Skúsenosti a refinancovaním v Ovb?

simkam2912
10. jún 2019

Prosím vás dávali ste si niekto robiť refinanc cez ovb?Ďakujem

canadanka
10. jún 2019

ja by som cez ovb neriesila nic... stretla som sa s nimi viac krat - ci ako zaujemca o pracu alebo ako klient a zo ziadneho uhla pohladu na mna nespravili dobry dojem (boli to viaceri ludia, cize neslo len o nesympatie voci jedincovi). Vzdy po stretnuti s nimi, som si povedala, ze to radsej si necham len na osobnom ucte alebo podobne. Teraz vela veci riesim cez Partners Group - ale aj tu urcite zalezi aj od cloveka, na ktoreho narazite, ale pride mi to lepsie ako OVB... Pri OVB mi to prislo cele zle

lula313
10. jún 2019

Aj partners group sú otrasni. Majú tabuľky, čo všetko musia splniť, takze okrem refinancu tá budú nahovárať na sporenia a hlúposti, až tá totálne zmagoria🤦🏽‍♀️

simkam2912
autor
10. jún 2019

Ďakujem za rady...a ešte mi robil pracovník ovb aj poistku a nic mi k tomu nevysvetlil vobec,chcela som poistit iba deti,ale on tam dal aj mna...vraj preto keby som Pn dostanem 600 e od poistovne k pnke co sa mi akosi nezda.

nika3136
10. jún 2019

Riešili sme viac vecí cez OVB, ale keby to nebol partnerov švagor, kašlem na to.
Sú to desní klamári (určite je aj jedna výnimka zo sto - ale česť), pre odmeny (napríklad konkrétne teraz dovolenka na ostrove v Afrike) urobia všetko a idú aj cez mŕtvoly/rodinu.
"Vybavil" nám úrok 1,29, priateľov kolega išiel na vlastnú päsť a ponúkli mu taký istý. Akurát že si vzal finančný za nás províziu cez 700€ 😄
A tie reči všetkých /mali sme česť s viacerými/ ....prišlo mi zle

simkam2912
autor
10. jún 2019

@nika3136 no tento je tiez moj znamy s stale rozprava ze nam prefinancuje uver a taku poistku urobi,ze budeme stastni ako blchy.

damadama
10. jún 2019

nám riešila jedna babena z OVB hypo a máme ten najlepší úrok, keby bol ešte nižší, tak nám banka platí za to, že čerpáme hypotéku 😂 Sme spokojní. Mám tam už aj kamošku, čo je na materskej, je úplne v pohode a nesťažuje si. OVB tu bola ako prvá takáto spoločnosť po revolúcii, ostatné ako Partners, Gepard,... sú odišelci a učení v OVB, založili si vlastný takýto biznis, keď videli, že to ide a mysleli si, že to budú vedieť lepšie s vlastnými pravidlami
Áno, rétorika všetkých fin.poradcov je tým pádom rovnaká. Osobne som chodila na školenia a keby som sa mala od čoho-koho-kto potrebuje v mojom okolí pomoc, veľmi rada by som robila takúto prácu.
Záleží na školiteľovi a ako to už potom človek robí, či pomáha ľuďom a robí to čestne alebo si len pchá vrecká... Takže nie je poradca ako PORADCA.
A ak sa ti niečo na poistkách nezdá, určite sa pýtaj, nechaj si to vysvetliť, veď od toho tam je. A ak aj tak pochybuješ, jednoducho to platiť nebudeš (ani prvú splátku) a tak bude musieť vrátiť províziu, čo za to dostal 😀

lucinka33
10. jún 2019

ano robila som, poradili banku, ktorá o mesiac prešla predajom 😒. Nedala som na ich voľbu, lebo po prečítaní zmluvy mi neboli schopní nič vysvetliť, a odpoved? ... našli mi najlepšie uroky...😎 lenže úroky niesu všetko...😉
OVB ťaží z ľudí, ktorí si nechajú poradiť, ale tie papiere si ani neprečítajú... Po rokoch poistenia zistia, že nemajú nič, iba vysoké platby...
za mňa OVB nie...

patka06
10. jún 2019

OVB určite nie

dopolbokaodrata
10. jún 2019

@damadama hlavne to nie je žiadny poradca, ale sprostredkovateľ, tie termíny si každý rád zamieňa 😉

lula313
10. jún 2019

@dopolbokaodrata Ano, väčšina je neúspešných klientov z úradu prace bez akéhokoľvek finančného vzdelania

lula313
10. jún 2019

@simkam2912 byt tebou, tak poistku zruším. Na čo poistujes deti, keď nie sú živiteľmi rodiny? Tu si pozri toto video, kde to Hrbatým vysvetľuje. https://www.cas.sk/clanok/752591/drsne-slova-na...

ivky
10. jún 2019

Ovb, zfp, partners group atd...kazdy z nich ma dohody s urcitymi spolocnostami, pre ktore uzatvaraju zmluvy. A teda ti ponuknu take produkty, ktore maju. to vobec neznamena ze su najlepsie na trhu. Sprostredkovatelia (akoze finan ni poradcovia) maju velmi malo informacii o financnom trhu. Na skoleniach ich ucia hlavne ako ziskat klienta. Viem z vlastnej skusenosti.

ave17
11. jún 2019

Tu firmu nazývam OJeBe... Reálna skúsenosť, a tie rozprávky okolo, no fuj

simkam2912
autor
11. jún 2019

@lula313 ved prave zajtraa byt prva platba a premyslam ze to ani nezaplatim nech sa to automaticky zrusi

dopolbokaodrata
11. jún 2019

@simkam2912 aj kamoške na sľuboval k pnke alebo hospitalizácii nejaké € navyše, a prišla pnka, a zrazu sa to na to už nevztahovalo. Tak to pekne zrušila. A inak do 14 dní od uzavretia môžeš vypovedať zmluvu.

simkam2912
autor
11. jún 2019

@dopolbokaodrata ja som mu jasne povedala chcem poistku pre deti a on tam dal aj mna,a ked som sa pytala naco,ze sak dostanem k pnke 600 e ale na tom navrhu zmluvy nic take nie je pisane.

rennqa
11. jún 2019

@simkam2912 poistka pre deti je úplne zbytočná, radšej deťom uzavrite dlhodobé sporenie, kde sa € za tie roky aj reálne zhodnotia. Pri poistke dostanete naspäť smiešnu sumu oproti tomu, koľko tam vložíte. A tie poistky pre deti, no neviem, mne príde morbídne platiť poistku pre prípad smrti môjho dieťaťa....

evittam
12. jún 2019

@ivky Perfektne a jednoducho vysvetlené.😉
@lula313 Ja ich volam "agenti s teplou vodou"....

@ave17 Všetky podobne firmy su o tom istom.
@rennqa Sporenie? Dlhodobo zhodnotene peniaze? 😀😀😀 "Z kaluze do blata"....

rennqa
12. jún 2019

@evittam to je pravda, ale keď už chce deťom niekam posielať €, tak radšej na sporenie ako poistku

evittam
12. jún 2019

@rennqa Ani jedno ani druhé.

zaraforme
12. jún 2019

Chvíľku som pre nich robila, neodporúčam ani ako prácu a ani ako byť ich klientom. Hrôza a des čo sú to za hrozných klamárov. Ruky preč 🙅

rennqa
12. jún 2019

@evittam a čo im má kúpiť nehnuteľnosť, aby sa jej to oplatilo? Očividne má záujem o niečo na mesačnej báze a pokiaľ ich má odkladať doma niekde do vankúša, to ich rovno môže hádzať do záchoda namiesto toaleťáku.

evittam
12. jún 2019

@rennqa Tak to iste plati ak ich da do banky.

nika3136
12. jún 2019

@zaraforme
Najviac pokrytecká mi prišla situácia, keď sme refinancovali hypotéku (samozrejme sme dávali príjmy atď) a začal tárať, že nám vie pomôcť ešte tak, že pôjdeme do toho spolu s ním, či nám tie peniaze čo zarobíme stačia 😄😄 že by sme si zarobili omnoho viac....
Tak my mu zveríme refinancovanie hypotéky, kde zinkasuje nemalú províziu a on to ešte obráti proti nám. Odvtedy som si povedala, že poslednýkrát. Včera sme si vybavili úver sami.

nini1010
12. jún 2019

A okrem toho su to vygumovane fanaticke hlavy.s jednymi znamymi sme sa museli prestat stykat,lebo tomu chlapovi uplne fanaticky vymietli hlavu.

zaraforme
12. jún 2019

@nika3136 tak to musel byť iný pacient 🤦
@nini1010 to súhlasím, ja som s nimi bola na školení, ("pracovala" som tam mesiac) sú to fakt fanatici.

simkam2912
autor
12. jún 2019

@rennqa ved prave...to suhlasim

simkam2912
autor
12. jún 2019

@nika3136 Mna tiez stale henten otravuje ci mu nechcem robit pravu ruku,vola ma na skolenia a pod.

simkam2912
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simkam2912
autor
12. jún 2019

@rennqa a navyse poistku uzavrel ze na 100 rokov....to nechapem