetlenie a radu.
Podľa záznamu kde sa mi veriteľ prihlásil,tak má smolu.
Nakoľko sa prihlásil neskoro,po uplynutí lehoty.
Toto mám napísané v zázname.
Oznámenie o doručení prihlášky po uplynutí základnej prihlasovacej lehoty.
No ale správca vraví,že má nárok na moje peniaze
Tak viac ako 4mesiace čakám.
Ozve sa veriteľ?Neozve sa?
Neviem.
Asi mu mám poslať časť dedičstva po holuboch.
Je to dosť všetko komplikované.
CCP povie niečo iné,a správca tiež niečo iné.

lindus9
14. mar 2022

@marus2912 Dobry den, Dakujem, je tam iba oznámenie o zrušení konkurzu z dôvodu splnenia rozvrhu od správcu… to mi stačí? Skor som myslela, ze potrebujem dokument od súdu uznesenie, nie oznámenie správcu. Kazdopadne je vo vestníku spomenuté, ze je konkurz zrušený v r 2020. Dakujem

lindus9
14. mar 2022

@adacica77 ozvite sa správcovi (teda ja osobne by som to takto riešila) a povedzte, co povedali v cpp, pripadne čakajte a uvidíte. Vsetko mate podložené, informovala ste všetkých, cize tak

kovka78
16. mar 2022

@lindus9 Dobrý deň,
uviedla som úplne všetkých, aj Profi Credit. Nikto sa neprihlásil. Následne bol konkurz zrušený pre nedostatok majetku. Poslala som tomu právnikovi uznesenie aj so všetkými argumentami, teda aj to, že si Profi Credit neprihlásil svoju pohľadávku. Zatiaľ žiadna odpoveď.

agness30
22. mar 2022

@kovka78 ja viem tak, že nemusia sa všetci veritelia uviest okrem fyzických osôb na SVK a v zahraničí, pretože firmy a inštitúcie si majú vyhľadať vo vestníku kto je a nie je v konkurze. ja som uviedla všetky, ale neprihlásili sa do konkurzu, okrem 3. Bankot bol ukončený v septembri 2018 a 6 ročná lehota končí v marci 2024. Jediné kto ma celé roky dennodenne otravuje smskami a telefonátmi je Pohotovosť. mam zablokované všetky čísla, ale stále nové skúšajú. Tam som posielala 2 x na centralu upovedomenie o skončení OB ale nepomáha to. Mám na tom čísle čo otravujú veľa zákazníkov, takže zmena čísla zatiaľ nehrozí, ale neviem ako to riešiť, aby dali pokoj.

lindus9
25. mar 2022

@agness30 ahoj, právnik mi povedal, ze sa casto stáva, ze otravujú podaktorí, ako v tvojom prip, no netreba si to všímať, nic ti nemôžu…a citala som vela debát o tomto a vraj pomáha povedať im, ze podáš trestne oznámenie a toho sa boja. Ja osobne by som sla za právnikom a za nejake eurá teda nech tam napíše dopis, hned to možno inak zoberú, ked budú vidieť, ze to mas právne podchytené.

vivi78
26. mar 2022

Ahojte,chcela by som sa opytat,ci ste si po bankrote dali napisat napriklad dom,auto atd. OB som mala schvaleny v roku 2019,majetok-pozemky sa mi predali a kazdy veritel,ktory ss prihlasil bol vyplateny na 100%. Ked by som si dala napisat na seba drahsie auto,bolo by z toho zle? Dakujem

muut
9. apr 2022

@vivi78 Po OB môžete žiť život aký len chcete, môžete si kúpiť čo chcete. Preto ste predpokladám prešli OB, aby ste sa zaradili späť do normálneho života.
Hlásiť treba iba výhru, dedičstvo alebo dar.

tatiana262
17. máj 2022

Zdravím. Chcem sa opýtať, či ste sa náhodou niekto nestretol s podobným problémom. Bola som oddlžená minulého roku, exekútora som upovedomila. Dlhy som mala 2, ten druhý ešte nebol v exekučnom konaní, uviedla som ho normálne do zoznamu veriteľov.
Par dní dozadu som si cez appku všimla mínus na účte cez 4.500€, čo je nehorázna suma. Hneď som volala do banky, povedali mi meno exekútora, ktorý mi účet blokuje. Problém je v tom, že sa mu neviem dovolať a email sa mi vždy vráti naspäť. Netuším za čo exekúcia je, žiaden úradný list mi neprišiel. Volala som do cpp, dokonca táto exekúcia ani nie je v exekučnom registri. Nestalo sa vám niečo podobné? Ako ste to riešili? Ďakujem

adacica77
17. máj 2022

@lindus9
Dobré ránko,
Kontaktovala som správcu,že som posielala už druhý doporučený list veriteľovi,ktorý sa mi prihlásil.Povedal že som urobila správne.
No aj tak žiadna odpoveď.Tak ako prvý krát.
Nikto nič.
Budem čakať kedy sa ozvú.Maju všetko.
Kópie z bankrotu,aj že som mala dedičské konanie.
Keď som sa na tento problém pytala v CPP,tak mi povedala pani že majú na odpoveď po poslaní mojej informácie o dedení 30 dní.
Možno raz sa niekto ozve, možno

vaapeter66
17. máj 2022

Dobry den,chcem sa opýtať, ak nahodou...boli sme oddlzeni v r 2017....nemate niekto skúsenosť ako q ci sa vobec da poziadat o vymaz z bank.registra?resp.mate niekto realnu skusenost?dakujem...

vaapeter66
17. máj 2022

Dobry den,prosim vas,mam este 1otazku..boli sme oddlzeni v r 2017..do dnesneho dna nam denne telefonuju na vsetky cisla, ktore mame z by alej Pohotovosti..vratane pe nej linky.Niekolkokrqt som zdvihla.povedala ,co treba,neuspesne.volaju.posielaju sms.okujem.maju milion cisel.sustavne z ineho...ako postupovať? Samozrejme,ze nemae ziadnu podlznost.dakujem

ondrej111ko
18. máj 2022

Podajte na nich trestné oznámenie

vaapeter66
18. máj 2022

@ondrej111ko neskutocne..5rokov denne VSADE

venika58
19. máj 2022

Ahojte. Prosim vas. Mam OB rok 2018, odvtedy je vsetko ok. Chcem sa spytat otec ma rod.dom. Chcel by ho namna napisat s tym, ze tam bude mat dozivotne pravo. Viem, ze ked nieco nadobudnem dedicstvom alebo vyhrou, musim sa prihlasit a uhradit nieco veritelom pokial nebudem mat 6 rokov po bankrote. Ked otec prepise na mna dom s tym, ze tam bude mat pravo dozit tiez to spada pod to? Musim to veritelom oznamit? Alebo to do tych 6 rokov zistia a bude nepoctivy zamer?. Ci to moze kludne na mnanapisat anebudem mat z toho problem. Dakujem

venika58
19. máj 2022

@venika58 alebo sa to berie ako dar? Neviem teraz co robit.

nellydick
28. máj 2022

@venika58 ak vám dom daruje do 6 rokov po OB, tak polovicu musíte dať veriteľom