Exekúcia vo Všeobecnej úverovej banke a zablokovanie účtu

slnecnica139
7. dec 2015

Prosím vás máte niekto skúsenosti s exekúciou a zablokovním účtu vo VUB? Manželovi došiel dopis od exekútora, že začal exekúciu - prečo to neriešim - v septembri, volali sme tam - od septembra nekomunikuje s nami, no skôr ako mu došiel dopis príliš aktívny exekútor mu zablokoval účet v VUB, zrážky zo mzdy sa nenamáhal riešiť, hned účet. Tak sme si povedali, že ok................ v oktobri dostal manžel výplatu 460e samozrejme na zablokovaní účet, banka nám uvolnila sumu 100e - bolo nám vysvetlené, že to jediné počas celej exekúcie môžme vybrať, v novembri dostal manžel 320e výplatu, samozrejme, že sme zvyšné eurá nevideli a verili sme, že ich dostal exekútor a tento mesiac stiahne ešte 100e a exekúcia je splatená.................... takto nám to aj bolo vysvetlené vo VUB v septembri. No dnes sme sa dozvedeli, že to tak nie, exekúr dostal akurát 60e min. mesiac teda v novembri a mna takmer chytil infart. Hned sme šli do banky, že čo sa deje a ako je to možné, že to čo mal dostať exekútor tak nedostal a kde sú tých 680e - ktoré sme si naivne mysleli, že dostal exekútor....................... v banke nám nevedeli nič povedať, ani kde sú, ani prečo nešli exekútorovi, ani to ako došli ku sume 60e. Stretli ste sa už niekto s niečim takým, čo máme robiť, viete nám poradiť? V septembri nám tvrdili, že v decembri to dopaltíme a účet bude aktívny a budeme si vedieť vybrať výplatu a dnes sme sa toto dozvedeli.

natalym
7. dec 2015

Ty musíš dať prevod na exe účet. Oni sú tie peniaze len zablokované, sú stále na účte. A treba komunikovať s exekútorom, oni Ti vysvetlia.

slnecnica139
autor
7. dec 2015

@natalym máme exekútora, ktorý odmieta komunikovať............kto mi to vysvetlí? v banke nám v septembri tvrdili že prachy idú exekúrovi na nejaký podučet.................a dnes som sa dozvedela, že oni nevedia kde sú tie prachy, že nevedia ako prišli k tej sume 60e a prečo mu poslali len tolko, prečo mu v oktobri neposlali vôbec nič.................... proste podla mna čisté svinstvo, lebo tie prachy drží niekde banka a asi ani sama nevie kde a nám krásne nabiehajú dalej úroky a to sme si mysleli a verili banke, že tento mesiac stiahnu 100e a exekúcia je splatená ☹

natalym
7. dec 2015

@slnecnica139 Máš internetbanking? Tam to všetko je. To čo máte za banku? Ako môže exekútor nekomunikovať, s tým som sa ešte nestretla.
Môže To blokovať účet aj požiadať zamestnávateľa o zrážky, môže Ti dať plombu na byt. Banka nemôže len tak poslať exe Tvoje peniaze, Ty musíš dať príkaz a potom to odíde. Tie peniaze musia byť len blokované.

slavkab
7. dec 2015

@slnecnica139 prevzal manzel upovedomenie o zacati exekucie? je zivnostnik?

slnecnica139
autor
7. dec 2015

nie nemáme. VUB banka................a ako môže nekomunikovať? normálne, je na neho kopec sťažností, že nekomunikuje, nedvíha telefon, neodpovedá - ked mi neveríš, kludne si daj do vyhladávača exekútor Krutý z BA a je to celkom zaujímavé čítanie na neho a kopec sťažností
Tie eurá na účte nie sú a exekútorovi tiež neodišli................dnes sme boli v banke, však tá pracovníčka tam velmi dlho pozerala do toho počítača a nevedela mi vôbec odpovedať, kde sú a prečo nešli exekútorvi a prečo VUB drží 680e na nejakom podúčte a ani to prečo mu poslala 60e a ako došla k tej sume. My sme 2mesiace nevideli výplatu a bolo nám povedané, že to berie exekútor a dnes sme nedostali žiadne vysvetlenie.......... zajtra ideme zas do banky.

slnecnica139
autor
7. dec 2015

@slavkab áno prevzal, no skôr bol účet zablokovaný ako došiel ten list................ nie je živnostník, je normálne zamestnaný v závode, len exekútor obišiel zrážky zo mzdy a hned blkol účet......................a my nevieme kde je 680e ktoré mali odísť exekútorovi, lebo ich niekde banka drží - a poslala banka len 60e exekútorovi a nevedia nám ani len vysvetliť ako VUB prišla k takej sume

draik
7. dec 2015

1. Exekútor najskôr blokuje majetok (=príkaz napr. banke na začatie exekúcie), až následne posiela povinnému upovedomenie o začatí exekúcie. Peniaze sú na účte resp. podúčte blokované. Blokované peniaze však povinný môže použiť na úhradu exekučne vymáhanej pohľadávky.
2. Nariadiť prevod peňazí z účtu povinného na účet exekútora (=vydať exekučný príkaz) môže exekútor až po tom, čo povinnému uplynula lehota na podanie námietok resp. tie boli zamietnuté.
3. Ak na účet povinného je prevádzaná mzda, tak exekúcii nepodlieha ani nepostihnuteľná čiastka mzdy; to však je potrebné banke oznámiť.

slavkab
7. dec 2015

ked prevzal upovedomenie, exekutor vydal exekucny prikaz na vykonanie exekucie, co znamena, ze banka je povinna fin. prostriedky zaslat na ucet exekutora...v banke sa opytajte, ci exekutor vydal exekucny prikaz a ak ano, domahajte sa odpovede, preco nie su zablokovane peniaze zaslane exekutorovi...aj keby exekucny vydany nebol, manzel ako povinny moze dat prikaz banke, aby peniaze zaslala na ucet exekutora...o tych 60 € viete priamo od exekutora, ze len tolko mu prislo?

bykaterina
7. dec 2015

ked nemozes komunikovat s exekútorom lebo je problem tak volaj eekutorsku komoru, taketo veci sa riesia hned a zaraz, on nemusi dat zrazky zo mzdy. automaticky ti moze dat zablokovat ucet. A to neblokuje len tak aby nevedel manzel ze ma exekuciu.
to ze vy ste dlzni tak tam mas napisane kolko a kolko su trovy ! pozor tie su dost vysoke ale to vsetko mas v rozhodnuti.
aj kto je opravneny a povinny a kolko mas splatit.
takze napríklad 7500€ ked dlzil jeden znamy tak platil cez 2000 € trovy exekutorovi 😉
su to palky preto treba take veci riesit promtne

slnecnica139
autor
7. dec 2015

@draik 1. urobil 2. exekúčný príkaz je vydaný 680e je na tom podúčte exekútorovi - teda mali tam byť, no dnes som sa dozvedela, že nevedia kde sú a exekútorvi poslali len okrem toho 60e............... my sme nedostali vôbec nič okrem tej jednej platby 100e na čo sme mali nárok počas celej exekúcie - to nepočítame, lehota uplinula už dávno 3. tomu nerozumiem však banka to vie, jediné čo nevie vysvetliť kde sú tie dve výplaty, prečo niesu u exekútora a nevedia nám vysvetliť, prečo poslali len sumu 60e na exekúciu a kde a prečo držia tých 680e

slnecnica139
autor
7. dec 2015

@bykaterina s týmto exekútorom nevedia komunikovať viacerí - má zaujímavé komenty aj na nete, že nekomunikuje s nikým a sú na neho aj žaloby
to viem, ajhned sme to riešili, dokonca sme chceli tak, že necháme nech si tie 2výplaty zoberie a ešte doplatok tých 100e............viem kolko máme zaplatiť aj všetko. No ak si čítala, tak sme verili banke, že výplaty odchádzajú exekútori a dnes sme sa dozvedeli, že mu odišlo len 60e a 680e je niekde mimo- na nejakom podúčte a exekútor ich nedostal a ani my. A vysvetlenie sme ani po pol hodine v banke nedostali, že prečo

natalym
7. dec 2015

@slnecnica139 Asi ste mali podať námietku hneď.
@bykaterina Banka automaticky nepošle peniaze exe, musíš dať príkaz.

natalym
7. dec 2015

@slnecnica139 Ten podúčet je to, že ich máte zablokované. Ty musíš dať príkaz banke na úhradu na účet exekútora.

bykaterina
7. dec 2015

@slnecnica139 treba volat na centralu do BA na VUB nech to pozru. v BA je na VUB oddenenie kde sa riesia exekúcie. tak zavolaj tam. to mi je jasne ze zenkomunikuje podla toho co pises preto hned rano volaj na komoru exerkutorov a dohodni sa co a ako a jasne ze napis aj staznost. lebo co je psano to je dano a detto do banky priamo na centralu, ide predsa o vase peniaze tak treba to nahanat 😉 drzim palce

slavkab
7. dec 2015

@natalym banka posle peniaze exekutorovi na zaklade exekucneho prikazu, exekucia je nuteny vykon, nie je potrebny suhlas povinneho

bykaterina
7. dec 2015

@natalym to je jasne ale ja som pisala o niecom inom 😉

natalym
7. dec 2015

@slavkab Nie nepošle, riešila som niekoľko exekúcií. Exekútor Ti zablokuje účet, aby si nemohla s peniazmi hýbať. Zobrazuje sa Ti o čiastku exekúcie mínus. Ty musíš dať príkaz s účtom exekútora, mimochodom tento účet banka má a následne banka pošle peniaze exe.

natalym
7. dec 2015

@bykaterina No vidíš, že to nie je jasné. 😉

natalym
7. dec 2015

@slnecnica139 Inak Krutý je debil. Keby mi od neho príde oznámenie, v momente podávam námietku.

bykaterina
7. dec 2015

@natalym jj a hlavne treba vsetko riesit hned nie po funuse ☹

slavkab
7. dec 2015

@natalym naozaj viem, co tvrdim, aky by malo zmysel, keby sa opravneny dostal k svojim peniazom iba na zaklade suhlasu povinneho, asi by sa to minalo ucinku...ak to tak banka robi, tak nedodrzuje zakon

natalym
7. dec 2015

@slavkab Ako sa to míňa účinku? Peniaze Ti prídu a nemôžeš s nimi nič, jedine ich poslať exekútorovi do 15 dní, alebo sa dohodnúť inak.
Tak potom moje exekúcie sú výnimka, asi. Lenže ja to riešim hneď.

slavkab
7. dec 2015

@bykaterina myslim, ze @slnecnica139 to riesili, vedeli, ze dlh treba uhradit a mysleli, ze sa to aj uhradza, no tu je skor problem, ze sa nevedia dopatrat, preco nie su ich peniaze tam, kde by mali byt

natalym
7. dec 2015

@slavkab No však preto lebo nedali príkaz banke.

slavkab
7. dec 2015

@natalym myslela som to tak, ze keby to zavisi od povinneho, tak ten nemusi dat prikaz nikdy...ked to riesite vcas, tak to moze byt tak, ze ako nahle zistite, ze mate blokaciu, date suhlas na uvolnenie prostriedkov ako som spominala vyssie, t.z. ze exekutor este nestihne vydat exekucny prikaz, lebo neuplynula 14 dnova lehota od prevzatia upovedomenia

natalym
7. dec 2015

@slavkab Však ak chcem mať zablokovaný účet donekonečna tak ok. Ak to neriešim tak dá návrh na zrážky zo mzdy, atakdalej..........
A upovedomenie si nemusíš prevziať, zablokuje ťa aj tak.

slavkab
7. dec 2015

@natalym to som uz pisala, zaroven vyda upovedomenie a prikaz na zacatie, ucet je blokovany, ak povinny prevezme upovedomenie, po 14 dnovej lehote vyda exekucny prikaz na vykonanie...ak medzitym chces ucet odblokovat, pojdes do banky a das suhlas, aby zrazili peniaze...ak nie, tak po lehote dostane banka exekucny prikaz a zrazi peniaze

natalym
7. dec 2015

@slavkab To je asi jedno, čudujem sa, že jej to v banke nevysvetlili.

slavkab
7. dec 2015

@natalym odporucila som, aby sa v banke nedali odbit, musia im povedat, kde sli peniaze

bykaterina
7. dec 2015

@slavkab hlavne ked aj jej nevedeli hned povedat v banke mala volat na centralu do BA a riesit to z odborom na to urcenym