Platiť sa oplatí - skúsenosti s touto firmou?

lollitka25
18. jún 2019

Ahojte, chcem sa opytat ci mate skusenosti s touto firmou? Dostala som sa do tazkej financnej situacii nie z vlastnej vole, kde som nevedela platit uver pricomsom komunikovala s bankou. Bohuzial sa mi tento uver dostal do tejto firmy pricom som dostala len telefonat kde mi bolo oboznamene aby som dlh uhradila cim skor alebo to budu riesit sudnou cestou ci cez exekutora. Pani som da snazila vysvetlit v akej situacii som ci neni ine riesenie. Tam mi navrhla splatkovy kalendar kde som sa potesila no neskor som mala chut sa obesit ked mi nahladila sumu cez 500€ mesacne. Neraz som jej povedala ze to je umna nemozne no taky natlak namna davala ze som povedala ano (zlakla som sa exekucie) tam sa ma spytala ci teda suhlasim tak som jejpovedala ze nemam inu moznost. Ziadna ochota pomoct. Pisala som im dodatocne aj email kde ich ziadam o prekalkulovanie splatkoveho kedze vyplatu nemam taku ako oni ziadaju odomna. Mate neake skusenosti? Vedeli ste sa s nimi dohodnut?

ivkazba
18. jún 2019

Osobnú skúsenosť nemám, poradím ako človek pracujúci s financiami 18 rokov. V prvom rade, ak si súhlasila so splátkovým kalendárom na mesačnú splátku 500 eur, ten je teraz platný. Žiaľ. V každom prípade, aký odporúčam nasledovný postup:
- počkaj čo ti odpovedia na mail
- ak budú súhlasiť, ty navrhni výšku splátky (je to bežný postup)
- pokiaľ nebudú súhlasiť, napíš im, že žiadaš o úpravu splátkového kalendára na mesačnú platbu XXX eur a to z dôvodu, že s pôvodnou sumou si súhlasila pod nátlakom, čo považuješ za neetické a rovnako tak aj nezákonné. Všetky hovory sú povinne nahrávané a archivované.

V každom prípade, ty si urobila veľkú chybu, že si súhlasila so splátkou 500 eur. Štandard je, že klient povie akú sumu je schopný splácať a podľa toho nastavia dĺžku splácania. Teda pokiaľ je to v rámci normy (nie že dlžím 10 tisíc a chcem splácať po 5 eur).

Ak by si mala ešte otázky, kľudne napíš aj IP.

bialica
18. jún 2019

Bohužial, je to štandardný postup, navýšený o trovy pre spoločnosť, ktorá dlžnú sumu vymáha, nenapísala si, či vymáhajú celú čiastku, alebo len tú v omeškaní... zažila som niečo podobné, ale len so splátkami v omeškaní, našťastie mi vtedy pomohli príbuzní, bez nich by som už asi splácala predraženú exekúciu, je pravda, že tie spoločnosti vôbec nepristupujú k človeku ľudsky, je to ťažké, človek má sám so sebou problém a strach a očakáva pochopenie, zvlásť, keď sa dostal do takejto situácie nie z vlastnej viny, ivkazba ti dobre radí, nabudúce si vyžiadaj čas na premyslenie a neboj, exekúcia ti nepríde zo dňa na deň, zvlášť ak si ochotná platiť, ja som to robila tak, že som poslala vždy koľko som mala peňazí k dispozícii raz 50 inokedy viac, je to znak, že si ochotná platiť a vždy som s nimi komunikovala

lollitka25
autor
18. jún 2019

@bialica a mala si inu sumu nastavenu ?

bialica
18. jún 2019

@lollitka25 požadovali odomňa výšku splátky, čo bolo 227 eur, no žiaľ žila som sama so synom, takže som tej "milej" pani povedala, že pošlem koľko môžem a basta 🙂 ... možno môj postup nebol správny, ale fungovalo to, kým neprišlo konečné riešenie

lollitka25
autor
18. jún 2019

@bialica ja som im tam volala vdaka ivkazba a dost som musela tlacit na pilu kym nepristupili k mimoriadnej splatke na 6mesiacov kde som im povedala cca kolko viem a potom sa to bude dalej riesit... clovek aby prisiel o vsetky nervi az kym nespomenie pravnikov sa s nimi normalne ani nerozpravaju

ladyblcha
21. jún 2019

Ked si suhlasila so splatkovym a nedodrzis splatky, tusim sa uver stane splatnym hned, cizw bude po meskani splatky bude ziadana cela suma, asi exekuciou. Urcite by som ziadala preratanie, vsetko pisomne vsetko riesit, inak neporadim, ale
@ivkazba pise dobre
@ivkazba