Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Plnenie exekučného konania za neuhradené zdravotné poistenie

ingulienocka
17. jan 2013

😠 Vraj mám medzeru, že som nikde nebola vedená, prišlo mi to dnes, idem to riešiť, neprišlo mi žiadne upozornenie, rovno exekúcia, máte tiež takú skúsenosť? Ako Ďalej? nechce sa mi platiť 230eur za niekoho bordel, videla som už zopár takýchto prípadov v správach, kedy občania boli v práve...Ozvať sa po šiestich rokoch je trochu odveci, vraj si robili priebežnú kontrolu a takto na to prišli...Poraďte, Ďakujem

henrietag
17. jan 2013

aj manzelovi prislo nijakych 150 E. platit z roku 1999-2000 bola som tam naivne som si myslela ze je to uz premlcane kedze niektore dokumenty nieje vasa povinnost ukladat ked su 5 alebo 10 rokov stare ale povedali mi ze sa to na neho nevstahuje ale ak ste zivnosticka tak by sa na to dalo odvolat ale uz som z toho vypadla neviem tieto zakony moc dobre a nas dlh som uhradila... ale zasa exekucia ???? tak toje trocha prehnane sa hanbit mozu !!! debili

liz_lemon
17. jan 2013

@ingulienocka mozes podat na prislusny sud namietku voci exekucii do stanovenej lehoty, ak ti vsak nevyhoveju, budes to musiet zaplatit, a cim skor, tym lepsie pre teba

liz_lemon
17. jan 2013

@henrietag takto sa to bezne riesi

henrietag
17. jan 2013

@liz_lemon ja som vedela tak ze najskor musia byt dve upomienky az tretia znamena nieco taketo

monikajaco
17. jan 2013

@ingulienocka ja som tiez dnes nieco podobne obdrzala za rok 2011...a tiez hned exekuciu a este sa somnou aj pani hadala ze mi poslali kopec upomienok a aj niekolko do ruk ktore som ja osobne prevzala hlavne ze som v zahranici uz 7 rokov a nikdy som nic neprevzala ... tak mozno moj duch .. ale zaplatila som to cez ucet nech mam pokoj ....

miskalevica
18. jan 2013

@ingulienocka presne ako pise liz_lemon, v dnesnych casoch sa to bezne takto robi, ja som uz pocula o dlhoch z r. 1997 , jedine co ti ostava je podat namietku, zo zakona o zdravotnom poisteni premlcacia lehota v pripade takychto dlhov nie je ziadna, cize moze sa ti ozvat aj po 25 rokoch a tebe neostane ine ako platit. Ak je to exekucny prikaz uz od exekutora (cize nie z poistovne) odporucam ti dohodnut sa s nim na splatkach ak to je jednorazovo velka suma pre teba. PS: odo mna vr. 2003 chceli vymahat poistne za rok 1996, ked som bola ziackou 8 triedy zakladnej skoly a musela som im to vydokladovat. Ale chvalabohu mi to uznali.

fra
18. jan 2013

http://moje.hnonline.sk/node/605 prečitaj si toto všetko postupne... zda sa že v tom maju samé poistovne chaos a vyberaju od koho možu a kto sa ihned nebráni ... ak som dobre pochopila, najpodstatnejšie je poistovni do 8 dni od doručenia prvej zasielky poslať namietku a obyčajne to stačí, lebo v tom sami maju bordel ... ale ako im dokazať že zasielka nebola doručena tak to neviem ... neviem, či sa to dá napísať aj exekutorovi ... píšu tam aj, že sa jednotlive pripady posudzuju individualne... no, chaos...
@ingulienocka

ingulienocka
autor
21. jan 2013

Dakujem, zistila som, ze som bola kratkodobo vedena na up-predsalen si nepamatam presne a expresne, co bolo pred siestimi rokmi...no a vvyzera to tak, ze nastal problem na up, kedy mal platit stat...pracovala som na dohodu...tak uvidime, co vybavim...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli